Aktualności

Program "Dobry Start"

Email Drukuj PDF

1 czerwca 2018 r. weszło w życie rozporządzenie Rady Ministrów w sprawie rządowego programu „Dobry Start”. Dzięki programowi rodzice i opiekunowie – bez względu na dochody – otrzymają raz w roku wsparcie finansowe w wysokości 300 zł, które będą mogli przeznaczyć na zakup m.in. przyborów szkolnych, czy odzieży na nowy rok szkolny. Świadczeniem zostaną objęci wszyscy uczniowie do ukończenia 20. roku życia. W przypadku dzieci niepełnosprawnych wsparcie będzie przysługiwało do ukończenia 24. roku życia. Program „Dobry Start” to również wsparcie dla uczestników zajęć rewalidacyjno-wychowawczych od 7. roku życia do zakończenia zajęć.

Więcej

 

Czysta Małopolska

Email Drukuj PDF

Publiczne Przedszkole z Zespołu Szkół nr 1 w Kalwarii Zeb. laureatem I miejsca
etapu wojewódzkiego konkursu na kronikę oraz finalistą rejonowym  w ramach V edycji projektu „Czysta Małopolska” w kategorii przedszkoli.

W naszym przedszkolu zdrowie dziecka jest podstawowym warunkiem pomyślnego procesu wychowawczego. Dbamy i kształtujemy postawy determinujące aktualne i przyszłe zachowania dotyczące zdrowia. Utrwalone w tym okresie przyzwyczajenia i nawyki decydują o jego późniejszym stylu życia. W tym okresie dzieci potrzebują ruchu, który jest dla nich naturalną potrzebą fizjologiczną. Chodzi więc o to, aby pielęgnować i podtrzymywać ich naturalne formy, a jednocześnie sterować rozwojem cech motoryki i rozwijać umiejętności ruchowe. Bogacenie wiedzy dzieci o zdrowiu własnym i innych, tworzenie warunków do promowania zdrowego stylu życia, oraz nabywanie umiejętności dbania o zdrowie to podstawa edukacji zdrowotnej dziecka w przedszkolu. Od początku istnienia naszego przedszkola od roku 2012 staramy się jako nauczyciele w przedszkolu prezentować zdrowy styl życia, co stanowi wzorzec właściwych zachowań. Podejmujemy liczne działania, między innymi: II śniadanie to owoce, pijemy wodę, sami przygotowujemy posiłki, prowadzimy systematyczne zabawy ruchowe na świeżym powietrzu.

Więcej…
 

Zielona Szkoła w Sianożętach

Email Drukuj PDF

„Wszystko co dobre szybko się kończy” – taka opinia dominowała wśród uczestników Zielonej Szkoły w Sianożętach.
Ale zacznijmy od początku …
Początek? To decyzja pań wychowawczyń klas V (Marzeny Żeglińskiej i Małgorzaty Kubaty) – organizujemy wyjazd na Zieloną Szkołę!

Więcej…
 

Uroczyste wręczenie nagród

Email Drukuj PDF

Dnia 11 czerwca 2018 r. w Centrum Kultury Sportu i Turystyki odbyło się wręczenie nagród laureatom Gminnych Konkursów: ortograficznego, ekologicznego, matematycznego, jakie są organizowane od kilkunastu lat na I etapie kształcenia. Rozdanie nagród uświetniały występy artystyczne uczniów ZS nr 1 z Kalwarii Zebrzydowskiej - laureatów tegorocznych Dni Papieskich.

Więcej…
 

Zielona Szkoła w Łebie

Email Drukuj PDF

W dniu 25 maja 2018 r. o godz. 21.00 uczniowie klasy II a i II b SP w Kalwarii Zebrzydowskiej wraz z wychowawczyniami: p. J. Studnicką, p. K. Daniel , p. dyr. M. Mlak, p. A. Pasternak oraz rodzicami, wyruszyli na Zieloną Szkołę do nadmorskiej miejscowości Łeba.
Celem takiej formy nauki było poznanie północnych terenów Polski, odległych od naszego miasteczka. Punktem noclegowym był Ośrodek Wczasowo - Kolonijny "Słoneczko".

Więcej…
 


Strona 3 z 54

ONLINE

Naszą witrynę przegląda teraz 73 gości 
logo.jpg

Dzisiaj jest: Piątek
21 Września 2018
Imieniny obchodzą
Bożeciech, Bożydar, Hipolit, Hipolita,
Ifigenia, Jonasz, Laurenty, Mateusz,
Mira

Do końca roku zostało 102 dni.
Zodiak: Panna
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama