Aktualności

Wycieczka do Warszawy

Email Drukuj PDF

W dniach 18.05.2016 r.–20.05.2016 r. odbyła się wycieczka szkolna klas III gimnazjum z naszej szkoły do Warszawy. Opiekunami byli p. Sabina Okrzesik, p. Ewa Zamysłowska oraz p. Jacek Korczak.
Po prawie siedmiogodzinnej podróży z Kalwarii, podziwialiśmy już widoki stolicy. Pierwszym punktem wycieczki był Ogród Botaniczny Uniwersytetu Warszawskiego. Oglądaliśmy rzadkie rośliny i poczuliśmy się przez chwilę jak studenci. Następnym punktem było Centrum Nauki Kopernik. Tutaj poznaliśmy podstawy fizyki, chemii i biologii oraz zobaczyliśmy mnóstwo doświadczeń naukowych. Po zabawie w Centrum Kopernik przyszedł czas na zakwaterowanie i obiadokolację.

Więcej…
 

Wicemistrzynie Powiatu

Email Drukuj PDF

28.04.2016 r. w ZS nr 1 w Kalwarii Zebrzydowskiej odbyły się powiatowe zawody szkół podstawowych w minipiłce ręcznej dziewcząt. W zawodach uczestniczyły drużyny z Andrychowa, Kleczy Górnej Witanowic i Kalwarii Zebrzydowskiej.
I miejsce i tytuł Mistrza Powiatu zdobyła drużyna z SP w Andrychowie.
II miejsce i tytuł Wicemistrza Powiatu przypadło drużynie z naszej szkoły podstawowej. Tworzą ją uczennice: A.Tymoszuk, M.Żak, K.Bartoszek, A.Grodecka, M.Pająk, M.Krzystek, A.Pomierska, W.Korzeniowska, W.Linhardt, K.Zborowska, P.Dębowska, J.Kozieł.
Gratulujemy!

   

Fizyka nażywo

Email Drukuj PDF

26 kwietnia 2016 r. uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w kolejnym spotkaniu z cyklu „Fizyka na żywo”. Tematem zajęć były tym razem właściwości ciekłego azotu i próżni. Prowadzący zaczął od przypomnienia składu powietrza i pokazania azotu w stanie ciekłym. Ochotniczka z 6. klasy sprawdziła, że ten pierwiastek wylany z naczynia Dewara na rękę chłodzi ją w parę sekund. Nie chciała już eksperymentować, co stanie się z ręką po kilkunastu sekundach.

Więcej…
 

Ogłoszenie

Email Drukuj PDF

Dyrekcja Zespołu Szkół nr 1 w Kalwarii Zebrzydowskiej przypomina rodzicom, aby w terminie od 04.05.2016 r. do 06.05.2016 r. złożyli potwierdzenie woli przyjęcia dziecka do przedszkola i oddziału przedszkolnego. W przypadku jego braku dziecko nie zostanie przyjęte. Druk do pobrania w sekretariacie szkoły  lub na stronie internetowej ZS nr 1 .

 


Strona 31 z 58

ONLINE

Naszą witrynę przegląda teraz 77 gości 
logo.jpg

Dzisiaj jest: Sobota
20 Października 2018
Imieniny obchodzą
Budzisława, Irena, Jan Kanty,
Kleopatra, Wendelin, Witalis

Do końca roku zostało 73 dni.
Zodiak: Waga
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama