Aktualności

Pamięć o tych,którzy odeszli...

Email Drukuj PDF

Dnia 29 X 2015 r. uczniowie klasy III A i III B SP udali się na wycieczkę, której celem było odwiedzenie Grobu Nieznanego Żołnierza, który znajduje się w pobliżu Klasztoru. Dzieciaki zapaliły tam znicze i w chwili ciszy pomodliły się za tych, którzy oddali życie za naszą ojczyznę. Ponieważ pogoda była piękna, uczniowie udali się pod Pomnik Św. Jana Pawła II. Tam także zapalone zostały znicze i u stóp naszego zmarłego Rodaka dzieci modliły się za wszystkich zmarłych. Następnie wszyscy pod opieką wychowawczyń: p.K. Daniel oraz p. J. Studnickiej wszyscy wrócili do szkoły.

Więcej…
 

Laureaci konkursu o świętych

Email Drukuj PDF

Z okazji „Balu u św. Józefa” w naszej szkole zorganizowano konkursy.
Jury przyznało następujące nagrody:

Konkurs Plastyczny „Mój ulubiony Święty”
I miejsce – Aleksandra Głowacz, Nikodem Korzeniowski
II miejsce – Patryk Jagosz, Aleksander Błachut
III miejsce – Wiktor Bucki, Bartosz Pacut
Wyróżnienie – Franciszek Ślusarczyk, Aleksandra Żuławińska

Więcej…
 

Bal u św. Józefa

Email Drukuj PDF

Dnia 29 października 2015 roku w Kalwarii Zebrzydowskiej odbył się Bal u św. Józefa. Zorganizowało go Ognisko Misyjne „Za rękę z Karolem”  z okazji „Holy Wins”. Uczestniczyły w nim dzieci ze szkoły podstawowej w Kalwarii Zebrzydowskiej. Wydarzenie relacjonowała telewizja Regionalna TVP.
Zabawę poprzedziła Msza Święta o godzinie 16:30 w Kościele Parafialnym. Dzieci przebrane za świętych, uważnie słuchały słów księdza Lesława Kaczmarczyka, który podczas homilii zadawał pytania dotyczące świętych. Po mszy świętej uczestnicy ustawili się przed budynkiem. Na przodzie korowodu trzymano wielki baner z napisem „Orszak Świętych”. Nastrój tworzyły zapalone pochodnie i śpiew przy akompaniamencie gitar.

Więcej…
 

Talenty 2015

Email Drukuj PDF

Uczniowie naszej szkoły brali udział w XV Festiwalu Artystycznym  „Talenty 2015”. Swój talent muzyczny, recytatorski, plastyczny, fotograficzny i literacki prezentowało wielu uczniów naszej szkoły. Niektórzy z nich zostali nagrodzeni i nominowani do powiatu.

 

Więcej…
 

Uzależnienia i ich skutki

Email Drukuj PDF

Dnia 26.10.2015 r. w naszej szkole przeprowadzona została prelekcja dotycząca "Uzależnień i ich skutków". Prelegentami byli przedstawiciele Żandarmerii Wojskowej w Krakowie: chorąży Andrzej Łakomy i chorąży Kamila Augustyn. W spotkaniu brali udział rodzice uczniów ZS nr 1, dyrekcja, nauczyciele i wychowawcy. Zostały przybliżone problemy uzależnień od narkotyków, dopalaczy oraz przedstawione sposoby rozpoznawania w przypadku podejrzeń o używanie tych środków.

Więcej…
 


Strona 31 z 51

ONLINE

Naszą witrynę przegląda teraz 54 gości 
logo.jpg

Dzisiaj jest: Sobota
26 Maja 2018
Dzień Matki
Imieniny obchodzą
Beda, Filip, Marianna, Paulina,
Więcemił, Wilhelmina

Do końca roku zostało 220 dni.
Zodiak: Bliźnięta
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama