Aktualności

Mamy Mistrzów Ortografii!

Email Drukuj PDF

27 listopada 2015 roku w CKSiT odbył się IV Gminny Konkurs Ortograficzny „Andrzejki z ortografią” zorganizowany przez ZS nr 3 w Przytkowicach pod patronatem Burmistrza  Kalwarii Zebrzydowskiej. Nasi uczniowie zostali „Mistrzami Ortografii”. Na poziomie szkół podstawowych tytuł ten uzyskała Martyna Żak z kl. VI a, a wśród uczniów gimnazjum najlepszy okazał się Szymon Nowak z kl. I a. W kategorii osób dorosłych III miejsce zajęła nauczycielka świetlicy p. Grażyna Kania. Serdecznie gratulujemy!

 

Warsztaty języka polskiego pt. "Gramatyka"

Email Drukuj PDF

W dniu 10 listopada 2015r. w naszej szkole odbyły się niezwykłe lekcje języka polskiego. Pokaz  pt. „Gramatyka” prowadziło dwóch aktorów z krakowskich teatrów.

Próbowali oni przybliżyć nam gramatykę polską, a szczególnie odmienne i nieodmienne części mowy oraz części zdania. Przedstawiali scenki z różnych wierszy, opowiadań i bajek, jak np. „Czerwony Kapturek”.

Więcej…
 

Święto Niepodległości w naszej szkole

Email Drukuj PDF

Dnia 09.11.2015r w naszej szkole odbył się apel z okazji Dnia Niepodległości Polski. Przygotowała go klasa III B gimnazjum pod opieką pani Sabiny Okrzesik. Wszystkie klasy gimnazjum wspólnie przeżywały to patriotyczne święto.
Apel poprzedziła krótka wypowiedź pani dyrektor Bożeny Kołodziej. Młodzież z zainteresowaniem i ciekawością słuchała tych mądrych słów. Nadszedł czas na apel. Rozpoczęli go narratorzy, którzy krótko przedstawili historię Polski na przełomie XVIII / XIX wieku. Kiedy skończyli ostatnie zdanie, na środek wyszły trzy mocarstwa: Rosja, Prusy i Austria pod przewodnictwem diabła. Nasi przyszli zaborcy dzielili między sobą Polskę. Każdy z nich zabrał swoją część, a na koniec zniszczyli mapę Rzeczypospolitej. Narratorzy przedstawili w jaki sposób Polacy walczyli o wolność.

Więcej…
 

Pamięć o tych,którzy odeszli...

Email Drukuj PDF

Dnia 29 X 2015 r. uczniowie klasy III A i III B SP udali się na wycieczkę, której celem było odwiedzenie Grobu Nieznanego Żołnierza, który znajduje się w pobliżu Klasztoru. Dzieciaki zapaliły tam znicze i w chwili ciszy pomodliły się za tych, którzy oddali życie za naszą ojczyznę. Ponieważ pogoda była piękna, uczniowie udali się pod Pomnik Św. Jana Pawła II. Tam także zapalone zostały znicze i u stóp naszego zmarłego Rodaka dzieci modliły się za wszystkich zmarłych. Następnie wszyscy pod opieką wychowawczyń: p.K. Daniel oraz p. J. Studnickiej wszyscy wrócili do szkoły.

Więcej…
 

Laureaci konkursu o świętych

Email Drukuj PDF

Z okazji „Balu u św. Józefa” w naszej szkole zorganizowano konkursy.
Jury przyznało następujące nagrody:

Konkurs Plastyczny „Mój ulubiony Święty”
I miejsce – Aleksandra Głowacz, Nikodem Korzeniowski
II miejsce – Patryk Jagosz, Aleksander Błachut
III miejsce – Wiktor Bucki, Bartosz Pacut
Wyróżnienie – Franciszek Ślusarczyk, Aleksandra Żuławińska

Więcej…
 


Strona 34 z 54

ONLINE

Naszą witrynę przegląda teraz 62 gości 
logo.jpg

Dzisiaj jest: Niedziela
23 Września 2018
Imieniny obchodzą
Boguchwała, Bogusław, Libert,
Minodora, Tekla

Do końca roku zostało 100 dni.
Zodiak: Waga
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama