Aktualności

Dzień Czystego Powietrza

Email Drukuj PDF

 

Upowszechniaj Dzień Czystego Powietrza!

Smog  w szkole.
Scenariusze zajęć.

 

Dołączamy do ambasadorów czystego powietrza

Email Drukuj PDF

Dzieci szybko przyswajają sobie nie tylko wiedzę, ale i wzorce zachowania. Biorąc to pod uwagę już od najmłodszych lat powinny być uwrażliwione na potrzebę dbania o środowisko, w którym żyją.
Podnoszeniu świadomości ekologicznej i propagowaniu odpowiednich postaw służy przede wszystkim właściwa edukacja. Dlatego też w dniu 14 listopada obchodzonym w naszym kraju jako "Dzień czystego powietrza" gościliśmy w szkole przedstawicieli nieformalnego jeszcze stowarzyszenia "Kalwaryjski Alarm Smogowy"- Aleksandrę i Wojciecha Ślusarczyków.

Więcej…
 

Kolejne spotkanie z Filharmonią Krakowską

Email Drukuj PDF

9 listopada uczniowie klas 4-5 SP oraz klas 1-2 gimnazjum uczestniczyli w kolejnym spotkaniu z filharmonikami krakowskimi. Zaprezentowano śpiew polifoniczny charakterystyczny dla wykonania średniowiecznych pieśni religijnych, głównie sławiących Matkę Boską. Wszyscy podziwiali stroje dworskie z okresu odrodzenia. Aksamitna ciężka suknia tancerki, bogato zdobiona, w kolorze burgunda pięknie harmonizowała z czerwonym strojem tancerza.

Więcej…
 

Talenty 2016/17

Email Drukuj PDF

W naszej szkole daje się zauważyć liczną grupę uczniów wykazujących wyjątkowe zdolności w różnych dziedzinach. Już od najmłodszych lat  wychowawcy i nauczyciele w porozumieniu z rodzicami starają się tak kierować edukacją tych dzieci, aby ich talenty, zainteresowania i pasje były rozwijane. Właśnie w dniach 25-26 października  uczniowie  ci mieli możliwość zaprezentowania się na  XVI Festiwalu Artystycznym "Talenty 2016". Wyniki w poszczególnych kategoriach  i grupach wiekowych prezentujemy poniżej.

Więcej…
 

ŚLUBUJEMY!

Email Drukuj PDF

Dnia 21 X 2016 r. w Zespole Szkół nr 1 w Kalwarii Zebrzydowskiej odbyła się uroczystość pasowania uczniów  klas I a oraz I b SP. W obecności zgromadzonych gości, a więc p. dyr. Marii Mlak, nauczycieli oraz rodziców, babć i dziadków, 44 dzieci zostało przyjętych w poczet uczniów naszej szkoły. W części artystycznej zgromadzeni goście mogli ocenić zdobytą wiedzę o Ojczyźnie, o tym, jak zachowywać się w szkole i jak być bezpiecznym w szkole i na ulicy. Całość urozmaicona została pięknymi piosenkami. Po części artystycznej odbyła się uroczystość ślubowania. Pani dyr. Maria Mlak potężnym piórem dokonała symbolicznego pasowania uczniów, którzy parami przekraczali tzw. "BRAMĘ MĄDROŚCI".

Więcej…
 


Strona 35 z 65

ONLINE

Naszą witrynę przegląda teraz 159 gości 
logo.jpg

Dzisiaj jest: Wtorek
22 Stycznia 2019
Dzień Dziadka
Imieniny obchodzą
Anastazy, Dobromysł, Gaudencjusz,
Gaudenty, Marta, Wincenty

Do końca roku zostało 344 dni.
Zodiak: Wodnik
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama