Aktualności

Projekt "Dać szansę przedszkolakom w Gminie Kalwaria Zebrzydowska"

Email Drukuj PDF

Gmina Kalwaria Zebrzydowska jest beneficjentem projektu pt: „Dać szansę przedszkolakom w Gminie Kalwaria Zebrzydowska” współfinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Małopolskiego na lata 2014 – 2020. 10 Oś Priorytetowa Wiedza i Kompetencje, Działanie 10.1 Rozwój kształcenia ogólnego, Poddziałanie 10.1.2 Wychowanie przedszkolne – SPR.
Celem głównym projektu jest utworzenie dodatkowych miejsc przedszkolnych dla dzieci 2,5-4 letnich z terenu Gminy Kalwaria Zebrzydowska nieuczęszczających do przedszkoli w miejscowościach: Kalwaria Zebrzydowska i Zebrzydowice oraz rozszerzenie oferty dodatkowej dla dzieci w wieku 2,5-6 lat, a także podnoszenie kwalifikacji przez nauczycieli. Projekt obejmuje następujące zajęcia dodatkowe:  logopedyczne, Integracji Sensorycznej, korekcyjno-kompensacyjne, terapii ręki, zajęcia z psychologiem, zajęcia z pedagogiem,  zajęcia z gimnastyki korekcyjnej, zajęcia pływania, przyrodnicze i doświadczalne oraz rytmikę.
Miejsce realizacji projektu: Przedszkole w Zespole Szkół nr 1 im. Mikołaja Zebrzydowskiego w Kalwarii Zebrzydowskiej oraz oddziały przedszkolne w Szkole Podstawowej im. Marii Konopnickiej w Zebrzydowicach.
Czas realizacji projektu: od 15.05.2017 r. do 31.08.2018 r.
Zamierzonym efektem będzie usprawnienie dysfunkcji, uspołecznienie oraz nabycie umiejętności lepszego funkcjonowania dzieci w grupie rówieśniczej i w środowisku oraz uzyskanie szerszych kwalifikacji przez nauczycieli w tym podniesienie kompetencji zawodowych.
Kwota dofinansowania: 1 097 068,22 zł.
Wartość projektu: 1 290 668,50 zł.

W związku z powyższym od dnia 7 sierpnia do 9 sierpnia 2017 roku od godz. 8:00 do godz. 15:00 w Zespole Szkół Nr 4 im. Marii Konopnickiej   w Zebrzydowicach oraz w Zespole Szkół Nr 1 im. Mikołaja Zebrzydowskiego  w Kalwarii Zebrzydowskiej będzie przeprowadzona rekrutacja dzieci w wieku   2,5-4 lat do nowo utworzonych oddziałów przedszkolnych.
W zakładce Regulamin Rekrutacji dostępne są potrzebne dokumenty.

 

Uroczyste zakończenie roku szkolnego 2016/17 - fotoreportaż

Email Drukuj PDF

Więcej…
 

Organizacja zakończenia roku szkolnego 2016/17

Email Drukuj PDF

Msze święte z okazji zakończenia roku szkolnego w dniu 22.06.2017 r. (czwartek)
830 – klasy 0 – VI Szkoły Podstawowej
1000 – klasy I – III Gimnazjum

Uroczyste zakończenie roku szkolnego 23.06.2017 r.
830 – klasy 0 – III  sala widowiskowa CKSiT
830 – klasy IV – VI hall w Zespole Szkół nr 1
1000 – Gimnazjum – sala widowiskowa CKSiT

 

Poeci są wśród nas...

Email Drukuj PDF

Konkurs na wiersz o Kalwarii Zebrzydowskiej został rozstrzygnięty w dwóch kategoriach wiekowych. Wśród utworów uczniów klas 4-6 wybór był naprawdę trudny. Ostatecznie jury ustaliło następujące miejsca :

Więcej…
 

Konkursy czytelnicze

Email Drukuj PDF

Konkursy czytelnicze to już tradycja naszej szkoły; promują czytelnictwo, rozwijają zainteresowania literackie, kształcą umiejętność czytania ze zrozumieniem, pozwalają uczniom zmierzyć się we współzawodnictwie na forum szkoły.
W dniu 10 kwietnia br. odbył się w bibliotece szkolnej konkurs czytelniczy „Spotkanie z baśnią polską”, dotyczący znajomości wybranych baśni. W konkursie wzięło udział osiemnastu uczniów z klas III – IV.

Więcej…
 


Strona 5 z 44

ONLINE

Naszą witrynę przegląda teraz 34 gości 
logo.jpg

Dzisiaj jest: Środa
22 Listopada 2017
Imieniny obchodzą
Cecylia, Marek, Maur, Wszemiła
Do końca roku zostało 40 dni.
Zodiak: Skorpion

PRZYDATNE LINKI

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama