Aktualności

Imieniny Mikołaja Zebrzydowskiego

Email Drukuj PDF

Niecodzienny gość zawitał do naszej szkoły 6 grudnia. Mężczyzna ubrany w żupan, płaszcz, futrzaną czapkę ozdobioną broszką i piórami, któremu towarzyszyła żona w pięknej, lecz nieco staromodnej sukni swoim pojawieniem się wzbudził niemałe zainteresowanie. Okazało się, że para… przybyła z przeszłości. Z okazji swoich imienin szlachcic Mikołaj Zebrzydowski wraz z żoną Dorotą częstował uczniów  cukierkami, odwiedził Dyrekcję i pozwolił zrobić sobie pamiątkowe zdjęcie.

Więcej…
 

Talenty 2019

Email Drukuj PDF

28 listopada uczniowie klasy III a – Maja Mamcarczyk, Antoni Nowak oraz Franciszek Wolak brali udział w Powiatowym Festiwalu Artystycznym „Talenty 2019”. Wszyscy zostali nominowani przez komisję konkursową do nagrody „Talent 2019” i zaproszeni na Koncert Laureatów w dniu 8 grudnia do WDK. Właśnie w tym dniu organizatorzy ogłosili „Talenty 2019” w poszczególnych kategoriach i wręczyli dyplomy oraz statuetki:

Maja Mamcarczyk – „Talent 2019” w kategorii wokal
Antoni Nowak – „Talent 2019” w kategorii wokal
Franciszek Wolak - „Talent 2019” w kategorii gra na instrumencie

Więcej…
 

"Jaś i Małgosia" w operowej odsłonie

Email Drukuj PDF

4 grudnia 2019 r. uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w koncercie Filharmonii Krakowskiej, który miał miejsce w CKSiT. Młodzi melomani mieli okazję zapoznać się z formą opery w przedstawieniu „Jaś i Małgosia”. W spektaklu operowym została przedstawiona skrócona wersja tej bajki. Uczniowie podziwiali piękne głosy wokalne: sopran, alt przy akompaniamencie fortepianu. Wykonawcy zostali nagrodzeni gromkimi brawami.

 

Przegląd Pieśni i Piosenki Patriotycznej i Żołnierskiej

Email Drukuj PDF

W dniach 18 oraz 25 listopada 2019 r. w Zespole Szkół nr 1 w Kalwarii Zebrzydowskiej odbył się Przegląd  Pieśni i Piosenki Patriotycznej i Żołnierskiej z czasów  I i II wojny światowej.
Celem przeglądu było rozwijanie zainteresowań młodego pokolenia Polaków pieśnią patriotyczną i żołnierską, poszerzenie edukacji patriotycznej o prezentację działań o charakterze artystycznym, upowszechnianie historii naszego kraju poprzez piosenkę oraz stworzenie uczniom możliwości zdrowego współzawodnictwa.

Więcej…
 

Mobilne laboratorium w ZS nr 1 w Kalwarii Zebrzydowskiej

Email Drukuj PDF

W dniu 22 listopada 2019 r. uczniowie z naszej szkoły uczestniczyli w warsztatach prowadzonych przez studentów AGH z Krakowa, dotyczących zanieczyszczeń powietrza, ich wpływu na zdrowie, a także sposobach zmniejszania zanieczyszczeń.
Uczniowie aktywnie uczestniczyli w zajęciach. Dowiedzieli się jakie czynniki przyczyniają się do zanieczyszczeń powietrza i jakie są skutki zanieczyszczeń.

Więcej…
 


Strona 5 z 30

ONLINE

Naszą witrynę przegląda teraz 29 gości 
logo.jpg

Dzisiaj jest: Sobota
28 Marca 2020
Imieniny obchodzą
Aniela, Antoni, Jan, Krzesisław,
Sykstus

Do końca roku zostało 279 dni.
Zodiak: Baran
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama