Aktualności

Zmiana harmonogramu konkursów

Email Drukuj PDF

400 – lecie śmierci Mikołaja Zebrzydowskiego – zmiana harmonogramu konkursów organizowanych przez Zespół Szkół nr 1 w Kalwarii Zebrzydowskiej

Szanowni Państwo,
W związku z zamknięciem placówek oświatowych zostanie zmieniony harmonogram konkursów. Po wznowieniu zajęć zostaną ustalone nowe terminy.
Zmiany zostaną uwzględnione w regulaminie, a po ustaleniu nowych terminów, harmonogram  zostanie opublikowany na stronie internetowej ZS 1 w Kalwarii Zebrzydowskiej.

 

Światowy Dzień Świadomości o Autyzmie

Email Drukuj PDF

Drodzy Rodzice, Uczniowie i Nauczyciele!

2 kwietnia obchodzony jest na całym świecie Światowy Dzień Świadomości o Autyzmie. Co roku uczestniczyliśmy w Happeningu przeprowadzonym przez Specjalny Ośrodek Szkolno – Wychowawczy w Kalwarii Zebrzydowskiej. Przechodziliśmy ulicami naszego miasta w korowodzie na stadion MKS Kalwarianka i wypuszczaliśmy w niebo niebieskie balony. W tym roku jest to niemożliwe z powodu epidemii koronawirusa. Możemy jednak włączyć się w obchody święta, ubierając się na niebiesko, dając tym samym wyraz naszej solidarności. Kolor niebieski dla osób z autyzmem i ich rodzin daje nadzieję na lepsze życie. Niechaj w ten jeden dzień w roku będzie nam niebiesko. Jesteśmy z Wami w tym dniu :)

Anna Frasik – pedagog szkolny

 

„Koronawirus”. Książka dla dzieci i ich rodziców

Email Drukuj PDF

Biblioteka szkolna poleca dzieciom do przeczytania  ilustrowaną książeczkę. Natomiast wielu dorosłych również zaczerpnie z niej cenną wiedzę. Książeczka pomoże tym, którzy chcą wytłumaczyć najmłodszym w spokojny i zrozumiały sposób, czym jest koronawirus i jak przed nim się ustrzec. Pomysłodawczynią, autorką i ilustratorką książeczki jest Ewa Podleś. Twórcom książki bardzo zależy na tym, żeby wyszła ona w świat i trafiła do jak największej ilości osób. A naszym zadaniem, jako edukatorów, bibliotekarzy, nauczycieli, rodziców, wujków, cioć i czytelników jest rozprzestrzenić tę wiedzę i poinformować ludzi, że jest taka inicjatywa. Przekazujemy tę książeczkę i zachęcamy do przesłania jej do jak największej ilości osób, a szczególnie do tych, którzy pracują z dziećmi na co dzień. Dzieciaki zasługują na to, żeby otrzymać wiedzę o krążącej teraz pandemii w jasny sposób. Można ją pobrać na każdym urządzeniu – plik do pobrania jest poniżej.

Koronawirus

 

Informacja

Email Drukuj PDF

W związku z wprowadzeniem zdalnego nauczania dyrekcja  przypomina o warunkach pracy uczniów  i ich bezpieczeństwie  w sieci, które są bardzo ważnymi elementami podczas ich pracy każdego dnia.

Rodzice odpowiadają za bezpieczeństwo swoich dzieci w internecie podczas pracy online w domu.

Najważniejsze zasady bezpiecznego korzystania z internetu dla uczniów:

  1. Korzystaj z oprogramowania antywirusowego, dbaj by baza wirusów była aktualna.
  2. Otwieraj wiadomości tylko od znajomych osób.
  3. Możesz bezpiecznie korzystać z linków umieszczonych w dzienniku elektronicznym przez nauczycieli. Unikaj natomiast klikania w nieznane linki i załączniki w wiadomościach e-mail od nieznanych osób.
  4. Nie podawaj w sieci danych osobowych ani haseł, nie wysyłaj swoich zdjęć,
  5. Stosuj trudne do odgadnięcia hasła. Hasło powinno zawierać nie mniej niż 8 znaków, w tym cyfry oraz wielkie litery. W różnych serwisach posługuj się różnymi hasłami.
  6. Nie pozwalaj na zapamiętywanie przez przeglądarkę haseł do poczty elektronicznej i serwisów, z których korzystasz. Po skończonej pracy wyloguj się.
  7. Na forach dyskusyjnych czy blogach posługuj się nickiem (pseudonimem), a nie swoim imieniem i nazwiskiem. Unikaj publikowania informacji o sobie w sieci.
  8. Nie ufaj osobom poznanym przez Internet.
  9. Gdy coś w Internecie Cię zaniepokoi, poproś o radę swoich rodziców lub innych dorosłych, którym ufasz.
  10. Bądź kulturalnym użytkownikiem internetu, stosuj się do zasad netykiety.
 

Informacja

Email Drukuj PDF

Dyrekcja Zespołu Szkół nr 1 w Kalwarii Zebrzydowskiej informuje, że w związku z wprowadzeniem przez rząd stanu epidemii w Polsce, Minister Edukacji Narodowej przekazał, że szkoły będą zamknięte do Świąt Wielkanocnych. Po ogłoszeniu nowego rozporządzenia od 25 marca wprowadzony będzie obowiązek realizowania podstawy programowej przez internet tak, żeby nauczyciele mogli systematycznie przekazywać wiedzę i móc wystawiać oceny. Formułą nauczania będą zajęcia online. Bliższe informacje będą podane po ogłoszeniu rozporządzenia.

 


Strona 5 z 35

ONLINE

Naszą witrynę przegląda teraz 20 gości 
logo.jpg

Dzisiaj jest: Poniedziałek
25 Maja 2020
Imieniny obchodzą
Epifan, Grzegorz, Imisława, Maria
Magdalena, Urban

Do końca roku zostało 221 dni.
Zodiak: Bliźnięta
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama