Aktualności

Aleksandra Pilch - Wicemistrzem Pięknego Czytania 2019

Email Drukuj PDF

W dniu 23 maja 2019 r. w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Kalwarii Zebrzydowskiej odbyła się I edycja Gminnego Konkursu "Mistrz Pięknego Czytania".
Spośród 9 uczestników z 5 szkół naszej gminy jury wyłoniło mistrza i dwóch wicemistrzów. Uczniowie mieli przeczytać wylosowany fragment powieści z serii o Mikołajku.
Aleksandra Pilch z klasy IV c została "Wicemistrzem Pięknego Czytania 2019" Gratulujemy!

 

Wycieczka do Wrocławia

Email Drukuj PDF

Dnia 13 maja 2019 roku uczniowie klas VI wybrali się na dwudniową wycieczkę do Wrocławia w celu poznania atrakcji tego miasta.
Z Kalwarii wyjechaliśmy o godzinie 6:00. Po trwającej prawie 5 godzin podróży dotarliśmy do Wrocławia. Najpierw podziwialiśmy przepiękny Ogród Japoński, a później fontannę multimedialną i Halę Stulecia. Następnie udaliśmy się do ZOO. Tu spędziliśmy około 3 godziny.

Więcej…
 

Zaproszenie

Email Drukuj PDF

 

Serdecznie zapraszamy na spektakl

pt.: „Damy i huzary”,

który odbędzie się 26 V 2019 r. o godz. 18.00

w Sali Widowiskowej CKSiT w Kalwarii Zebrzydowskiej.

Spektakl będzie można także obejrzeć:

23 V, 24 V, 27 V o godz. 10.00.

 

Mistrz Pięknego Czytania

Email Drukuj PDF

Dnia 9 maja 2019r., w naszej bibliotece odbyły się szkolne eliminacje do I edycji Gminnego Konkursu "Mistrz Pięknego Czytania", którego celem jest doskonalenie umiejętności pięknego czytania, kształtowanie kultury czytelniczej oraz rozwijanie twórczych talentów. Komisja w składzie : p. Renata Serwin, p. Marzena Żeglińska, p. Karolina Luzarowska szczególną uwagę zwracała na dykcję, odpowiednie tempo czytania, interpretację tekstu oraz na ogólny wyraz artystyczny. W konkursie wzięło udział siedem uczennic z klas IV. Poziom prezentacji uczestników był bardzo wysoki. Do etapu gminnego zakwalifikowały się dwie osoby: Oliwia Dostal (kl. IV a) oraz Aleksandra Pilch (kl. IV c). Wszystkim uczestnikom serdecznie dziękujemy, a laureatom życzymy powodzenia na przesłuchaniu finalistów w Bibliotece Publicznej w Kalwarii Zebrzydowskiej, które odbędzie się 23 maja 2019 r.

 

Gminny Konkurs Ortograficzny

Email Drukuj PDF

Dnia 27 III 2019 r. w Zespole Szkół nr 1 w Kalwarii Zebrzydowskiej odbyła się XVIII edycja Gminnego Konkursu Ortograficznego. Był on przeznaczony  dla uczniów klas II i III Szkoły Podstawowej. Jego celem było doskonalenie kompetencji językowych uczniów, pobudzenie zainteresowań oraz kontynuacja procesu osiągania sukcesów w edukacji wczesnoszkolnej.
W konkursie brało udział 36 uczniów z naszej gminy - z klas II: 22 osoby, z klas III: 14 osób.

Więcej…
 


Strona 5 z 72

ONLINE

Naszą witrynę przegląda teraz 76 gości 
logo.jpg

Dzisiaj jest: Piątek
19 Lipca 2019
Imieniny obchodzą
Alfred, Arseniusz, Lutobor, Rufin,
Wincenty, Wodzisław

Do końca roku zostało 166 dni.
Zodiak: Rak
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama