Aktualności

Zemsta

Email Drukuj PDF

 

Serdecznie zapraszamy na spektakl, który nieustannie bawi chociaż mówi o wielu ludzkich przywarach. Wady te są również nam bliskie … ludziom XXI wieku. Główni bohaterowie „Zemsty” Aleksandra Fredry toczą niekończący się spór o mur graniczny. Kieruje nimi sąsiedzka nienawiść, zawziętość i szlachecka buta. Pewnego razu Cześnik wpada na pomysł poślubienia Podstoliny, a misję swata powierza Papkinowi… Co było dalej??? Możecie zobaczyć we wtorek 16.06.2015 r. o godz. 1000 i 1700.

 

Konkurs czytelniczy

Email Drukuj PDF

Dnia 18 maja w bibliotece szkolnej odbył się konkurs czytelniczy pt. „Z nitką Ariadny po wieniec laurowy” dla uczniów  klas IV- VI.
Celem konkursu było zachęcenie dzieci do czytania oraz pogłębiania wiedzy z zakresu mitologii greckiej.
W konkursie udział wzięło 17 uczniów. Rozwiązywali oni test składający się z 20 pytań o zróżnicowanym stopniu trudności.

Więcej…
 

XVIII Harcerski Rajd Papieski

Email Drukuj PDF

Dnia 26 maja 2015 r. ZS nr 1 w Kalwarii Zebrzydowskiej wziął udział w XVIII Harcerskim Rajdzie Papieskim. Naszą szkołę reprezentowała drużyna utworzona przez uczniów klas szóstych pod opieką p. S. Sarapaty oraz uczniowie gimnazjum pod opieką p. I. Steli-Maliny. Zawodnicy wykonywali różnorodne zadania na wyznaczonej trasie. Na koniec spotkaliśmy się w seminarium OO Bernardynów. Każda drużyna miała zaprezentować własną piosenkę o Janie Pawle II. Uczniowie naszej szkoły podstawowej zdobyli I miejsce, a uczniowie gimnazjum II miejsce.

Więcej…
 

Wycieczka w Pieniny

Email Drukuj PDF

13 maja 2015 r. uczniowie klas I a oraz I b wraz z wychowawczyniami p. M. Faber i p. M. Żeglińską wybrali się na wycieczkę w Pieniny. Wyruszyli wczesnym rankiem około godz. 730 z parkingu przy stadionie w Kalwarii Zebrzydowskiej .
Na początku uczniowie odwiedzili malowniczy Wąwóz Homole, w którym sympatyczny przewodnik opowiadał o powstaniu owego wąwozu, którego wapienne skały osiągają nawet 120 m wysokości.

Więcej…
 

POMÓŻ I TY... dzieciom z Ukrainy

Email Drukuj PDF

Ognisko Misyjne „Za rękę z Karolem” i Samorząd Szkolny organizuje akcję „POMÓŻ I TY… dzieciom  z Ukrainy”,  w której zbieramy przybory szkolne i środki chemiczne. W ten sposób chcemy pomóc w przygotowaniu wyprawki dla dzieci na rok szkolny 2015/2016, a także w prowadzeniu świetlic dla dzieci przedszkolnych.
Akcja trwa od 18 do 29 maja 2015r.
Zbieramy:
PRZYBORY  SZKOLNE  z wyjątkiem zeszytów;
ŚRODKI  CHEMICZNE  przydatne w prowadzeniu świetlicy;
Potrzebne również są: komputer, drukarka, urządzenie do laminowania.

 


Strona 58 z 72

ONLINE

Naszą witrynę przegląda teraz 76 gości 
logo.jpg

Dzisiaj jest: Niedziela
22 Września 2019
Imieniny obchodzą
Joachim, Joachima, Maurycy, Prosimir,
Tomasz

Do końca roku zostało 101 dni.
Zodiak: Panna
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama