Aktualności

Wiosna w poezji

Email Drukuj PDF

12 marca 2015 r. w Szkole Podstawowej odbył się już po raz kolejny SZKOLNY KONKURS RECYTATORSKI. Tym razem temat był związany z nadchodzącą porą roku i brzmiał: "Wiosna w poezji". Konkurs ten był przeznaczony dla uczniów klas 0 - III. Jury w składzie: p. Katarzyna Daniel,  p. Maria Mlak, p. Beata Moskała oraz p. Jolanta Studnicka wyłoniło następujących laureatów:

Więcej…
 

Misja Kongo

Email Drukuj PDF

10 marca 2015 r. uczniowie klas IV-VI oraz I-II gimnazjum mieli okazję obejrzeć film pt. "Misja Kongo" o pracy misjonarzy z klasztoru OO. Bernardynów z Kalwarii Zebrzydowskiej. Film wyreżyserował o. Teofil Czarniak, misjonarz, kiedyś uczeń naszej szkoły. Z zainteresowaniem zapoznano się z warunkami pracy i życia misjonarzy oraz tubylców - mieszkańców prowincji Konga (dawniej Zairu). Uczniowie podziwiali egzotyczne krajobrazy, ekstrawaganckie fryzury dziewcząt (stojące, małe warkoczyki, ozdobione kolorowymi wstążeczkami), technikę jazdy samochodem po "ekstremalnych" trasach naznaczonych wybojami i błotnistą mazią (to w porze deszczowej).

Więcej…
 

Ogłoszenie

Email Drukuj PDF

Szanowni Rodzice,

Dyrekcja ZS nr 1 w Kalwarii Zebrzydowskiej zaprasza do zapoznania się z raportami z ewaluacji zewnętrznej przeprowadzonej w naszej szkole w styczniu 2015 r. (menu Dokumenty szkolne).

 

Zimowisko w czasie ferii 2015

Email Drukuj PDF

W dniach od 16 do 20 lutego 2015 r. w ZS nr 1 w Kalwarii Zebrzydowskiej zostało zorganizowane zimowisko dla uczniów klas I - III SP.
Uczestniczyło w nim 40 dzieci, którymi opiekowały się panie: R. Biela, E. Latoń, S. Sarapata i R. Serwin. Uczniowie brali udział w wielu atrakcjach zorganizowanych na terenie szkoły, takich jak zabawa karnawałowa, konkursy, kalambury, rozgrywki w hokeja, oraz zabawy w Radosnej Szkole.

Więcej…
 

Charytatywny Turniej Piłki Nożnej GRAMY DLA JULKI

Email Drukuj PDF

1 marca 2015 r. w Hali Sportowej przy ZS nr 1 im. Mikołaja Zebrzydowskiego w Kalwarii Zebrzydowskiej odbędzie się Charytatywny Turniej Piłki Nożnej Gramy dla Julki.
Julia Dryndos pochodzi z Zebrzydowic. Ma 7 lat i cierpi na zespół Westa. Cały dochód z Turnieju zostanie przekazany na koszty rehabilitacji i leczenia dla dziewczynki.

Więcej…
 


Strona 60 z 72

ONLINE

Naszą witrynę przegląda teraz 100 gości 
logo.jpg

Dzisiaj jest: Piątek
19 Lipca 2019
Imieniny obchodzą
Alfred, Arseniusz, Lutobor, Rufin,
Wincenty, Wodzisław

Do końca roku zostało 166 dni.
Zodiak: Rak
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama