Aktualności

Żywa lekcja historii

Email Drukuj PDF

W czwartek 21.10.2015 do szkoły przybyli dwaj rycerze aby zaprezentować uczniom w ramach żywej lekcji historii kilka ciekawostek na  temat ich życia.
Opowiedzieli nam o tym, co musiał zrobić chłopak aby zostać rycerzem. Dowiedzieliśmy się że droga była długa. Chłopiec zaczynał jako paź, później był giermkiem, a po pasowaniu mógł wreszcie zostać rycerzem. Zaprezentowali replikę Szczerbca, miecza koronacyjnego królów Polski.

Więcej…
 

Odblaskowa Szkoła IV-VI

Email Drukuj PDF

W akcji Odblaskowa Szkoła uczestniczyły również klasy 4-6. Dnia 20 października 2015 odbył się konkurs wiedzy o bezpieczeństwie i przepisach ruchu drogowego, a także o zasadach udzielania pierwszej pomocy. Uczniowie licznie i z entuzjazmem wzięli w nim udział. Ponadto, uczniowie wykonywali  rysunki na zajęciach plastycznych na konkurs plastyczny pt.: Odblaskowa Szkoła. Zwycięzcom obu konkursów zostały wręczone dyplomy i nagrody.
W ramach rozwijania umiejętności udzielania pierwszej pomocy w naszej szkole odbyły się zajęcia praktyczne z pierwszej pomocy: Zabija ludzka obojętność, a nie niewłaściwie udzielona pomoc, podczas których uczniowie pod okiem pani higienistki byli instruowani  o sposobach udzielania pierwszej pomocy, np. przechodniowi.

Więcej…
 

Zaproszenie na "Bal u św. Józefa"

Email Drukuj PDF

 

Serdecznie zapraszamy na "Bal u św. Józefa", który odbędzie się w czwartek 29 października 2015 r. Świętowanie rozpocznie Msza święta o godzinie 1630 w kościele parafialnym. Następnie wyruszy Korowód Świętych na bal z niespodziankami w Szkole Podstawowej.

Przyjdź, przebierz się za świętego i poznaj jego drogę do świętości!

 

 

Odblaskowa szkoła

Email Drukuj PDF

W roku szkolnym 2015/16 nasza szkoła przystąpiła do konkursu „Odblaskowa szkoła”. W ramach tej akcji zostało przeprowadzonych szereg inicjatyw.
Pierwszą z nich były pogadanki (klasy zerowe), prelekcje oraz ćwiczenia praktyczne (klasy I – III), dotyczące bezpiecznego poruszania się po ulicy, przeprowadzone przez nauczycieli, a także funkcjonariuszy Komisariatu Policji w Kalwarii Zebrzydowskiej.
W salach lekcyjnych przygotowane zostały gazetki przypominające o bezpieczeństwie oraz potrzebie noszenia odblasków.
Dzieci zostały wyposażone w kamizelki i elementy odblaskowe.

Więcej…
 

Odblaskowy korowód

Email Drukuj PDF

W ramach akcji „Odblaskowa szkoła”, 22 października  o godzinie 1100 ze szkoły wyruszył „Odblaskowy korowód”. Pilotowany był przez radiowóz i funkcjonariuszy policji. Przeszedł ulicą Mickiewicza do Rynku, a następnie Aleją Jana Pawła II i ulicą Broniewskiego. Jego uczestnicy z entuzjazmem byli witani przez zaskoczonych mieszkańców naszego miasta.

Więcej…
 


Strona 61 z 79

ONLINE

Naszą witrynę przegląda teraz 24 gości 
logo.jpg

Dzisiaj jest: Niedziela
26 Stycznia 2020
Dzień Transplantologii
Imieniny obchodzą
Paula, Paulina, Polikarp, Skarbimir,
Wanda

Do końca roku zostało 341 dni.
Zodiak: Wodnik
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama