Aktualności

Wkręć się w pomaganie

Email Drukuj PDF

 

 

Od kilku lat w naszej szkole zbieramy plastikowe zakrętki. W ten sposób pomagamy nie tylko przyrodzie, ale przede wszystkim wspieramy leczenie i rehabilitację Pana Leszka Koska. Wszystkim WKRĘCONYM dziękujemy i wkręcamy innych, bo…


"Nie jest trudno być dobrym, wystarczy tylko chcieć…"

 

Spotkanie z żandarmerią

Email Drukuj PDF

27 kwietnia 2015 r. uczniowie klas trzecich gimnazjum uczestniczyli w spotkaniu z przedstawicielami żandarmerii wojskowej. Tematem wiodącym były zagrożenia wynikające z zażywania narkotyków i tzw. dopalaczy. Zaprezentowano próbki najczęściej spotykanych narkotyków, m. in.: marihuany, kokainy, haszyszu, LSD, grzybków halucynogennych, polskiej heroiny produkowanej ze słomy makowej.

Więcej…
 

XIII Gminny Konkurs Ekologiczny

Email Drukuj PDF

16 kwietnia 2015 r w Zespole Szkół nr 1 w Kalwarii Zebrzydowskiej odbyła się XIII edycja Gminnego Konkursu Ekologicznego dla klas II - III edukacji wczesnoszkolnej, która przebiegała pod hasłem ''MOJA ZIEMIA, CZYSTY ŚWIAT". Celem konkursu było pogłębienie wiedzy na temat form ochrony przyrody, kształtowanie poczucia odpowiedzialności za stan środowiska przyrodniczego i troski o najbliższe otoczenie, promowanie i rozwijanie nawyku segregacji odpadów i możliwości ich powtórnego wykorzystania. Uczniowie zmagali się z pytaniami dotyczącymi ochrony środowiska i jego zasobów (wody, powietrza, roślin, zwierząt).

Więcej…
 

Poranek literacki z Andersenem

Email Drukuj PDF

Dzień 17 kwietnia 2015 roku był dniem wyjątkowym w naszej szkole. Z okazji 210 rocznicy urodzin Andersena, uczniowie klasy II b, wraz z wychowawczynią klasy p. Jolantą Studnicką przygotowali program, który wszystkim zebranym gościom przybliżył życiorys oraz twórczość pisarza. Wśród zaproszonych gości powitaliśmy: Burmistrza Miasta - p. A. Ormantego, dyrekcję szkoły, nauczycieli, rodziców oraz uczniów z klas  0 - III.

Więcej…
 

Dzień Ziemi

Email Drukuj PDF

Uczniowie klasy V c: Natalia Tyrpa, Aleksandra Tymoszuk, Klaudia Zborowska, Julia Lasek, Maciej Kluza, Karol Stawowy, Oliwia Knapczyk i Weronika Linhardt wraz z nauczycielem przyrody p. Ireną Stelą-Maliną przygotowali apel z okazji Dnia Ziemi.
Była to rozprawa sądowa. Oskarżonym był człowiek, a oskarżycielem Ziemia, świadkami: powietrze, woda i las. Zapadł wyrok skazujący dla człowieka, ale otrzymał on możliwość poprawy swojego postępowania na rzecz środowiska.

Więcej…
 


Strona 65 z 78

ONLINE

Naszą witrynę przegląda teraz 7 gości 
logo.jpg

Dzisiaj jest: Niedziela
15 Grudnia 2019
Imieniny obchodzą
Celina, Fortunata, Ignacy, Iga, Ignacja,
Żegota, Krystiana, Nina, Walerian,
Waleriana, Wolimir

Do końca roku zostało 17 dni.
Zodiak: Strzelec
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama