Aktualności

Poranek literacki z Andersenem

Email Drukuj PDF

Dzień 17 kwietnia 2015 roku był dniem wyjątkowym w naszej szkole. Z okazji 210 rocznicy urodzin Andersena, uczniowie klasy II b, wraz z wychowawczynią klasy p. Jolantą Studnicką przygotowali program, który wszystkim zebranym gościom przybliżył życiorys oraz twórczość pisarza. Wśród zaproszonych gości powitaliśmy: Burmistrza Miasta - p. A. Ormantego, dyrekcję szkoły, nauczycieli, rodziców oraz uczniów z klas  0 - III.

Więcej…
 

Dzień Ziemi

Email Drukuj PDF

Uczniowie klasy V c: Natalia Tyrpa, Aleksandra Tymoszuk, Klaudia Zborowska, Julia Lasek, Maciej Kluza, Karol Stawowy, Oliwia Knapczyk i Weronika Linhardt wraz z nauczycielem przyrody p. Ireną Stelą-Maliną przygotowali apel z okazji Dnia Ziemi.
Była to rozprawa sądowa. Oskarżonym był człowiek, a oskarżycielem Ziemia, świadkami: powietrze, woda i las. Zapadł wyrok skazujący dla człowieka, ale otrzymał on możliwość poprawy swojego postępowania na rzecz środowiska.

Więcej…
 

Wiosna w poezji

Email Drukuj PDF

12 marca 2015 r. w Szkole Podstawowej odbył się już po raz kolejny SZKOLNY KONKURS RECYTATORSKI. Tym razem temat był związany z nadchodzącą porą roku i brzmiał: "Wiosna w poezji". Konkurs ten był przeznaczony dla uczniów klas 0 - III. Jury w składzie: p. Katarzyna Daniel,  p. Maria Mlak, p. Beata Moskała oraz p. Jolanta Studnicka wyłoniło następujących laureatów:

Więcej…
 

Misja Kongo

Email Drukuj PDF

10 marca 2015 r. uczniowie klas IV-VI oraz I-II gimnazjum mieli okazję obejrzeć film pt. "Misja Kongo" o pracy misjonarzy z klasztoru OO. Bernardynów z Kalwarii Zebrzydowskiej. Film wyreżyserował o. Teofil Czarniak, misjonarz, kiedyś uczeń naszej szkoły. Z zainteresowaniem zapoznano się z warunkami pracy i życia misjonarzy oraz tubylców - mieszkańców prowincji Konga (dawniej Zairu). Uczniowie podziwiali egzotyczne krajobrazy, ekstrawaganckie fryzury dziewcząt (stojące, małe warkoczyki, ozdobione kolorowymi wstążeczkami), technikę jazdy samochodem po "ekstremalnych" trasach naznaczonych wybojami i błotnistą mazią (to w porze deszczowej).

Więcej…
 

Ogłoszenie

Email Drukuj PDF

Szanowni Rodzice,

Dyrekcja ZS nr 1 w Kalwarii Zebrzydowskiej zaprasza do zapoznania się z raportami z ewaluacji zewnętrznej przeprowadzonej w naszej szkole w styczniu 2015 r. (menu Dokumenty szkolne).

 


Strona 67 z 79

ONLINE

Naszą witrynę przegląda teraz 21 gości 
logo.jpg

Dzisiaj jest: Sobota
25 Stycznia 2020
Światowy Dzień Środków Masowego
Przekazu
Imieniny obchodzą
Miłosz, Miłowan, Miłowit, Paweł,
Tatiana, Tacjanna

Do końca roku zostało 342 dni.
Zodiak: Wodnik
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama