Aktualności

Podsumowanie realizacji projektu "Możesz więcej

Email Drukuj PDF

Podsumowanie realizacji zajęć w ramach projektu

„indywidualizacja procesu nauczania i wychowania uczniów klas I – III szkół podstawowych p. n. Możesz więcej”

W projekcie p. n. Możesz więcej” brało udział 105 beneficjentów ostatecznych. Rozkład do poszczególnych grup przedstawiał się następująco:

 

L.p.

Nazwa zajęcia

Liczba grup

Liczba uczestników ogółem

Liczba godzin łącznie

1.

Zajęcia dla dzieci ze specyficznymi trudnościami w czytaniu i pisaniu, w tym także zagrożonych ryzykiem dysleksji

7

47 ( 13 dziewczynek, 34 chłopców)

210 godzin

2.

Zajęcia dla dzieci z trudnościami w zdobywaniu umiejętności matematycznych

7

45 ( 15 dziewczynek, 30 chłopców)

210 godzin

3.

Zajęcia logopedyczne dla dzieci z zaburzeniami rozwoju mowy

7

30 ( 7 dziewczynek, 23 chłopców)

210 godzin

4.

Zajęcia socjoterapeutyczne i psychoedukacyjne dla dzieci z zaburzeniami komunikacji społecznej

2

7 (2 dziewczynki, 5 chłopców)

120 godzin

5.

Zajęcia z gimnastyki korekcyjnej dla dzieci z wadami postawy

3

32 (17 dziewczynek, 15 chłopców)

90 godzin

6.

Zajęcia rozwijające zainteresowanie językiem angielskim

1

8 (5 dziewczynek, 3 chłopców)

30 godzin

 

Więcej…
 

To już 10 lat!

Email Drukuj PDF

Czas pędzi niewiarygodnie szybko. Wydawać by się mogło, że tak niedawno zaczęła działać w naszej szkole redakcja gazetki „Co w szkole piszczy…”. W marcu mija 10 lat od chwili ukazania się pierwszego numeru pisma, a to już jubileusz. Dotychczas opublikowane zostały 52 numery w nakładzie blisko 5000 egzemplarzy.

Pismo zostało docenione w Powiatowym Przeglądzie Gazetek Szkolnych w Brzeźnicy i zdobyło II miejsce. Symboliczna złotówka za gazetkę pozwoliła na zakup nagród dla najaktywniejszych redaktorów, drukarki laserowej i atramentowej wraz z tonerami, słodkich dodatków do gazetek, materiałów do prac wykonywanych przez uczniów z okazji świąt, papieru do kserokopiarek. Ilość rozprowadzonych egzemplarzy wskazuje na to, że pismo cieszy się popularnością, a ja muszę przyznać, że lubię pracę z uczniami tworzącymi gazetkę, a także z nauczycielami, którzy ze mną współdziałają.

 

Więcej…
 

Projekt MOŻESZ WIĘCEJ

Email Drukuj PDF

W naszej szkole realizowany jest projekt Indywidualizacja procesu nauczania i wychowania uczniów klas I-III szkół podstawowych pn. MOŻESZ WIĘCEJ.

W ramach tego projektu prowadzone są:

· zajęcia dla dzieci ze specyficznymi trudnościami w czytaniu i pisaniu, w tym także zagrożonych ryzykiem dysleksji - uczestniczy w nich 47 uczniów.

· zajęcia dla dzieci z trudnościami w zdobywaniu umiejętności matematycznych - uczestniczy 28 uczniów.
Zajęcia te mają na celu usuwanie bezpośrednich przyczyn niepowodzeń w nauce, wyrównywanie braków w wiadomościach i umiejętnościach oraz kształtowanie prawidłowych postaw wobec nauki. Prowadzone są w ciekawy sposób, przy dominacji metod czynnych. Wzbudzają zainteresowanie uczniów i pozytywne nastawienie do nauki. Forma zabawowa zajęć mobilizuje dzieci do maksymalnej aktywności. Zajęcia uwzględniają także indywidualne potrzeby każdego ucznia.

· zajęcia logopedyczne dla dzieci z zaburzeniami rozwoju mowy - uczestniczy w nich 28 uczniów.
Zajęcia te mają na celu kształtowanie prawidłowej mowy poprzez korygowanie zaburzeń w zakresie strony fonetycznej, leksykalnej i gramatycznej. Stymulują opóźniony rozwój mowy, doskonalą już ukształtowaną wymowę, wdrażają do pozytywnego wykorzystania nawyków poprawnej wymowy przyswojonej w toku ćwiczeń.

· zajęcia socjoterapeutyczne i psychoedukacyjne dla dzieci z zaburzeniami komunikacji społecznej - uczęszcza 7 uczniów.
Ich celem jest wspieranie i stymulowanie rozwoju społecznego dzieci. Służą także poprawie emocjonalnego funkcjonowania uczniów, uczą rozwiązywania problemów, rozpoznawania i wyrażania emocji, poznawania przez dzieci swoich mocnych stron, budowania pozytywnego obrazu samego siebie, rozwijania zdolności akceptacji siebie.

· zajęcia z gimnastyki korekcyjnej - uczęszcza 20 uczniów.
Zajęcia te wyrównują zaburzenia rozwoju motoryczności, w znacznym stopniu korygują je i przeciwdziałają ich utrwalaniu oraz pogłębianiu.

Więcej…
 

Wolontariat przy ZS nr 1 w Kalwarii Zebrzydowskiej

Email Drukuj PDF

Od kilku lat prężnie rozwija się działalność wolontariatu "Tacy sami" pod kierunkiem p. W. Wójcickiej i p. B. Słoniny. Młodzież podejmuje różne formy działalności. Wolontariusze współpracują ze Specjalnym Ośrodkiem Szkolno-Wychowawczym w Kalwarii Zebrzydowskiej poprzez czynny udział w zajęciach z podopiecznymi. Organizują akcje w ramach pomocy dla polskiej szkoły na Litwie w Rostynianach (zbiórka i przygotowanie paczek z okazji "Mikołajek", przygotowanie "Wyprawek dla żaka" na rozpoczęcie roku szkolnego, zorganizowanie wycieczki uczniów i nauczycieli tej szkoły do Krakowa i Kalwarii). Działalność wolontariatu jest również ukierunkowana na uwrażliwienie uczniów naszej szkoły na problemy biednych i potrzebujących pomocy. W ramach akcji "Adopcja serca" szkoła adoptowała małego Leonidasa z Rwandy. Co miesiąc jest wpłacana pewna suma pieniędzy na jego naukę i utrzymanie. Uczniowie całej szkoły zbierają zakrętki, baterie i zawieszki z herbaty, aby pomóc potrzebującym w zakupie leków i sprzętu rehabilitacyjnego. Biorą udział w akcjach Caritasu takich jak Jałmużna Wielkopostna, zbiórka żywności w sklepach itp. Zajmują się również opieką i pomocą dla najmłodszych w naszej szkole. Realizują to przez dyżury w przedszkolu i świetlicy, gdzie pomagają dzieciom w nauce i kreatywnej zabawie.

Więcej…
 

Uroczyste wręczenie Aktu Erekcyjnego hali sportowej przy ZS nr 1 w Kalwarii Zebrzydowskiej

Email Drukuj PDF

Dnia 4 grudnia 2012 r. odbyło się uroczyste wręczenie Aktu Erekcyjnego hali sportowej przy Zespole Szkół nr 1 w Kalwarii Zebrzydowskiej.

Dzięki staraniom Burmistrza Miasta i Rady Miejskiej w naszym mieście zostanie wzniesiony nowy obiekt sportowy, ważny dla szkoły i społeczności lokalnej. W spotkaniu, które miało miejsce w Zespole Szkół nr 1 im. Mikołaja Zebrzydowskiego w Kalwarii Zebrzydowskiej wzięli udział: przedstawiciele władz miasta w osobach burmistrza p. Zbigniewa Stradomskiego i wiceburmistrza p. Haliny Chimer, architekt miejski p. Dorota Maj-Kołodziej, reprezentacja Rady Miejskiej z wiceprzewodniczącym p. Piotrem Janusiewiczem, kustosz Sanktuarium Kalwaryjskiego o. Gracjan Kubica, proboszcz ks. Wiesław Cygan oraz przedstawiciele Rady Rodziców z przewodniczącą p. Beatą Sajdak.

Oprawę artystyczną uroczystości przygotowała p. Renata Biela. W montażu słowno-muzycznym wzięli udział uczniowie Szkoły Podstawowej i Gimnazjum: Wiktor Biela, Emilia Torbus, Gabriela Luba (recytacja) oraz Oliwia Korzeniowska i Michalina Porzycka (śpiew). Zaprezentowała się również para taneczna Joanna Szlachetka i Dorian Kwiatek, którzy zatańczyli tango.

Wobec społeczności szkolnej oraz zaproszonych gości dokonano przekazania Aktu Erekcyjnego nowej hali sportowej na ręce Dyrektora Szkoły p. Bożeny Kołodziej. W imieniu uczniów podziękowanie złożyli uczniowie kl. III a gimnazjum - Natalia Kaletka i Dawid Karaś.

 

 


Strona 67 z 68

ONLINE

Naszą witrynę przegląda teraz 23 gości 
logo.jpg

Dzisiaj jest: Sobota
25 Maja 2019
Imieniny obchodzą
Epifan, Grzegorz, Imisława, Maria
Magdalena, Urban

Do końca roku zostało 221 dni.
Zodiak: Bliźnięta
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama