Aktualności

"Ujrzałem Jezusa w Tobie"

Email Drukuj PDF

16 maja 2014 r. uczniowie klas IV - VI i gimnazjum obejrzeli spektakl pt. „Ujrzałem Jezusa w Tobie” przygotowany przez koło teatralne pod kierunkiem p. Bernadetty Słoniny. Fabułę stanowiły historie życia i śmierci siostry Faustyny Kowalskiej kanonizowanej w 2000 roku i Chiary Luce Badano beatyfikowanej w 2010 r.

Więcej…
 

Fizyka na żywo

Email Drukuj PDF

W dniach 8 i 9 maja 2014 r. uczniowie szkoły podstawowej uczestniczyli w lekcjach fizyki na żywo przeprowadzanych dla każdej klasy oddzielnie przez fizyka, przedstawicielkę Akademii Nauk z Krakowa, p. Joannę Golik. Prezentowała ona w ciekawy sposób zjawiska fizyczne związane z działaniem magnesów i elektromagnesów. Rozpoczęła od pokazu ruchu małego żelaznego „bączka” na podłodze klasy, a następnie na metalowej podstawce, która, jak się później okazało, zawierała wewnątrz elektromagnes. Uczniowie z zaangażowaniem mierzyli czas ruchu i dochodzili do wniosków wykazując się zdolnością logicznego myślenia.

Więcej…
 

Święto Konstytucji 3 Maja w naszej szkole - fotoreportaż

Email Drukuj PDF

Witaj majowa jutrzenko,
Świeć naszej polskiej krainie,
Uczcimy ciebie piosenką,
Która w całej Polsce słynie.

Witaj maj, piękny maj,
U Polaków błogi raj.

Więcej…
 

Pokaz mody ekologicznej

Email Drukuj PDF

Dnia 2 kwietnia 2014 r.w naszej szkole odbył się POKAZ MODY EKOLOGICZNEJ.  Była to świetna zabawa promująca wykorzystanie materiałów ekologicznych do stworzenia wspaniałych kreacji. Uczniowie z klas 0 - III przygotowali się bardzo starannie. Pomocni okazali się również jak zawsze rodzice. Podczas pokazu mody, który odbył się na sali gimnastycznej, brawom i radości nie było końca. Opiekunkami imprezy były : p. Katarzyna Daniel oraz p. Jolanta Studnicka. Taka forma nauki podobała się również naszym Paniom Dyrektorkom, które w nagrodę poczęstowały wszystkich słodyczami :)
Za rok powtórzymy tę zabawę z pewnością. A oto zdjęcia. Obejrzyjcie sami.

Więcej…
 

"Nie dajmy zgasnąć światłu, które On zapalił..."

Email Drukuj PDF

12 kwietnia 2014 roku władze Kalwarii i mieszkańcy zostali zaproszeni do sali widowiskowej CKSiT  na program artystyczny „Nie dajmy zgasnąć światłu, które On zapalił…” przygotowany przez uczniów naszej szkoły pod kierunkiem p. Renaty Bieli i wicedyrektora, p. Bogdana Oczkowskiego, aby uczcić Błogosławionego Jana Pawła II w przededniu jego kanonizacji. Honorowy patronat nad przedsięwzięciem objął Urząd Miasta.  Uczniowie klasy III a oraz chór szkolny wzruszyli zebranych już na wstępie instrumentalną wersją „Barki”, ukochanej przez Papieża pieśni. Sylwetkę wkrótce Świętego prezentowali Patrycja Moskała i Dorian Oczkowski, przypominając jak wielkim jest autorytetem nie tylko dla nas, Polaków, ale dla wszystkich ludzi. Papież-Pielgrzym, człowiek ogromnej wiary, ceniący młodych i przez nich szanowany. Dlatego dzisiaj o młodych ludziach uczestniczących w spotkaniach z Janem Pawłem II mówi się, że jest to pokolenie JP II. Nauka głoszona przez Papieża stała się dla nich życiową wskazówką. Zebrani usłyszeli także pieśni poświęcone Wielkiemu Polakowi zaśpiewane przez chór szkolny i Michalinę Porzycką.

Więcej…
 


Strona 69 z 72

ONLINE

Naszą witrynę przegląda teraz 18 gości 
logo.jpg

Dzisiaj jest: Czwartek
18 Lipca 2019
Imieniny obchodzą
Arnold, Arnolf, Erwin, Erwina, Kamil,
Karolina, Robert, Roberta, Szymon,
Unisław, Wespazjan

Do końca roku zostało 167 dni.
Zodiak: Rak
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama