Aktualności

Rajd Turystyczny w ramach Dni Papieskich

Email Drukuj PDF

22 maja 2014 r. 2 grupy 10-osobowe reprezentowały naszą szkołę na Rajdzie Turystycznym w ramach Dni Papieskich pod opieką pań I. Steli-Maliny i S.Sarapaty. Był to dzień bardzo upalny. O godzinie 900 spotkaliśmy się z reprezentacjami innych szkół na starcie Rajdu przy pomniku Jana Pawła II na Rynku naszego miasta. Organizatorzy przywitali wszystkich, wręczyli pamiątkowe odznaki i rozdali mapy z zaznaczonymi punktami kontrolnymi. W tych miejscach każda z grup musiała wykonać zadania, które oceniali harcerze. Zaliczaliśmy następujące punkty: Dworzec PKS, PKP, stadion Kalwarianki, wzgórze Ukrzyżowania, cmentarze.

Więcej…
 

Festiwal Piosenki Polskiej

Email Drukuj PDF

06.05 2014 r.  w  CKSiT w Kalwarii Zebrzydowskiej odbył się Festiwal Piosenki Polskiej. Uczniowie naszej szkoły zostali przygotowywani do udziału w kategorii soliści kl. I–III Szkoły Podstawowej :
II miejsce zajął Oskar Mądracki z kl. III a przygotowywany przez p. Renatę Bielę
III miejsce zajął Nikodem Gaura z kl. III a przygotowywany przez p. Renatę Bielę
W kategorii zespoły:
II miejsce Zespół "Słowiki" z kl. III a  przygotowywany przez p. Renatę Bielę w składzie: Nikola  Pieronkiewicz, Wiktoria Wądolny, Natalia Pająk, Zuzanna Partyka, Zuzanna Zacharska.
W kategorii soliści kl. IV-VI Szkoły Podstawowej I miejsce ex aequo zajęły: Oliwia Korzeniowska kl. VI b (podczas Dni Kalwarii wystąpi z zespołem Varius Manx) i Wiktoria Stela kl. V b

Więcej…
 

Prośba w związku z 50-leciem szkoły

Email Drukuj PDF

Szanowni Pracownicy i Absolwenci Zespołu Szkół nr 1 w Kalwarii Zebrzydowskiej

W związku ze zbliżającym się Jubileuszem 50 – lecia szkoły, organizatorzy obchodów zwracają się z prośbą o udostępnienie pamiątek związanych z pracą i działalnością szkoły.
Będziemy bardzo wdzięczni za wypożyczenie zdjęć, tarcz szkolnych, zeszytów, dyplomów, itp.
Zapewniamy, że wszystkie pamiątki po zakończeniu obchodów będą zwrócone właścicielom.

Organizatorzy Jubileuszu
50 – lecia Szkoły

 

"Ujrzałem Jezusa w Tobie"

Email Drukuj PDF

16 maja 2014 r. uczniowie klas IV - VI i gimnazjum obejrzeli spektakl pt. „Ujrzałem Jezusa w Tobie” przygotowany przez koło teatralne pod kierunkiem p. Bernadetty Słoniny. Fabułę stanowiły historie życia i śmierci siostry Faustyny Kowalskiej kanonizowanej w 2000 roku i Chiary Luce Badano beatyfikowanej w 2010 r.

Więcej…
 

Fizyka na żywo

Email Drukuj PDF

W dniach 8 i 9 maja 2014 r. uczniowie szkoły podstawowej uczestniczyli w lekcjach fizyki na żywo przeprowadzanych dla każdej klasy oddzielnie przez fizyka, przedstawicielkę Akademii Nauk z Krakowa, p. Joannę Golik. Prezentowała ona w ciekawy sposób zjawiska fizyczne związane z działaniem magnesów i elektromagnesów. Rozpoczęła od pokazu ruchu małego żelaznego „bączka” na podłodze klasy, a następnie na metalowej podstawce, która, jak się później okazało, zawierała wewnątrz elektromagnes. Uczniowie z zaangażowaniem mierzyli czas ruchu i dochodzili do wniosków wykazując się zdolnością logicznego myślenia.

Więcej…
 


Strona 70 z 73

ONLINE

Naszą witrynę przegląda teraz 33 gości 
logo.jpg

Dzisiaj jest: Wtorek
15 Października 2019
Imieniny obchodzą
Brunon, Gościsława, Jadwiga, Sewer,
Tekla, Teresa

Do końca roku zostało 78 dni.
Zodiak: Waga
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama