Aktualności

Słodka lekcja :D

Email Drukuj PDF

W dniu 28 maja 2019 r., uczniowie z klasy III a SP, udali się na nietypową lekcję, która odbyła się…..w cukierni Państwa Łazarczyków.
O godz.7.45 rodzice podwieźli nas na miejsce. Tam czekało na nas mnóstwo niespodzianek. Na początku każde dziecko otrzymało kucharską czapkę oraz biały fartuszek. Pan Łazarczyk, tata naszej koleżanki Karolinki, oprowadził nas po całej cukierni i zapoznał z etapami powstawania ciastek i innych smakołyków. Następnie wszyscy zgromadziliśmy się przy ogromnym stole i wałkowaliśmy kruche ciasto, z którego wycinaliśmy ciasteczka. Dekorowaliśmy również muffiny i kruche babeczki. Mieliśmy do wyboru różową i niebieską śmietanę, czekoladę, masę toffi i kolorowe cukiereczki - koraliki.

Więcej…
 

Zaproszenie

Email Drukuj PDF

Dyrekcja ZS nr 1 w Kalwarii Zebrzydowskiej zaprasza rodziców uczniów szkoły podstawowej i gimnazjum oraz rodziców dzieci przedszkolnych na zebranie dotyczące procedur bezpieczeństwa na terenie placówki oraz przedstawienia osób i instytucji, do których można zgłosić się w sytuacjach wymagających pomocy psychologiczno - pedagogicznej i wychowawczej, które odbędzie się 30 maja 2019 r. o godz. 1630 w sali gimnastycznej.

 

Aleksandra Pilch - Wicemistrzem Pięknego Czytania 2019

Email Drukuj PDF

W dniu 23 maja 2019 r. w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Kalwarii Zebrzydowskiej odbyła się I edycja Gminnego Konkursu "Mistrz Pięknego Czytania".
Spośród 9 uczestników z 5 szkół naszej gminy jury wyłoniło mistrza i dwóch wicemistrzów. Uczniowie mieli przeczytać wylosowany fragment powieści z serii o Mikołajku.
Aleksandra Pilch z klasy IV c została "Wicemistrzem Pięknego Czytania 2019" Gratulujemy!

 

Wycieczka do Wrocławia

Email Drukuj PDF

Dnia 13 maja 2019 roku uczniowie klas VI wybrali się na dwudniową wycieczkę do Wrocławia w celu poznania atrakcji tego miasta.
Z Kalwarii wyjechaliśmy o godzinie 6:00. Po trwającej prawie 5 godzin podróży dotarliśmy do Wrocławia. Najpierw podziwialiśmy przepiękny Ogród Japoński, a później fontannę multimedialną i Halę Stulecia. Następnie udaliśmy się do ZOO. Tu spędziliśmy około 3 godziny.

Więcej…
 

Zaproszenie

Email Drukuj PDF

 

Serdecznie zapraszamy na spektakl

pt.: „Damy i huzary”,

który odbędzie się 26 V 2019 r. o godz. 18.00

w Sali Widowiskowej CKSiT w Kalwarii Zebrzydowskiej.

Spektakl będzie można także obejrzeć:

23 V, 24 V, 27 V o godz. 10.00.

 


Strona 10 z 76

ONLINE

Naszą witrynę przegląda teraz 64 gości 
logo.jpg

Dzisiaj jest: Czwartek
21 Listopada 2019
Światowy Dzień Życzliwości
Imieniny obchodzą
Albert, Alberta, Albertyna, Janusz,
Konrad, Konrada, Maria, Piotr, Regina,
Rena, Rufus, Twardosław, Wiesław

Do końca roku zostało 41 dni.
Zodiak: Skorpion
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama