Aktualności

Archipelag skarbów

Email Drukuj PDF

W dniach 6-7 grudnia odbył się w szkole program profilaktyczny pod tytułem „Archipelag skarbów”. Wzięli w nim udział uczniowie klas siódmych, ósmych oraz trzecich gimnazjum. Trwające trzy i pół godziny zajęcia przyniosły nam wiele śmiechu i radości, ale również przekazały dużo ważnych treści, ucząc nas równocześnie. Każdy z nas mógł poczuć się podczas tych warsztatów jak kapitan statku czy odkrywca.

Więcej…
 

Akcja przeciwdziałania wulgaryzmom

Email Drukuj PDF

Podsumowanie szkolnej akcji  przeciwdziałania wulgaryzmom ”Kultura i szacunek tworzą twój pozytywny wizerunek”.
W listopadzie w naszej szkole prowadzone były działania profilaktyczne mające na celu zwrócenie uwagi na problem stosowana wulgaryzmów oraz promowanie kultury słowa. W ramach tej akcji powstał KODEKS KULTURALNEGO UCZNIA. Zawiera on złote zasady nie tylko komunikacji, ale również zachowania. Oprócz tego uczniowie przygotowali w swoich salach plakaty promujące akcję oraz fraszki i wierszyki zachęcające do kulturalnego wyrażania się. Nasi uczniowie wykazali się wielką kreatywnością zarówno w pracy twórczej jak i literackiej: na gazetkach szkolnych pojawiły się ciekawe hasła zachęcające do rezygnacji ze stosowana wulgaryzmów i promujące kulturę wypowiedzi. Mamy nadzieję, że akcja nie skończy się na górnolotnych hasłach lecz na stałe zaszczepi w naszych uczniach troskę o kulturę i piękno wypowiedzi.

 

Więcej…
 

Odpoczynku nadszedł czas

Email Drukuj PDF

W dniu 27 listopada 2018 r. w naszej szkole pożegnaliśmy p. Alicję Łopatę, która odeszła na zasłużoną emeryturę. Pracowała jako pomoc nauczyciela w przedszkolu od 2011 r. Na uroczystym apelu w obecności uczniów, nauczycieli oraz pracowników obsługi, pani dyrektor podziękowała pani Alicji za jej sumienność, obowiązkowość i życzliwy uśmiech. Pani dyrektor życzyła także dobrego zdrowia, radości i czasu na podróże i prawdziwy wypoczynek.

Więcej…
 

Wycieczka do kopalni soli w Bochni

Email Drukuj PDF

3 grudnia uczniowie klasy II a i II c pod opieką wychowawczyń: pani Beaty Moskały i pani Renaty Bieli oraz Rodziców, byli na wycieczce w kopalni soli w Bochni. Zwiedzili kopalnię, poznali jej historię. Obejrzeli animacje multimedialne, które przybliżyły im pracę górników oraz niebezpieczeństwa i żywioły z jakimi zmagali się każdego dnia pracujący w niej górnicy. Poznali dawne narzędzia i urządzenia, które służyły do urobku i transportu soli.

Więcej…
 

Informacje dotyczące rekrutacji do szkół ponadpodstawowych i ponadgimnazjalnych na rok szkolny 2019/20

Email Drukuj PDF

Komunikat MEN na temat rekrutacji na rok szkolny 2019/2020

List Minister Edukacji do Rodziców

Ulotka dotycząca rekrutacji do szkół ponadpodstawowych i ponadgimnazjalnych na rok szkolny 2019/2020

 


Strona 10 z 72

ONLINE

Naszą witrynę przegląda teraz 31 gości 
logo.jpg

Dzisiaj jest: Piątek
19 Lipca 2019
Imieniny obchodzą
Alfred, Arseniusz, Lutobor, Rufin,
Wincenty, Wodzisław

Do końca roku zostało 166 dni.
Zodiak: Rak
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama