Aktualności

Wizyta przedstawicieli Policji w naszej szkole

Email Drukuj PDF

Na początku każdego roku szkolnego uczniowie z klas I poznają drogę do szkoły wraz ze znakami drogowymi i zasadami, które uczą jak należy zachować się w pobliżu ulic. W ramach edukacji związanej z bezpieczeństwem dzieci, zaprosiliśmy przedstawicieli Policji z Kalwarii Zebrzydowskiej oraz z Wydziału Ruchu Drogowego z Wadowic, którzy spotkali się z uczniami klas I -III naszej szkoły. Tematem spotkania było przede wszystkim bezpieczeństwo. Policjanci rozmawiali z uczniami o bezpiecznym poruszaniu się po ulicach miasta, a w szczególności omówili zasady bezpiecznej drogi do i ze szkoły oraz pokazali niektóre znaki drogowe. Wspomniano również o korzyściach noszenia elementów odblaskowych przy ubraniu bądź tornistrze oraz jak należy zachować się, gdy zaczepi nas obca osoba.

Więcej…
 

Telefon zaufania

Email Drukuj PDF

 

1 X 2019 r. została uruchomiona całodobowa bezpłatna infolinia dla dzieci, młodzieży, rodziców i nauczycieli. Każda młoda osoba, która zechce porozmawiać o swoich problemach, może zadzwonić pod bezpłatny numer 800 080 222 i uzyskać pomoc od doświadczonych psychologów, pedagogów i prawników.
Infolinię prowadzi Fundacja ITAKA – Centrum Poszukiwań Ludzi Zaginionych, na zlecenie Ministerstwa Edukacji Narodowej. Organizacja ta została wybrana w konkursie MEN, realizowanym w ramach Narodowego Programu Zdrowia.

 

Koncert muzyki symfonicznej

Email Drukuj PDF

W dniu 25.09.2019 r. w CKSiT uczniowie naszej szkoły wraz z nauczycielami  brali udział w koncercie przygotowanym przez muzyków z Filharmonii Krakowskiej. Filharmonicy prezentowali muzykę symfoniczną. Mogliśmy usłyszeć fragmenty najpiękniejszych symfonii dawnych kompozytorów: W. A. Mozarta, L. van Beethovena, jak również współczesną kompozycję dyrygenta, który sam kierował  zespołem. Uczniowie zapoznali się z formą symfonii, a na koniec muzycy wykonali  taneczny utwór S. Moniuszki. Wielkimi brawami podziękowano artystom za wykonane utwory.

 

Szkodliwe pole elektromagnetyczne

Email Drukuj PDF

Telefony komórkowe, routery WiFi, stacje bazowe telefonii komórkowej nie są obojętne dla zdrowia. Świadczy o tym raport Bioinitiative, którego autorzy dokonali przeglądu ok. 3800 tysięcy badań i doszli do wniosku, że urządzenia emitujące pola elektromagnetyczne mają negatywny wpływ na żywe organizmy. Apelują również naukowcy, którzy opublikowali badania w tej dziedzinie w czasopismach naukowych.

Więcej…
 

Turystyczne Skarby Małopolski

Email Drukuj PDF

Wielkie głosowanie w konkursie na Turystyczne Skarby Małopolski trwa!
Obecnie Kalwaria Zebrzydowska zajmuje 5 miejsce z niewielką stratą do lidera. Gdy się zmobilizujemy jesteśmy w stanie wygrać ten konkurs!
Głosowanie zajmuje 2 minutki :) Głosujemy tutaj http://konkurs.visitmalopolska.pl/ Z jednego adresu e-mail można oddać 1 głos.

Więcej…
 


Strona 10 z 30

ONLINE

Naszą witrynę przegląda teraz 26 gości 
logo.jpg

Dzisiaj jest: Sobota
28 Marca 2020
Imieniny obchodzą
Aniela, Antoni, Jan, Krzesisław,
Sykstus

Do końca roku zostało 279 dni.
Zodiak: Baran
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama