Aktualności

Fizyka nażywo

Email Drukuj PDF

26 kwietnia 2016 r. uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w kolejnym spotkaniu z cyklu „Fizyka na żywo”. Tematem zajęć były tym razem właściwości ciekłego azotu i próżni. Prowadzący zaczął od przypomnienia składu powietrza i pokazania azotu w stanie ciekłym. Ochotniczka z 6. klasy sprawdziła, że ten pierwiastek wylany z naczynia Dewara na rękę chłodzi ją w parę sekund. Nie chciała już eksperymentować, co stanie się z ręką po kilkunastu sekundach.

Więcej…
 

Ogłoszenie

Email Drukuj PDF

Dyrekcja Zespołu Szkół nr 1 w Kalwarii Zebrzydowskiej przypomina rodzicom, aby w terminie od 04.05.2016 r. do 06.05.2016 r. złożyli potwierdzenie woli przyjęcia dziecka do przedszkola i oddziału przedszkolnego. W przypadku jego braku dziecko nie zostanie przyjęte. Druk do pobrania w sekretariacie szkoły  lub na stronie internetowej ZS nr 1 .

 

Mamy kolejną finalistkę!

Email Drukuj PDF

 

Uczennica naszego gimnazjum - Marta Ochman - została finalistką Małopolskiego Konkursu Wiedzy „Historia Solidarności” (opiekun: p. Joanna Mazuga).

Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

 

5. Kalwaryjskie Spotkania z Astronomią

Email Drukuj PDF

23 kwietnia 2016 r. uczniowie klas 4-6 mieli okazję uczestniczyć w 5. Kalwaryjskich Spotkaniach z Astronomią w CKSiT. Głównym tematem było Słońce i jego rola we wszechświecie. Wszyscy wiedzą, że światło i ciepło słoneczne pozwala nam żyć, ale większość nie uświadamia sobie potęgi tej gwiazdy, której średnica przekracza 109 średnic Ziemi. Słońce w ¾ zbudowane z wodoru ma „żyć” według naukowców jeszcze ok. 5 mld lat. Pan Paweł Warchał specjalizujący się w astrofotografii zaprezentował zdjęcia Słońca i skrót zjawisk zachodzących na powierzchni gwiazdy, a także plamy na Słońcu przybierające różne kształty, czasem nawet w postaci serca.

Więcej…
 


Strona 10 z 36

ONLINE

Naszą witrynę przegląda teraz 10 gości 
logo.jpg

Dzisiaj jest: Poniedziałek
24 Kwietnia 2017
Światowy Dzień Ziemi
Imieniny obchodzą
Aleksander, Aleksy, Egbert, Erwin,
Erwina, Fidelis, Grzegorz, Horacy,
Horacjusz, Zbroimir

Do końca roku zostało 252 dni.
Zodiak: Byk

PRZYDATNE LINKI

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama