Aktualności

Mobilne laboratorium w ZS nr 1 w Kalwarii Zebrzydowskiej

Email Drukuj PDF

W dniu 22 listopada 2019 r. uczniowie z naszej szkoły uczestniczyli w warsztatach prowadzonych przez studentów AGH z Krakowa, dotyczących zanieczyszczeń powietrza, ich wpływu na zdrowie, a także sposobach zmniejszania zanieczyszczeń.
Uczniowie aktywnie uczestniczyli w zajęciach. Dowiedzieli się jakie czynniki przyczyniają się do zanieczyszczeń powietrza i jakie są skutki zanieczyszczeń.

Więcej…
 

Zajęcia profilaktyczne

Email Drukuj PDF

18 listopada w naszej szkole odbyły się zajęcia edukacyjne dla uczniów klas VI, VII i VIII dotyczące profilaktyki palenia tytoniu, e-papierosów, picia napojów energetycznych oraz substancji psychoaktywnych znanych potocznie, jako dopalacze. Podczas zajęć pracownik Powiatowej Stacji Sanitarno - Epidemiologicznej w Wadowicach tłumaczył uczniom, że używki uzależniają i wpływają negatywnie na zdrowie i życie człowieka. Największym zainteresowaniem wśród uczniów cieszyły się badania pomiaru tlenku węgla w wydychanym powietrzu.

 

Podziękowania

Email Drukuj PDF

Szkolne Koło Wolontariatu serdecznie dziękuje WSZYSTKIM, którzy przyłączyli się do akcji „Opatrunek na ratunek”. Zebraliśmy 20 kg bandaży, rękawiczek jednorazowych, strzykawek, plastrów itp. Wszystko zostało spakowane do trzech pudeł i wysłane do Fundacji Redemptoris Missio.
Szczególne podziękowania kierujemy na ręce uczniów i wychowawców klas I, II i III. Gorące buziaki dla klasy II b za wspaniałe zaangażowanie w akcję.

Więcej…
 

Szkoła do hymnu

Email Drukuj PDF

Uczniowie Zespołu Szkół nr 1 w Kalwarii Zebrzydowskiej włączyli się do ogólnopolskiej akcji „Szkoła do hymnu”. 8 listopada 2019 r. o godz. 11:11 przedszkolaki, uczniowie Szkoły Podstawowej, nauczyciele oraz pracownicy szkoły, a także zaproszeni goście odśpiewali 4-zwrotkowy hymn narodowy. Przedsięwzięcie to kontynuacja ubiegłorocznej inicjatywy „Rekord dla Niepodległej”, w której uczestniczyli uczniowie oraz nauczyciele z blisko 24 tys. placówek w kraju i za granicą.

Więcej…
 

Pożegnanie Pani Elżbiety Spyrki

Email Drukuj PDF

W dniu 21.10. 2019 r. w Zespole Szkół nr 1 w Kalwarii Zebrzydowskiej miało miejsce pożegnanie Pani Elżbiety Spyrki, która przeszła na zasłużoną emeryturę. Przez wiele lat pracowała jako sprzątaczka, dbała o to, aby w naszej szkole było czysto i przyjemnie.

Więcej…
 


Strona 10 z 35

ONLINE

Naszą witrynę przegląda teraz 20 gości 
logo.jpg

Dzisiaj jest: Poniedziałek
25 Maja 2020
Imieniny obchodzą
Epifan, Grzegorz, Imisława, Maria
Magdalena, Urban

Do końca roku zostało 221 dni.
Zodiak: Bliźnięta
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama