Aktualności

Jasełka

Email Drukuj PDF

W dniu 19 XII 2018 r. w Centrum Kultury Turystyki i Sportu w Kalwarii Zebrzydowskiej odbyły się  jasełka. Uczniowie z klasy III a pod opieką  wychowawczyni p. Jolanty Studnickiej przenieśli wszystkich z widowni do czasów, w których narodził się maleńki Jezus. Betlejemska szopka, a nad nią gwiazda, która wskazywała kierunek poszukiwań nowo narodzonego Zbawiciela świata...

Więcej…
 

Mikołajkowy wyjazd

Email Drukuj PDF

Dnia 6 grudnia  uczniowie klas VI a i VI b pojechali na wycieczkę do Krakowa z okazji mikołajek.
Pierwszym celem naszej podróży była wizyta w kinie w galerii "Plaza". Spotkaliśmy tu Mikołaja, który częstował słodyczami.  Oglądnęliśmy film pt. "Grinch", który uświadomił nam, że w święta nikt nie może być samotny.

Więcej…
 

Archipelag skarbów

Email Drukuj PDF

W dniach 6-7 grudnia odbył się w szkole program profilaktyczny pod tytułem „Archipelag skarbów”. Wzięli w nim udział uczniowie klas siódmych, ósmych oraz trzecich gimnazjum. Trwające trzy i pół godziny zajęcia przyniosły nam wiele śmiechu i radości, ale również przekazały dużo ważnych treści, ucząc nas równocześnie. Każdy z nas mógł poczuć się podczas tych warsztatów jak kapitan statku czy odkrywca.

Więcej…
 

Akcja przeciwdziałania wulgaryzmom

Email Drukuj PDF

Podsumowanie szkolnej akcji  przeciwdziałania wulgaryzmom ”Kultura i szacunek tworzą twój pozytywny wizerunek”.
W listopadzie w naszej szkole prowadzone były działania profilaktyczne mające na celu zwrócenie uwagi na problem stosowana wulgaryzmów oraz promowanie kultury słowa. W ramach tej akcji powstał KODEKS KULTURALNEGO UCZNIA. Zawiera on złote zasady nie tylko komunikacji, ale również zachowania. Oprócz tego uczniowie przygotowali w swoich salach plakaty promujące akcję oraz fraszki i wierszyki zachęcające do kulturalnego wyrażania się. Nasi uczniowie wykazali się wielką kreatywnością zarówno w pracy twórczej jak i literackiej: na gazetkach szkolnych pojawiły się ciekawe hasła zachęcające do rezygnacji ze stosowana wulgaryzmów i promujące kulturę wypowiedzi. Mamy nadzieję, że akcja nie skończy się na górnolotnych hasłach lecz na stałe zaszczepi w naszych uczniach troskę o kulturę i piękno wypowiedzi.

 

Więcej…
 

Odpoczynku nadszedł czas

Email Drukuj PDF

W dniu 27 listopada 2018 r. w naszej szkole pożegnaliśmy p. Alicję Łopatę, która odeszła na zasłużoną emeryturę. Pracowała jako pomoc nauczyciela w przedszkolu od 2011 r. Na uroczystym apelu w obecności uczniów, nauczycieli oraz pracowników obsługi, pani dyrektor podziękowała pani Alicji za jej sumienność, obowiązkowość i życzliwy uśmiech. Pani dyrektor życzyła także dobrego zdrowia, radości i czasu na podróże i prawdziwy wypoczynek.

Więcej…
 


Strona 10 z 72

ONLINE

Naszą witrynę przegląda teraz 118 gości 
logo.jpg

Dzisiaj jest: Środa
18 Września 2019
Imieniny obchodzą
Dobrowit, Irena, Irma, Józef, Ryszarda,
Stefania, Tytus, Zachariasz

Do końca roku zostało 105 dni.
Zodiak: Panna
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama