Aktualności

Podziel się dobrem

Email Drukuj PDF

11 grudnia w sali gimnastycznej naszej szkoły odbyły się warsztaty profilaktyczne pod hasłem „Podziel się dobrem”. Prowadził je Wiesław Błażkiewicz, muzyk, ale też człowiek, który poznał wiele odcieni życia. Rozpoczął od prezentacji możliwości podstawowego zestawu perkusyjnego. Następnie przeszedł do meritum spotkania, czyli do rozmowy o emocjach.

Więcej…
 

Konkurs Ortograficzny "Andrzejki z ortografią"

Email Drukuj PDF

30 listopada w CKSiT w Kalwarii Zebrzydowskiej odbyła się już szósta edycja Konkursu Ortograficznego "Andrzejki z ortografią" organizowanego przez Zespół Szkół z Przytkowic. Uczniowie ze szkół podstawowych, gimnazjum i szkół średnich z terenu gminy ubiegali się o tytuł Mistrza Ortografii na danym poziomie kształcenia. Organizatorzy zadbali także o zachowanie tradycji andrzejkowej - każdy otrzymał słodkie ciasteczko z wróżbą. Czas oczekiwania na werdykt jury szybko upłynął, bo przygotowano również program artystyczny skłaniający do refleksji. Uczennica klasy II a gimnazjum - Martyna Żak została zwyciężczynią ortograficznych zmagań i uzyskała tytuł Mistrza Ortografii. Natomiast w kategorii szkół podstawowych tytuł wicemistrza uzyskała Julia Kozieł z klasy VII b. Serdecznie gratulujemy!

 

Szkolny konkurs recytatorski dla kl. I - III

Email Drukuj PDF

Dnia 28 listopada 2017 r. odbyła się kolejna edycja SZKOLNEGO KONKURSU RECYTATORSKIEGO dla klas I - III SP przygotowanego przez p. K. Daniel, p. J. Studnicką i p. B. Moskałę.
Uczennice i uczniowie, którzy zostali wybrani z klas przez wychowawców, recytowali tym razem fragmenty prozy różnych autorów. W drodze eliminacji, jury wyłoniło następujących zwycięzców:

Więcej…
 

Lekcja z ortografią

Email Drukuj PDF

Dnia 23 listopada uczniowie z klas IV – VI  brali udział w przedstawieniu edukacyjnym pt. „Ortografia polska”, w trakcie którego w przystępny, a zarazem humorystyczny sposób zostały zaprezentowane podstawowe zasady poprawnej pisowni. Przybliżenie reguł ortograficznych i interpunkcyjnych w formie rymowanek, dowcipnych dialogów oraz  piosenek  przyniosło efekty, gdyż uczniowie nie mieli trudności z rozwiązaniem ortograficznych zadań, które pojawiały się w trakcie i na zakończenie spotkania.

Więcej…
 

Spotkanie z filharmonią

Email Drukuj PDF

Dnia 22 listopada 2017 r. uczniowie kl. V a i V b  uczestniczyli  w kolejnym koncercie edukacyjnym w ramach cyklu „Spotkania z Filharmonią Krakowską”, które co miesiąc odbywają się w CKSiT.

Więcej…
 


Strona 10 z 54

ONLINE

Naszą witrynę przegląda teraz 51 gości 
logo.jpg

Dzisiaj jest: Piątek
21 Września 2018
Imieniny obchodzą
Bożeciech, Bożydar, Hipolit, Hipolita,
Ifigenia, Jonasz, Laurenty, Mateusz,
Mira

Do końca roku zostało 102 dni.
Zodiak: Panna
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama