Aktualności

Dołączamy do ambasadorów czystego powietrza

Email Drukuj PDF

Dzieci szybko przyswajają sobie nie tylko wiedzę, ale i wzorce zachowania. Biorąc to pod uwagę już od najmłodszych lat powinny być uwrażliwione na potrzebę dbania o środowisko, w którym żyją.
Podnoszeniu świadomości ekologicznej i propagowaniu odpowiednich postaw służy przede wszystkim właściwa edukacja. Dlatego też w dniu 14 listopada obchodzonym w naszym kraju jako "Dzień czystego powietrza" gościliśmy w szkole przedstawicieli nieformalnego jeszcze stowarzyszenia "Kalwaryjski Alarm Smogowy"- Aleksandrę i Wojciecha Ślusarczyków.

Więcej…
 

Kolejne spotkanie z Filharmonią Krakowską

Email Drukuj PDF

9 listopada uczniowie klas 4-5 SP oraz klas 1-2 gimnazjum uczestniczyli w kolejnym spotkaniu z filharmonikami krakowskimi. Zaprezentowano śpiew polifoniczny charakterystyczny dla wykonania średniowiecznych pieśni religijnych, głównie sławiących Matkę Boską. Wszyscy podziwiali stroje dworskie z okresu odrodzenia. Aksamitna ciężka suknia tancerki, bogato zdobiona, w kolorze burgunda pięknie harmonizowała z czerwonym strojem tancerza.

Więcej…
 

Talenty 2016/17

Email Drukuj PDF

W naszej szkole daje się zauważyć liczną grupę uczniów wykazujących wyjątkowe zdolności w różnych dziedzinach. Już od najmłodszych lat  wychowawcy i nauczyciele w porozumieniu z rodzicami starają się tak kierować edukacją tych dzieci, aby ich talenty, zainteresowania i pasje były rozwijane. Właśnie w dniach 25-26 października  uczniowie  ci mieli możliwość zaprezentowania się na  XVI Festiwalu Artystycznym "Talenty 2016". Wyniki w poszczególnych kategoriach  i grupach wiekowych prezentujemy poniżej.

Więcej…
 

ŚLUBUJEMY!

Email Drukuj PDF

Dnia 21 X 2016 r. w Zespole Szkół nr 1 w Kalwarii Zebrzydowskiej odbyła się uroczystość pasowania uczniów  klas I a oraz I b SP. W obecności zgromadzonych gości, a więc p. dyr. Marii Mlak, nauczycieli oraz rodziców, babć i dziadków, 44 dzieci zostało przyjętych w poczet uczniów naszej szkoły. W części artystycznej zgromadzeni goście mogli ocenić zdobytą wiedzę o Ojczyźnie, o tym, jak zachowywać się w szkole i jak być bezpiecznym w szkole i na ulicy. Całość urozmaicona została pięknymi piosenkami. Po części artystycznej odbyła się uroczystość ślubowania. Pani dyr. Maria Mlak potężnym piórem dokonała symbolicznego pasowania uczniów, którzy parami przekraczali tzw. "BRAMĘ MĄDROŚCI".

Więcej…
 

Spotkanie z Fiharmonią Krakowską

Email Drukuj PDF

19 października 2016 r. uczniowie klas 4-6 i trzecich gimnazjum uczestniczyli w drugim w tym roku szkolnym spotkaniu z Filharmonią Krakowską. Artyści zaprezentowali fragment śpiewogry „Pan na Czorsztynie”, w którym partie śpiewane przeplatały dialogi sceniczne. Uczniowie mieli okazję na żywo usłyszeć tenor, bas, alt i sopran oraz podziwiać kunszt aktorski przybyłych filharmoników i ich stroje. Następne spotkanie już w listopadzie.

Więcej…
 


Strona 10 z 40

ONLINE

Naszą witrynę przegląda teraz 43 gości 
logo.jpg

Dzisiaj jest: Środa
26 Lipca 2017
Imieniny obchodzą
Anna, Bartolomea, Grażyna, Mirosława
Do końca roku zostało 159 dni.
Zodiak: Lew

PRZYDATNE LINKI

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama