Aktualności

Rekrutacja do Placówki Wsparcia Dziennego

Email Drukuj PDF

Rekrutacja uczestników projektu Placówka Wsparcia Dziennego dla dzieci i młodzieży w Gminie Kalwaria Zebrzydowska odbywać się będzie w okresie od 18 czerwca   do 6 lipca 2018 r.
Placówka Wsparcia Dziennego utworzona jest w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Małopolskiego na lata 2014-2020- w zakresie  9 Osi Priorytetowej-  Region spójny społecznie, Działanie 9.2 Usługi społeczne i zdrowotne, Poddziałanie 9.2.1 Usługi społeczne i zdrowotne w regionie, Typ projektu: C. wsparcie dla tworzenia i/lub działalności placówek wsparcia dziennego dla dzieci i młodzieży.
Celem projektu jest zwiększenie dostępu do usług społecznych skierowanych dla dzieci i młodzieży na terenie Gminy Kalwaria Zebrzydowska poprzez utworzenie 30 nowych miejsc opieki i wychowania w ramach placówek wsparcia dziennego (PWD).

Więcej…
 

Program "Dobry Start"

Email Drukuj PDF

1 czerwca 2018 r. weszło w życie rozporządzenie Rady Ministrów w sprawie rządowego programu „Dobry Start”. Dzięki programowi rodzice i opiekunowie – bez względu na dochody – otrzymają raz w roku wsparcie finansowe w wysokości 300 zł, które będą mogli przeznaczyć na zakup m.in. przyborów szkolnych, czy odzieży na nowy rok szkolny. Świadczeniem zostaną objęci wszyscy uczniowie do ukończenia 20. roku życia. W przypadku dzieci niepełnosprawnych wsparcie będzie przysługiwało do ukończenia 24. roku życia. Program „Dobry Start” to również wsparcie dla uczestników zajęć rewalidacyjno-wychowawczych od 7. roku życia do zakończenia zajęć.

Więcej

 

Czysta Małopolska

Email Drukuj PDF

Publiczne Przedszkole z Zespołu Szkół nr 1 w Kalwarii Zeb. laureatem I miejsca
etapu wojewódzkiego konkursu na kronikę oraz finalistą rejonowym  w ramach V edycji projektu „Czysta Małopolska” w kategorii przedszkoli.

W naszym przedszkolu zdrowie dziecka jest podstawowym warunkiem pomyślnego procesu wychowawczego. Dbamy i kształtujemy postawy determinujące aktualne i przyszłe zachowania dotyczące zdrowia. Utrwalone w tym okresie przyzwyczajenia i nawyki decydują o jego późniejszym stylu życia. W tym okresie dzieci potrzebują ruchu, który jest dla nich naturalną potrzebą fizjologiczną. Chodzi więc o to, aby pielęgnować i podtrzymywać ich naturalne formy, a jednocześnie sterować rozwojem cech motoryki i rozwijać umiejętności ruchowe. Bogacenie wiedzy dzieci o zdrowiu własnym i innych, tworzenie warunków do promowania zdrowego stylu życia, oraz nabywanie umiejętności dbania o zdrowie to podstawa edukacji zdrowotnej dziecka w przedszkolu. Od początku istnienia naszego przedszkola od roku 2012 staramy się jako nauczyciele w przedszkolu prezentować zdrowy styl życia, co stanowi wzorzec właściwych zachowań. Podejmujemy liczne działania, między innymi: II śniadanie to owoce, pijemy wodę, sami przygotowujemy posiłki, prowadzimy systematyczne zabawy ruchowe na świeżym powietrzu.

Więcej…
 

Zielona Szkoła w Sianożętach

Email Drukuj PDF

„Wszystko co dobre szybko się kończy” – taka opinia dominowała wśród uczestników Zielonej Szkoły w Sianożętach.
Ale zacznijmy od początku …
Początek? To decyzja pań wychowawczyń klas V (Marzeny Żeglińskiej i Małgorzaty Kubaty) – organizujemy wyjazd na Zieloną Szkołę!

Więcej…
 

Uroczyste wręczenie nagród

Email Drukuj PDF

Dnia 11 czerwca 2018 r. w Centrum Kultury Sportu i Turystyki odbyło się wręczenie nagród laureatom Gminnych Konkursów: ortograficznego, ekologicznego, matematycznego, jakie są organizowane od kilkunastu lat na I etapie kształcenia. Rozdanie nagród uświetniały występy artystyczne uczniów ZS nr 1 z Kalwarii Zebrzydowskiej - laureatów tegorocznych Dni Papieskich.

Więcej…
 


Strona 2 z 53

ONLINE

Naszą witrynę przegląda teraz 49 gości 
logo.jpg

Dzisiaj jest: Poniedziałek
23 Lipca 2018
Imieniny obchodzą
Apolinary, Bogna, Żelisław
Do końca roku zostało 162 dni.
Zodiak: Lew
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama