Aktualności

Gminny Festiwal Piosenki

Email Drukuj PDF

6 czerwca uczniowie klasy I a, I c i II a naszej szkoły wzięli udział w Gminnym Festiwalu Piosenki. Wszyscy wspaniale zaprezentowali się na scenie i odnieśli sukces.

Prezentujemy laureatów:
I miejsce - ex aequo Maja Mamcarczyk i Antoni Nowak kl. II a
II miejsce – Franciszek Wolak kl. II a

Więcej…
 

Wycieczka klasy II a do Krakowa

Email Drukuj PDF

20 maja uczniowie klasy II a pod opieką wychowawczyni, pani Renaty Bieli i rodziców: pani Katarzyny Pyki i pani Sabiny Kotyrby, pojechali na wycieczkę do Krakowa. Najpierw udali się na Wzgórze Wawelskie. Z przewodnikiem zwiedzili Katedrę Wawelską, Wieżę Zygmuntowską ze słynnym Dzwonem Zygmunta, podziemia katedry i Smoczą Jamę. Następnie pojechali do Centrum Szkła i Ceramiki. Tam poznali historię sztuki szklarskiej. Obejrzeli pokaz ręcznego formowania i barwienia szkła. Wzięli także udział w warsztatach plastycznych, podczas których tworzyli wiosenne kompozycje malowane na szkle. Były one miłym upominkiem dla kochanych mam uczniów z okazji Dnia Matki.

Więcej…
 

Wyróżnienie w Konkursie Piosenki Niemieckojęzycznej

Email Drukuj PDF

6 czerwca 2019 r. w Rabce Zdroju odbył się finał Konkursu Piosenki Niemieckojęzycznej "Superstar", organizowanego przez Polskie Stowarzyszenie Nauczycieli Języka Niemieckiego. Zakwalifikowała się do niego uczennica klasy III c naszego gimnazjum – Aleksandra Tymoszuk. W finale zaśpiewała piosenkę "In All deinen Farben" i otrzymała wyróżnienie. Serdecznie gratulujemy!

 

Bajka dla mamy... i nie tylko

Email Drukuj PDF

Dzień Matki to jedno z najbardziej wzruszających świąt. Młodsze klasy szkolne i przedszkolaki przygotowują wtedy wiersze i piosenki, a każdy ma dla swojej mamusi upominek.
Klasa II c przygotowana przez panią Beatę Moskałę zaprezentowała z tej okazji tak ciekawą inscenizację, że 29 maja została odegrana również dla uczniów naszej szkoły. W tym dniu miały miejsce dwa spektakle: dla przedszkolaków i dla klas I-VI.

Więcej…
 

Dzień z Patronem Szkoły

Email Drukuj PDF

Dnia 6 czerwca obchodziliśmy święto patrona naszej szkoły, czyli Mikołaja Zebrzydowskiego. Apel na tę okazję przygotowali uczniowie klasy VI b. Na rozpoczęcie uroczystości wszyscy zgromadzeni odśpiewali hymn szkoły, a następnie obejrzeli prezentację dotyczącą Mikołaja Zebrzydowskiego. Później odbył się konkurs sprawdzający poziom wiedzy poszczególnych klas na temat naszego patrona.

Więcej…
 


Strona 2 z 72

ONLINE

Naszą witrynę przegląda teraz 83 gości 
logo.jpg

Dzisiaj jest: Piątek
19 Lipca 2019
Imieniny obchodzą
Alfred, Arseniusz, Lutobor, Rufin,
Wincenty, Wodzisław

Do końca roku zostało 166 dni.
Zodiak: Rak
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama