Aktualności

Rekord dla Niepodległej

Email Drukuj PDF

 

W odpowiedzi na zaproszenie Ministra Edukacji Narodowej uczniowie i nauczyciele Zespołu Szkół nr 1 w Kalwarii Zebrzydowskiej przyłączą się do akcji bicia "Rekordu dla Niepodległej" śpiewając wspólnie hymn narodowy 9 listopada 2018 r. o godz. 1111.

 

Pamiętamy o tych, którzy odeszli...

Email Drukuj PDF

Dnia 1 i 2 listopada wszyscy pamiętamy o zmarłych. W związku z tym, dnia 31.10.2018 r. klasy III a i III b wraz z wychowawczyniami: p. J. Studnicką oraz p. K. Daniel, udały się na Cmentarz Nieznanego Żołnierza, by tam wspólnie pomodlić się i zapalić znicze. Na bezimiennych mogiłach, w ciszy i z zachowaniem powagi, uczniowie uczcili pamięć tych, którzy oddali życie za nasz kraj.

Więcej…
 

Człowiek nie może żyć bez miłości

Email Drukuj PDF

„Człowiek nie może żyć bez miłości”
spektakl upamiętniający 40. rocznicę wyboru kard. Wojtyły na papieża

Nie w tym rzecz, by odejść (…)
rzecz w tym, by wrócić i na dawnym miejscu
odnaleźć siebie.

W piątek 26.10.2018 r. uczniowie naszej szkoły, a w niedzielę 28.10.2018 r. również mieszkańcy Kalwarii i zaproszeni goście mieli okazję bliżej poznać naukę papieża Polaka poprzez obejrzenie impresji teatralnej „Człowiek nie może żyć bez miłości” opartej na motywach utworu „Przed sklepem jubilera” - medytacji o sakramencie małżeństwa, napisanej przez młodego Karola Wojtyłę.

Więcej…
 

Odblaskowa szkoła - konkurs plastyczny

Email Drukuj PDF

W ramach projektu ODBLASKOWA  SZKOŁA przeprowadzono szkolny konkurs plastyczny "Jestem uczestnikiem ruchu drogowego'' dla uczniów kl I - III. Celem konkursu było propagowanie haseł "Bezpiecznie na drodze" oraz "Zachowanie bezpieczeństwa w ruchu ulicznym". Zwycięzcy otrzymali dyplomy i nagrody rzeczowe, a wyróżnione prace zdobią szkolny korytarz.

 

Więcej…
 

Akcja przeciwdziałania wulgaryzmom

Email Drukuj PDF

„KULTURA I SZACUNEK TWORZĄ MÓJ POZYTYWNY WIZERUNEK”

W ramach akcji przeciwdziałania wulgaryzmom w naszej szkole prowadzone będą działania profilaktyczne, które mają na celu tworzenie klimatu sprzyjającego kulturze słowa całej społeczności szkolnej. Ważne jest, aby nie zapominać, że wzajemny szacunek i otwartość na drugiego człowieka przynoszą natychmiastowe rezultaty i sprawiają, że to co robimy daje nam większą satysfakcję i motywuje do dalszego działania.

Więcej…
 


Strona 2 z 61

ONLINE

Naszą witrynę przegląda teraz 84 gości 
logo.jpg

Dzisiaj jest: Wtorek
13 Listopada 2018
Imieniny obchodzą
Arkadiusz, Arkady, Brykcjusz, Eugeniusz,
Jan, Mikołaj, Stanisław, Walentyn

Do końca roku zostało 49 dni.
Zodiak: Skorpion
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama