Aktualności

Listy do przyszłości

Email Drukuj PDF

Uczniowie naszej szkoły wzięli udział w konkursie “Listy do przyszłości”, który organizowany jest w ramach projektu “Wawelska Kapsuła Czasu z okazji obchodów 100-lecia odzyskania niepodległości przez Polskę”. Konkurs przeznaczony jest dla uczniów klas 4-8  z województw: dolnośląskiego, małopolskiego, opolskiego oraz śląskiego. 100 najlepszych listów wyłonionych w konkursie umieszczonych zostanie w Kapsule Czasu na Wawelu – zostaną odczytane za 100 lat.

Więcej…
 

Spotkanie z policjantami

Email Drukuj PDF

Mając na uwadze bezpieczeństwo najmłodszych uczestników ruchu drogowego z Zespołu Szkół nr 1 im. Mikołaja Zebrzydowskiego w Kalwarii Zebrzydowskiej, policjanci odwiedzili najmłodszych uczniów z klas I i II. Podczas pogadanki przypomnieli dzieciom o podstawowych zasadach bezpieczeństwa oraz prawidłowym poruszaniu się po drogach. Funkcjonariusze podkreślali jak ważne jest noszenie elementów odblaskowych i jak duży wpływ mają one na naszą widoczność na drodze. Pod okiem policjantów i pod opieką nauczycieli dzieci sprawdziły zdobytą wiedzę i umiejętności w praktyce, bezpiecznie przechodząc przez przejście dla pieszych.

Więcej…
 

Pożegnanie Pani Halinki

Email Drukuj PDF

Dnia 27 września 2018r. w naszej szkole odbył się uroczysty apel, na którym pożegnaliśmy odchodzącą na zasłużoną emeryturę p. Halinę Baran, która od 29 lat pracowała jako kucharka. Pani Dyrektor w imieniu całego Grona Pedagogicznego, wszystkich pracowników obsługi przekazała podziękowania i złożyła życzenia: dobrego zdrowia, uśmiechu, wszelkiego dobra i wypoczynku. Do podziękowań dołączyli się również uczniowie. Przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego przekazali jako życzenia ułożony przez siebie poniżej prezentowany tekst.

Więcej…
 

Lekcja muzealna

Email Drukuj PDF

27 września uczniowie klas VI wzięli udział w lekcji muzealnej pt. „Czyja to pięta, kto zapamięta? O mitologii”, która odbyła się w Ośrodku Kultury Europejskiej EUROPEUM w Krakowie. Lekcja ta dała uczestnikom możliwość  bezpośredniego kontaktu z dziełami sztuki.  Dzięki ciekawym opowieściom oraz  zgromadzonym w muzeum eksponatom uczniowie uzupełnili i poszerzyli swoje wiadomości z mitologii. Mogli również wykazać się wiedzą i kreatywnością  wykonując powierzone im zadania.

Więcej…
 

Co wiecie o koncercie?

Email Drukuj PDF

W dniu 26 września 2018 roku nasi uczniowie uczestniczyli w kolejnym spotkaniu z filharmonikami, które nosiło tytuł "Czym jest koncert?''.
Koncert ten odbył się w budynku Centrum Kultury Sportu i Turystyki w Kalwarii Zebrzydowskiej. Obejrzeli go uczniowie naszej szkoły i szkoły w Brodach.

Więcej…
 


Strona 11 z 65

ONLINE

Naszą witrynę przegląda teraz 47 gości 
logo.jpg

Dzisiaj jest: Środa
20 Lutego 2019
Imieniny obchodzą
Euchariusz, Eustachy, Eustachiusz, Leon,
Ludmiła, Ludomiła, Ostap, Siestrzewit

Do końca roku zostało 315 dni.
Zodiak: Ryba
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama