Aktualności

Wycieczka do KL Auschwitz - Birkenau

Email Drukuj PDF

Dnia 19 XI 2018 r. klasy III gimnazjum pojechały na wycieczkę. Celem podróży był obóz koncentracyjny Auschwitz – Birkenau, znajdujący się w Oświęcimiu. Gdy dojechaliśmy na miejsce podzieliliśmy się na dwie grupy, a następnie otrzymaliśmy słuchawki, dzięki którym mogliśmy bez problemu słyszeć pana przewodnika. O godzinie 8.00 mieliśmy początek zwiedzania, które rozpoczęliśmy od części Auschwitz. Przewodnik prowadził nas pomiędzy blokami i opowiadał historie poszczególnych więźniów. W trakcie zwiedzania mieliśmy okazję zobaczyć wiele wystaw, zdjęć, dokumentów i rekonstrukcji obozowego życia oraz codzienności Żydów przywożonych tu niemal z całego świata. Słuchaliśmy opowieści bazujących na wspomnieniach byłych więźniów obozu, a także na dokumentacji prowadzonej przez esesmanów.

Więcej…
 

Góra Grosza

Email Drukuj PDF

Co roku, na przełomie  listopada i grudnia, w szkołach i przedszkolach odbywa się wielka zbiórka monet, pn. Góra Grosza.
Celem, na który zbierane są te drobne monety, jest pomoc dzieciom, które wychowują się poza swoją rodziną – w domach dziecka czy rodzinach zastępczych. Pośrednim, ale najważniejszym celem akcji jest działanie edukacyjne – pokazanie najmłodszym, jaką siłę stanowić może niewielka pomoc wielu ludzi i wspólne działanie dla dobra potrzebujących.
Uczniowie i przedszkolaki  nie zawodzą, każdy przynosi tyle, ile może – w myśl zasady: Jeden grosz znaczy niewiele, ale Góra Grosza jest największa na świecie.

http://towarzystwonaszdom.pl/gora-grosza/

Również w tym roku nasza szkoła przyłącza się do tej szlachetnej inicjatywy. Pomóc może każdy przynosząc monety o nominałach 1, 2 i 5 groszy, które będą zbierane w klasach od 26 listopada 2018 roku do 2 stycznia 2019 roku. Zebrane monety będą odesłane do Towarzystwa Nasz Dom.
Zachęcamy do wzięcia udziału w akcji i z góry dziękujemy.

Samorząd Uczniowski wraz z opiekunami.

 

Dla Ciebie Polsko

Email Drukuj PDF

8 listopada uczniowie klasy II a pod kierunkiem pani Renaty Bieli w sali widowiskowej CKSiT przedstawili program słowno-muzyczny „Dla Ciebie Polsko” koleżankom i kolegom z klas I – III. Dzieci zaprezentowały poezję patriotyczną oraz pieśni, które w trudnych dla naszej Ojczyzny czasach podnosiły na duchu żołnierzy i motywowały do walki o odzyskanie upragnionej wolności.

Więcej…
 

Nasz "Nauczyciel na Medal"

Email Drukuj PDF

Miło nam poinformować, że pani Renata Biela – nauczyciel ZS nr 1 im. Mikołaja Zebrzydowskiego w Kalwarii Zebrzydowskiej zajęła 1 miejsce w powiecie wadowickim w wielkim plebiscycie NAUCZYCIEL NA MEDAL organizowanym przez „Dziennik Polski” i „Gazetę Krakowską” pod honorowym patronatem Jacka Krupy, marszałka województwa małopolskiego i profesora Kazimierza Karolczaka, rektora Uniwersytetu Pedagogicznego w Krakowie.
Jako zwycięzca w powiecie wśród nominowanych nauczycieli klas I - III zmierzy się teraz w wielkim finale wojewódzkim.
Jestem niezmiernie wzruszona ilością oddanych na mnie głosów i serdecznie wszystkim Państwu za nie dziękuję – mówi pani Renata.
Głosowanie w finale wojewódzkim rozpoczęło się 16 listopada i potrwa do dnia 23 listopada do godz. 21.00.
W związku z tym, Dyrekcja ZS nr 1, Grono Pedagogiczne, Rodzice oraz Uczniowie zwracają się z prośbą do wszystkich mieszkańców miasta i gminy Kalwaria o oddawanie głosów na naszą Kandydatkę.

Możecie to Państwo uczynić:

  • SMSem na nr 72355, wpisując indywidualny kod KNW.184

  • klikiem, wchodząc na stronę www.gazetakrakowska.pl/nauczyciel

 

Koncert "Dla Wolnej i Niepodległej"

Email Drukuj PDF

07. 11. 2018 r. w CKSiT w Kalwarii Zebrzydowskiej został zaprezentowany program słowno – muzyczny „Dla Wolnej i Niepodległej” przygotowany przez uczniów szkoły i chóru parafialnego „Soli Deo”  pod kierunkiem pani Renaty Bieli i pana Bogdana Oczkowskiego.

Więcej…
 


Strona 11 z 71

ONLINE

Naszą witrynę przegląda teraz 13 gości 
logo.jpg

Dzisiaj jest: Czwartek
20 Czerwca 2019
Imieniny obchodzą
Bogna, Bogumiła, Bożena, Florentyna,
Franciszek, Michał, Rafał, Rafaela,
Sylwery

Do końca roku zostało 195 dni.
Zodiak: Bliźnięta
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama