Home

VIII Ogólnopolskie Dyktando Niepodległościowe „Po polsku o historii”

Email Drukuj PDF

Uczniowie naszej szkoły po raz kolejny  wzięli udział już w VIII Ogólnopolskim Dyktandzie Niepodległościowym „Po polsku o historii”. Konkurs ma na celu popularyzację wiedzy na temat poprawnej polszczyzny i z zakresu historii narodowej oraz doskonalenie umiejętności poprawnej pisowni polskiej, z uwzględnieniem nazw własnych związanych z historią odzyskiwania niepodległości przez Polskę.

1 października odbył się etap szkolny, w którym udział wzięło sześcioro uczniów w kategorii klas IV –VI i siedmioro uczniów w kategorii klas VII – VIII. Tekst dyktanda dla młodszej grupy wiekowej pozwolił uczniom na poznanie historii polskiego harcerstwa, które „…nawiązuje do hardych rycerzy harcujących przed bitwą…” , natomiast dyktando uczniów klas starszych nawiązywało do czasów współczesnych, gdyż dotyczyło higieny i sytuacji zdrowotnej w Polsce po I wojnie światowej (epidemii śmiercionośnej hiszpanki, „sławojek”, historii maseczek w chirurgii i ich noszenia, które „…na pewno hamuje rozsiewanie zarazków chorobotwórczych…”).
Pomimo wielu różnorodnych trudności, uczniowie dobrze poradzili sobie z napisaniem dyktanda, dlatego też zostali nagrodzeni ocenami z języka polskiego.

 

 


Dzisiaj jest: Niedziela
25 Października 2020
Imieniny obchodzą
Bonifacy, Bończa, Chryzant, Daria,
Inga, Kryspin, Maur, Sambor, Taras,
Teodozjusz, Wilhelmina

Do końca roku zostało 68 dni.
Zodiak: Skorpion