Home

Wolontariat przy ZS nr 1 w Kalwarii Zebrzydowskiej

Email Drukuj PDF

Od kilku lat prężnie rozwija się działalność wolontariatu "Tacy sami" pod kierunkiem p. W. Wójcickiej i p. B. Słoniny. Młodzież podejmuje różne formy działalności. Wolontariusze współpracują ze Specjalnym Ośrodkiem Szkolno-Wychowawczym w Kalwarii Zebrzydowskiej poprzez czynny udział w zajęciach z podopiecznymi. Organizują akcje w ramach pomocy dla polskiej szkoły na Litwie w Rostynianach (zbiórka i przygotowanie paczek z okazji "Mikołajek", przygotowanie "Wyprawek dla żaka" na rozpoczęcie roku szkolnego, zorganizowanie wycieczki uczniów i nauczycieli tej szkoły do Krakowa i Kalwarii). Działalność wolontariatu jest również ukierunkowana na uwrażliwienie uczniów naszej szkoły na problemy biednych i potrzebujących pomocy. W ramach akcji "Adopcja serca" szkoła adoptowała małego Leonidasa z Rwandy. Co miesiąc jest wpłacana pewna suma pieniędzy na jego naukę i utrzymanie. Uczniowie całej szkoły zbierają zakrętki, baterie i zawieszki z herbaty, aby pomóc potrzebującym w zakupie leków i sprzętu rehabilitacyjnego. Biorą udział w akcjach Caritasu takich jak Jałmużna Wielkopostna, zbiórka żywności w sklepach itp. Zajmują się również opieką i pomocą dla najmłodszych w naszej szkole. Realizują to przez dyżury w przedszkolu i świetlicy, gdzie pomagają dzieciom w nauce i kreatywnej zabawie.

 

Что-то было не так, им упущено из вида что-то важное.

Ну, все легенды нашли дорогу в Вирту, отвечал Амбри, увлекая девушку за собой подальше от поля камней, и научные, и фольклор.

Вино к ужину, вечерний костюм как вы все любите, чтобы вас эксплуатировали!

Он ударил по стене, потрогал ее поверхность.

Короче, если вашему шефу нужно мне что-то сказать, то он вполне может передать это через вас я отвечу, а вы передадите мой ответ.

В его мыслях не было сомнения относительно личности того, и он почувствовал замешательство от этого внезапного присутствия.

Если она знала, что он ее любит, то поступала очень жестоко.

Но он успел добраться только до этого места, когда ворота замка распахнулись, ворвались нападающие и состоялась дуэль магов.

Ее нежный, желтоватый свет высветил "4000 примеров по алгебре 7 кл ч.2" для меня кресла с подлокотниками, на спинки которых были наброшены "Watch You Bleed Сага о Guns N' Roses" кружевные салфеточки, пианино, пару невыразительных портретов, полку книг в дорогих переплетах.

Она допила второй стакан и отставила его в сторону.

Видите ли, я сейчас направляюсь в ООН.

Изумленная Стэл не побежала прочь.

 


Dzisiaj jest: Niedziela
19 Stycznia 2020
Imieniny obchodzą
Andrzej, Bernard, Erwin, Erwina,
Eufemia, Henryk, Kanut, Mariusz, Marta,
Matylda, Mechtylda, Pia, Racimir, Sara

Do końca roku zostało 348 dni.
Zodiak: Koziorożec