Home

To już 10 lat!

Email Drukuj PDF

Czas pędzi niewiarygodnie szybko. Wydawać by się mogło, że tak niedawno zaczęła działać w naszej szkole redakcja gazetki „Co w szkole piszczy…”. W marcu mija 10 lat od chwili ukazania się pierwszego numeru pisma, a to już jubileusz. Dotychczas opublikowane zostały 52 numery w nakładzie blisko 5000 egzemplarzy.

Pismo zostało docenione w Powiatowym Przeglądzie Gazetek Szkolnych w Brzeźnicy i zdobyło II miejsce. Symboliczna złotówka za gazetkę pozwoliła na zakup nagród dla najaktywniejszych redaktorów, drukarki laserowej i atramentowej wraz z tonerami, słodkich dodatków do gazetek, materiałów do prac wykonywanych przez uczniów z okazji świąt, papieru do kserokopiarek. Ilość rozprowadzonych egzemplarzy wskazuje na to, że pismo cieszy się popularnością, a ja muszę przyznać, że lubię pracę z uczniami tworzącymi gazetkę, a także z nauczycielami, którzy ze mną współdziałają.

 

Od 10 lat profesjonalnym opracowaniem graficznym i drukiem zajmują się panie, Agata Glanowska i Elżbieta Góra. Ponadto pani Góra zamieszcza w piśmie piękne, oryginalne prace plastyczne uczniów powstałe na jej lekcjach. Pani Marzena Żeglińska dostarcza ciekawe prace literackie swych uczniów, podpowiada niektóre tematy, pomaga przepisywać teksty. Pani Bogusława Moskała pisze artykuły przybliżające uczniom historię naszej Małej Ojczyzny, aktywizuje swych wychowanków (redakcję tworzą głównie uczniowie z jej klasy). W piśmie zamieszczaliśmy również teksty pisane przez panie: Barbarę Trelę-Kijas, Barbarę Szubert, Renatę Serwin, Jolantę Studnicką i pana Grzegorza Kruka. Wszystkim serdecznie dziękuję za chęć współpracy i poświęcanie swego wolnego czasu. Zachęcam do czytania szkolnej gazetki, w której staramy się zbierać aktualności, promować zdolnych, pracowitych uczniów, prezentować Waszą twórczość literacką i plastyczną, wywiady przeprowadzone przez uczniów z ciekawymi ludźmi i dostarczać odrobiny rozrywki. Czekam także na Wasze propozycje zmian w piśmie i nowe pomysły. Redakcja zaprasza do współpracy również uczniów klas młodszych.

 

 

 

Danuta Tatar

Prace uczniów zamieszczone w numerze jubileuszowym

 

 

 

 


Dzisiaj jest: Niedziela
19 Stycznia 2020
Imieniny obchodzą
Andrzej, Bernard, Erwin, Erwina,
Eufemia, Henryk, Kanut, Mariusz, Marta,
Matylda, Mechtylda, Pia, Racimir, Sara

Do końca roku zostało 348 dni.
Zodiak: Koziorożec