Home

Musical "Bagno"

Email Drukuj PDF

Dnia 24 września uczniowie klas VI oraz gimnazjum obejrzeli w Centrum Kultury w Wadowicach musical pt. "Bagno". Spektakl wprowadził  widzów w „zaczarowany” świat, który jest bardzo niebezpieczny – świat  uzależnienia.
Główny bohater Zyga próbuje wyzwolić piękną dziewczynę Olgę z mocy czaru – uzależnienia od narkotyków. Walczy z dilerem, w końcu dochodzi między nimi do bójki… Zyga i Olga trafiają do szpitala, na scenie pojawia się policja…

Spektakl pokazuje również znane wszystkim pokoleniom problemy relacji rodzic – dziecko, w naszych czasach szczególnie trudnych relacji, gdy rodzice ciągle zajęci pogonią za pieniądzem, nie poświęcają dzieciom zbyt wiele uwagi.
Musical niesie ze sobą mocny przekaz, czytelny zarówno dla młodzieży, jak i dorosłych. Zakończenie spektaklu daje wolność interpretacji, zmusza do myślenia. Nie ma tu nudnego pouczania przez dorosłych, ostrzegania czy zakazów. Aktorami są dzieci i młodzież, a różnorodność form przekazu (dialogi, muzyka, śpiew, balet, taniec współczesny) sprawia, że przesłanie utworu łatwiej trafia do młodego widza.
Warto obejrzeć.

 

 


Dzisiaj jest: Wtorek
15 Października 2019
Imieniny obchodzą
Brunon, Gościsława, Jadwiga, Sewer,
Tekla, Teresa

Do końca roku zostało 78 dni.
Zodiak: Waga