Home

Półkolonia - wakacje 2015

Email Drukuj PDF

Po raz kolejny, tym razem jednak przez pierwszy tydzień wakacji, w Zespole Szkół nr 1 w Kalwarii Zebrzydowskiej trwała półkolonia, w której uczestniczyło czterdzieścioro dzieci z klas I-III SP. Zajęcia były prowadzone w dwóch grupach, uczniom towarzyszyły cztery wychowawczynie i pielęgniarka p. Małgorzata Konicka.
W czasie tego pobytu uczniowie mieli okazję zobaczyć Park Edukacji Globalnej ”Wioski Świata” na terenie zakonu salezjańskiego w Krakowie.

Dzieci mogły zwiedzić afrykańską chatę, peruwiańską górską chatkę, mongolską jurtę, indiańskie tipi i nietopniejące igloo z Arktyki. W czasie warsztatów miały okazję poznać warunki życia mieszkańców na różnych kontynentach świata.
W czasie półkolonii zorganizowano również wyjazd na krytą pływalnię „Delfin” i do „Fadolandii” w Wadowicach, a także gry i zabawy ruchowe na „Orliku”.
Zajęcia przebiegały w miłej atmosferze, wszystkim uczestnikom dopisywał dobry humor, pogoda sprzyjała, a dodatkową atrakcją były lody i wspólne wyjście do pizzerii na zakończenie półkolonii.

 

 

 


Dzisiaj jest: Niedziela
26 Stycznia 2020
Dzień Transplantologii
Imieniny obchodzą
Paula, Paulina, Polikarp, Skarbimir,
Wanda

Do końca roku zostało 341 dni.
Zodiak: Wodnik