Home

Gminny Konkurs Wiedzy "Czy znasz swoją okolicę?"

Email Drukuj PDF

Kolejnym punktem w obchodach rocznicowych naszego miasta był Gminny Konkurs Wiedzy pt. Czy znasz swoją okolicę? dla uczniów klas IV - VI szkoły podstawowej.
Do Zespołu Szkół nr 1 w Kalwarii Zebrzydowskiej zostały zaproszone 3 – osobowe zespoły ze szkół naszej gminy. Drużyny, które odpowiedziały na zaproszenie, 8 czerwca mogły zmierzyć się z zadaniami konkursowymi. Były pytania, krzyżówki i zadania z mapą oraz ilustracjami. Zespoły musiały udowodnić znajomość nie tylko życiorysu Mikołaja Zebrzydowskiego i historii miasta, ale również orientację we współczesnym życiu Kalwarii.

W tych zmaganiach najlepsi okazali się uczniowie z ZS nr 7 w Barwałdzie Średnim:  Emilia Graca, Patrycja Faber i Dawid Paździorko.  Drugie miejsce zajęła drużyna gospodarzy: Nikodem Gaura, Gabriela Kawaler i Weronika Kozieł, a trzecie grupa z ZS nr 8 w Stanisławiu Dolnym w składzie: Eryk Kowalczyk, Roksana Luzarowska i Klaudia Sparzyńska.
Nagrody ufundowane przez Urząd Miasta zostaną wręczone podczas uroczystej gali 25 czerwca 2017 r. w CKSiT w Kalwarii Zebrzydowskiej.
Wszystkim uczestnikom i ich opiekunom dziękujemy za przybycie i gratulujemy.

Organizatorzy konkursu

 


Dzisiaj jest: Wtorek
11 Grudnia 2018
Imieniny obchodzą
Damazy, Daniela, Julia, Stefan,
Waldemar, Wojmir

Do końca roku zostało 21 dni.
Zodiak: Strzelec