Mikołaj

Email Drukuj PDF

Wizyta świętego Mikołaja w naszym Przedszkolu, to jeden z najbardziej oczekiwanych przez dzieci dni w roku. Wszystkie grupy przygotowują piosenki, wiersze i tańce które będą mogły zaprezentować przed tak wyjątkową osobą. Nadszedł wreszcie długo oczekiwany dzień. Wszystkie dzieci już od samego rana z wielką niecierpliwością spoglądały na drzwi, nasłuchiwały „Mikołajowych” dzwoneczków.

Pierwszym Świętym Mikołajem był Pan Burmistrz, który obdarował dzieci czekoladkami. Kolejny Mikołaj, który nas odwiedził  zaczął swoją wizytę od naszych najmłodszych dzieci. Dzieci z grupy I i II pierwszy raz witały Mikołaja w Przedszkolu. Wszystkie bardzo przeżywały to spotkanie. Na niejednej twarzy można było zobaczyć niepewność, obawę, a nawet lęk. Trwało to jednak krótko. Maluszki dzielnie zaśpiewały przygotowaną piosenkę, zatańczyły taniec, rozmawiały z Mikołajem, opowiadały o zabawach w przedszkolu i oczywiście chwaliły się, że są bardzo grzeczne. Mikołaj wręczył każdemu dziecku wspaniały prezent i musiał się pożegnać, ponieważ czekały na niego jeszcze dzieci w pięciu grupach. A prezenty były wspaniałe, królowały zabawki i słodycze. Zdjęcia zrobione z Mikołajem, będą wspaniała pamiątką tego spotkania.
Na zakończenie Mikołajkowych niespodzianek byliśmy w Centrum Kultury na pięknym przedstawieniu „W krainie lodu ”, gdzie spotkaliśmy: Annę, Elsę, Olafa i świętego Mikołaja, nie obyło się również bez prezentów.
Dzieci długo wspominały ten dzień, dzieliły się wrażeniami, ponownie oglądały prezenty, zerkały przez okno z nadzieją, że jeszcze raz zobaczą naszego gościa i pomachają mu na pożegnanie.

 


Dzisiaj jest: Czwartek
13 Grudnia 2018
Imieniny obchodzą
Lucja, Łucja, Otylia, Włodzisława
Do końca roku zostało 19 dni.
Zodiak: Strzelec