Home Przedszkole Aktualności Święta w przedszkolu

Święta w przedszkolu

Email Drukuj PDF

Okres przedświąteczny to w każdym przedszkolu czas intensywnych przygotowań do świąt. Wychowawcy na różne sposoby  przekazują dzieciom znajomość bożonarodzeniowych tradycji i obyczajów. Dzieci uczą się śpiewać tradycyjne kolędy, jak również piosenki o tematyce zimowo-świątecznej. Nauczycielki opowiadają dzieciom o świątecznych zwyczajach i tradycjach.

 

Wyjaśniają, dlaczego przy wigilijnym stole powinno pojawić się miejsce dla wędrowca lub skąd się wziął zwyczaj serwowania 12 potraw. Bardzo ważnym elementem jest ubieranie przedszkolnej choinki! Maluchy wspólnie z nauczycielką dekorują drzewko - zazwyczaj z wykorzystaniem przygotowanych wcześniej ozdób. W tym czasie na przedszkolnych gazetkach podziwiać możemy zimowe prace plastyczne, a dekoracje sal wprowadzają ciepłą, świąteczną atmosferę. W tym roku w naszym przedszkolu unosił się zapach cynamonu, a to wszystko dzięki piernikom, które dzieci wraz z nauczycielkami piekły i dekorowały, by potem w dzień Wigilii móc cieszyć się ich smakiem.
22.12.2016r. wszystkie grupy wraz z wychowawczyniami zasiadły do wigilijnego stołu. Dzieci zgodnie z tradycją podzieliły się opłatkiem, składając sobie świąteczne życzenia , a potem mogły zjeść przygotowane dla nich wigilijne potrawy. Wszystkie przedszkolaki wspólnie kolędowały, a uwieńczeniem tego dnia były Jasełka przygotowane przez kolegów z najstarszej grupy.

 


Dzisiaj jest: Czwartek
13 Grudnia 2018
Imieniny obchodzą
Lucja, Łucja, Otylia, Włodzisława
Do końca roku zostało 19 dni.
Zodiak: Strzelec