Home

Zielona Szkoła w Łebie

Email Drukuj PDF

W dniu 25 maja 2018 r. o godz. 21.00 uczniowie klasy II a i II b SP w Kalwarii Zebrzydowskiej wraz z wychowawczyniami: p. J. Studnicką, p. K. Daniel , p. dyr. M. Mlak, p. A. Pasternak oraz rodzicami, wyruszyli na Zieloną Szkołę do nadmorskiej miejscowości Łeba.
Celem takiej formy nauki było poznanie północnych terenów Polski, odległych od naszego miasteczka. Punktem noclegowym był Ośrodek Wczasowo - Kolonijny "Słoneczko".

Program dla dzieci przewidywał mnóstwo ciekawych atrakcji oraz poznanie nadbałtyckich miast i okolic. Uczniowie zwiedzili Trójmiasto i płynęli łodzią po jeziorze Łebsko. Nie lada atrakcją był też spacer po Słowińskim Parku Narodowym zakończony na ruchomych wydmach oraz przejażdżka Bajkową Kolejką. W programie było też zwiedzanie Muzeum Oceanicznego w Sasinie, gdzie uczniowie między innymi byli na pokazie karmienia fok, o których życiu i zwyczajach mogli się również wiele dowiedzieć. Podczas pobytu odbyły się również: ciekawe spotkanie z Neptunem zakończone nad morzem przysięgą wszystkich uczestników, "Baloniada", dyskoteka i mnóstwo zabaw i gier zespołowych na terenie obiektu. Dzieci brały też udział w konkursach: "logo pokoju", "czystość pokoi", "najciekawsza rzeźba z piasku".

Pogoda dopisywała nam przez wszystkie dni naszego pobytu, lecz wszystko, co dobre, szybko się kończy.
4 czerwca 2018 r. o godz. 6.30 powróciliśmy szczęśliwi i zadowoleni do naszej Kalwarii, za którą już się stęskniliśmy ....
Organizatorki wyjazdu dziękują serdecznie wszystkim Sponsorom oraz Rodzicom, którzy pomagali w opiece nad uczniami.

 


Dzisiaj jest: Wtorek
11 Grudnia 2018
Imieniny obchodzą
Damazy, Daniela, Julia, Stefan,
Waldemar, Wojmir

Do końca roku zostało 21 dni.
Zodiak: Strzelec