Home Przedszkole Aktualności „ŚWIĘTO MARCHEWKI” I TYDZIEŃ ZDROWIA W GRUPIE 0 d

„ŚWIĘTO MARCHEWKI” I TYDZIEŃ ZDROWIA W GRUPIE 0 d

Email Drukuj PDF

W poniedziałek 22.10.2018 r. przedszkolaki z grupy 0 d obchodziły „ŚWIĘTO MARCHEWKI”. Był to dzień wyjątkowy, pomarańczowy, zdrowy i witaminowy. Aby uczcić ten dzień, dzieci przyszły do przedszkola ubrane na pomarańczowo oraz przyniosły ze sobą marchewki. Przedszkolaki  poznały zalety i walory tego warzywa.

Mogły dowiedzieć się jak smaczna i zdrowa jest marchewka oraz  jakie cenne witaminy i składniki odżywcze zawiera. Ten bardzo zdrowy dzień wypełniony był wierszami, piosenkami i pracami plastycznymi, których tematem przewodnim była oczywiście marchewka. W tym dniu, dzieci mogły degustować marchewkę, surówkę z marchewki oraz sok marchewkowy.
Święto Marchewki było zwieńczeniem poprzedniego tygodnia, który był TYGODNIEM ZDROWIA. Przez cały tydzień dzieci  w ciekawy sposób zdobywały wiedzę  o zdrowym stylu życia.  Przedszkolaki poznały zasady piramidy żywienia oraz sposoby dbania o higienę osobistą. Dowiedziały się również jak ważny w życiu człowieka jest ruch oraz jak ważne dla życia i zdrowia  jest picie czystej wody.
Tydzień zdrowia, to świetna okazja, by za pomocą zabawy zaszczepić w dzieciach zdrowe nawyki i uświadomić im w atrakcyjny sposób, że zdrowe odżywianie, sport i dbałość o higienę są dla nich bardzo ważne.

 

 


Dzisiaj jest: Niedziela
24 Marca 2019
Imieniny obchodzą
Dzierżysława, Dziersława, Gabor,
Gabriel, Marek, Sewer, Sofroniusz,
Szymon

Do końca roku zostało 283 dni.
Zodiak: Baran