Home

Ślubowanie klas I

Email Drukuj PDF

10 października 2018 roku w Zespole Szkół nr 1 w Kalwarii Zeb. miała miejsce doniosła uroczystość przyjęcia 53 pierwszoklasistów w poczet uczniów tej placówki. W ceremonii brała udział Pani dyrektor Maria Mlak, Rodzice, przedstawiciele samorządu uczniowskiego i sami zainteresowani ze swoimi wychowawczyniami - kl. I a z Izabelą Pawlikowską, I b z Marią Dźwierzyńską i I c z Ireną Moskwą.

Pierwszaki prezentowały się bardzo dostojnie w biretach, z kokardami pod szyją; wszystko to na tle bajkowej scenerii jesiennego krajobrazu z fantazyjnym drzewem w barwach jesieni, sową, wrzosami a nawet dyniami.

Uroczystość prowadziła gimnazjalistka Natalia Tyrpa, która ciepło przywitała młodych kolegów, egzaminując ich jednocześnie z nabytych już wiadomości i umiejętności. Kandydaci na pełnoprawnych uczniów wykazali się patriotyzmem, recytując wiersz Wł. Bełzy „Kto ty jesteś?”. Dziewczynki stawiały pytania, chłopcy odpowiadali.
Następnie maluchy popisały się znajomością zasad bezpiecznego poruszania się po drodze. Na koniec zaprezentowali zasady dobrego zachowania się w szkole.
Wobec takiego popisu kompetencji, przedstawicielka samorządu uczniowskiego poprosiła p. dyr. Marię Mlak o przyjęcie ich w poczet uczniów, która życzliwie odniosła się do prośby. Życzyła najmłodszym uczniom powodzenia i sukcesów na ich nowej drodze.
Akt ślubowania odczytała p. dyr. Maria Mlak, a pierwszaki powtarzały kierując prawe ręce w stronę sztandaru szkoły. Pasowanie odbyło się za pomocą wielkiego pióra ze stalówką. Bohaterowie uroczystości złożyli deklarację, że będą wzorowymi i pilnymi uczniami.
Na koniec N. Tyrpa przekazała młodszym kolegom życzenia powodzenia i samych sukcesów w nauce, poparte prezentami od starszych kolegów i koleżanek z kl. II a, II b, II c.
Jeszcze tylko zdjęcia z wychowawczyniami klas i można było się udać do sal lekcyjnych, gdzie rodzice przygotowali słodki poczęstunek.
I w taki sposób przybyło 53 nowych uczniów w Zespole Szkół nr 1 w Kalwarii Zeb.

 


Dzisiaj jest: Piątek
19 Lipca 2019
Imieniny obchodzą
Alfred, Arseniusz, Lutobor, Rufin,
Wincenty, Wodzisław

Do końca roku zostało 166 dni.
Zodiak: Rak