Home

Akcja przeciwdziałania wulgaryzmom

Email Drukuj PDF

Podsumowanie szkolnej akcji  przeciwdziałania wulgaryzmom ”Kultura i szacunek tworzą twój pozytywny wizerunek”.
W listopadzie w naszej szkole prowadzone były działania profilaktyczne mające na celu zwrócenie uwagi na problem stosowana wulgaryzmów oraz promowanie kultury słowa. W ramach tej akcji powstał KODEKS KULTURALNEGO UCZNIA. Zawiera on złote zasady nie tylko komunikacji, ale również zachowania. Oprócz tego uczniowie przygotowali w swoich salach plakaty promujące akcję oraz fraszki i wierszyki zachęcające do kulturalnego wyrażania się. Nasi uczniowie wykazali się wielką kreatywnością zarówno w pracy twórczej jak i literackiej: na gazetkach szkolnych pojawiły się ciekawe hasła zachęcające do rezygnacji ze stosowana wulgaryzmów i promujące kulturę wypowiedzi. Mamy nadzieję, że akcja nie skończy się na górnolotnych hasłach lecz na stałe zaszczepi w naszych uczniach troskę o kulturę i piękno wypowiedzi.

 

 

 


Dzisiaj jest: Niedziela
21 Kwietnia 2019
Imieniny obchodzą
Addar, Anzelm, Bartosz, Drogomił,
Feliks, Irydion, Konrad, Konrada, Selma

Do końca roku zostało 255 dni.
Zodiak: Byk