Home

Archipelag skarbów

Email Drukuj PDF

W dniach 6-7 grudnia odbył się w szkole program profilaktyczny pod tytułem „Archipelag skarbów”. Wzięli w nim udział uczniowie klas siódmych, ósmych oraz trzecich gimnazjum. Trwające trzy i pół godziny zajęcia przyniosły nam wiele śmiechu i radości, ale również przekazały dużo ważnych treści, ucząc nas równocześnie. Każdy z nas mógł poczuć się podczas tych warsztatów jak kapitan statku czy odkrywca.

Razem z trójką prowadzących, dopłynęliśmy szczęśliwie do sześciu wysp, mających różne nazwy. Odwiedziliśmy między innymi: Wyspę Gwiazdy, Wyspę Dżungli i Wyspę Mocy. Na każdej z tych nich czekało na nas wiele atrakcji, ale także wiele nauki. Będąc na Wyspie Gwiazdy dowiedzieliśmy się, że każdy ma pięć sfer: uczuciową, cielesną, duchową, rozumu i więzi z innymi ludźmi. Z kolei na Wyspie Dżungli nauczyliśmy się jak oswajać tygrysy, które drzemią w naszym sercu. Dostaliśmy wiele wskazówek na tematy, będące często zagadkami w naszym wieku. Jak zachować się na pierwszej randce? Jak nie utracić zaufania drugiej osoby? Co zrobić, jeżeli ktoś nakłania do złego? To jedne z wielu pytań, na które dostaliśmy odpowiedzi. Poruszały one nie tylko tematy powszechne, ale również takie, o których czasami nie mamy odwagi porozmawiać z drugą osobą. Jestem pewna, że obecni uczniowie odnaleźli odpowiedzi na pytania, które ich nurtują. Osobami, które również były kiedyś na Archipelagu i które przekazywały nam swoje rady, byli to między innymi: Sławomir Szmal, Jakub Wolny czy Leszek Blanik, znane osoby ze świata sportu czy telewizji.

Zagłębiając się w nieznane części naszego umysłu i serca, dowiedzieliśmy się, że to prawdziwa miłość jest największym skarbem, że każdy z nas ma w sobie siły, nad którymi musi umieć zapanować i że jesteśmy gwiazdami. A najważniejszy kolor to kolor niebieski! Podczas naszego rejsu nie zabrakło również gier i zabaw oraz oczywiście wielu nagród. Wybrane osoby odgrywały scenę, opowiadały o swoich pasjach, a każdy z nas miał okazję na odpowiadanie na rożnego rodzaju pytania. Były też konkursy, spośród których jednym z ważniejszych był Festiwal Twórczości. Kto wziął w nim udział, miał szansę na otrzymanie oceny celującej lub bardzo dobrej z wybranego przez siebie przedmiotu. Trzeba było się w nim wykazać kreatywnością, zręcznością i pomysłowością. Na koniec rejsu po morzu, mieliśmy okazję wszyscy razem zaśpiewać Balladę Starego Bosmana. Ta piosenka była idealnym zakończeniem naszej podróży.

Martyna Żak, III a


 


Dzisiaj jest: Niedziela
22 Września 2019
Imieniny obchodzą
Joachim, Joachima, Maurycy, Prosimir,
Tomasz

Do końca roku zostało 101 dni.
Zodiak: Panna