Home

Niemiecki z pasją

Email Drukuj PDF

W Zespole Szkół nr 1 w okresie od 12 lutego do 21 marca 2019 r. realizowany jest projekt edukacyjny „Deutsch mit Leidenschaft – Niemiecki z pasją”. Chętni uczniowie podejmą szereg działań, które będą realizacją hasła projektowego.

Poszczególne grupy projektowe przygotują:

  1. Recytację poezji niemieckiej.
  2. Program muzyczno – taneczny, obejmujący niemieckojęzyczne przeboje.
  3. Prezentacje multimedialne na temat walorów kulturalnych, turystycznych i gospodarczych Niemiec.
  4. Wystawę plakatów „Baśniowe światy przedstawione w baśniach Braci Grimm".
  5. Prace na temat; „Dlaczego warto się uczyć języka niemieckiego?”

Efekty pracy zespołów zaprezentowane zostaną przed szkolną publicznością 21 marca.
Głównym celem projektu jest propagowanie  języka niemieckiego oraz rozbudzenie wśród uczniów motywacji do jego nauki w ciekawy i przyjemny sposób –podczas realizacji projektu nauka odbywa się przede wszystkim w trakcie działań zespołu.
Projekt ten jest również sposobem walki ze stereotypami, że niemiecki to język „trudny, niemelodyjny” i niepotrzebny, skoro potrafimy porozumiewać się po niemiecku.  Zachęcamy do zgłaszania swego udziału w projekcie, jego koordynatorem jest p. Sabina Okrzesik.
Nauka pełna emocji i z sensem
Nauka języka niemieckiego w projekcie przebiega inaczej niż zwykle. Nie liczy się progresja gramatyczna, ale aktualne autentyczne potrzeby członków zespołu.
Podczas realizacji projektu nauka języka niemieckiego odbywa się przede wszystkim w trakcie działań zespołu, a treści są zależne od aktualnych potrzeb wynikających z fazy projektu. Zachęcamy nauczycieli – opiekunów zespołów projektowych do stosowania zróżnicowanych i przyjaznych mózgowi metod nauczania oraz do partycypacyjnego prowadzenia lekcji.

 


Dzisiaj jest: Piątek
19 Lipca 2019
Imieniny obchodzą
Alfred, Arseniusz, Lutobor, Rufin,
Wincenty, Wodzisław

Do końca roku zostało 166 dni.
Zodiak: Rak