Home Przedszkole Aktualności Powitanie wiosny

Powitanie wiosny

Email Drukuj PDF

Marzanno, Marzanno, ty zimowa panno, Ciebie pożegnamy, wiosnę powitamy!”

W dniu 21 marca  dzieci z naszego przedszkola wzięły udział w tradycyjnym obrzędzie "pożegnania zimy - powitania wiosny". Powitanie wiosny to dla każdego przedszkolaka wyjątkowe wydarzenie. Ogromne emocje wśród naszych przedszkolaków wzbudziły już same przygotowania. Dzieci z wielkim zaangażowaniem pomagały w wykonaniu kukły „Marzanny” oraz kolorowych, wiosennych „Gaików”.

Kiedy wszystko było już gotowe ruszył barwny korowód nad pobliską rzeczkę. Na zakończenie pochodu powitano wiosnę kolorowymi gaikami. W ten sposób nawiązano do dawnej tradycji ludowej związanej z „Powitaniem Wiosny”. Dzieci stwierdziły zgodnie, że wiosna już przybyła i mamy nadzieję że zagości u nas na dobre.

 


Dzisiaj jest: Środa
18 Września 2019
Imieniny obchodzą
Dobrowit, Irena, Irma, Józef, Ryszarda,
Stefania, Tytus, Zachariasz

Do końca roku zostało 105 dni.
Zodiak: Panna