Home

Bajka dla mamy... i nie tylko

Email Drukuj PDF

Dzień Matki to jedno z najbardziej wzruszających świąt. Młodsze klasy szkolne i przedszkolaki przygotowują wtedy wiersze i piosenki, a każdy ma dla swojej mamusi upominek.
Klasa II c przygotowana przez panią Beatę Moskałę zaprezentowała z tej okazji tak ciekawą inscenizację, że 29 maja została odegrana również dla uczniów naszej szkoły. W tym dniu miały miejsce dwa spektakle: dla przedszkolaków i dla klas I-VI.

Młodzi aktorzy w stylowych strojach, niezrażeni pełną salą, swobodnie wyszli na scenę, odgrywając swoje role, śpiewając i tańcząc. W „Bajce dla mamy” pojawia się księżniczka oraz jej rodzina i dworzanie. Żyją radośnie, śpiewając i bawiąc się. Trzeba przyznać, że aktorzy nie tylko świetnie opanowali kwestie mówione, ale również ruch sceniczny. Widzowie, choć w różnym wieku, żywo reagowali, przeżywając przygody bohaterów. Za sprawą świateł, kolorowej dekoracji, slajdów i odpowiednio dobranej muzyki przenosiliśmy się z bezpiecznego zacisza zamku, w którym wychowywała się córka królewska, do siedliska złego czarnoksiężnika. Pojawia się też smok, choć mały i nieszczęśliwy, ponieważ czarodziej pozbawił go mocy zionięcia ogniem. Ale jak to w baśni bywa, wszystko dobrze się kończy. Jest przecież dobra wróżka i odważny rycerz, który znajduje sposób, aby pomóc smokowi, pokonuje zło i przywraca księżniczkę rodzinie królewskiej. A każda mama dowiaduje się przy okazji, że jeśli jej córka jest księżniczką… a przecież jest, to ona musi być królową.

Dziękujemy pani Beacie Moskale i jej wychowankom za zaproszenie i pokazanie, że w każdej trudnej sytuacji znajdzie się ktoś, kto wyciągnie pomocną dłoń.

 

 


Dzisiaj jest: Środa
18 Września 2019
Imieniny obchodzą
Dobrowit, Irena, Irma, Józef, Ryszarda,
Stefania, Tytus, Zachariasz

Do końca roku zostało 105 dni.
Zodiak: Panna