Home

Szkodliwe pole elektromagnetyczne

Email Drukuj PDF

Telefony komórkowe, routery WiFi, stacje bazowe telefonii komórkowej nie są obojętne dla zdrowia. Świadczy o tym raport Bioinitiative, którego autorzy dokonali przeglądu ok. 3800 tysięcy badań i doszli do wniosku, że urządzenia emitujące pola elektromagnetyczne mają negatywny wpływ na żywe organizmy. Apelują również naukowcy, którzy opublikowali badania w tej dziedzinie w czasopismach naukowych.

Niektóre miasta i kraje podjęły pewne kroki w celu uświadamiania obywateli o zagrożeniach płynących z korzystania z urządzeń bezprzewodowych, takich jak np. Wi-Fi, telefony komórkowe. Przekazali oni wskazówki, jak można ograniczyć korzystanie z tych urządzeń, bądź też używać ich w bardziej bezpieczny sposób.
W Małopolsce aktywnie działa Kraków. Urząd Miasta Krakowa wydał m. in. ulotkę informacyjną dla mieszkańców -"Pola Elektromagnetyczne".
Nasza szkoła również dołącza się do apelu naukowców. Poprzez uświadomienie uczniów i rodziców na temat zagrożeń wynikających z urządzeń emitujących pole elektromagnetyczne m.in., powstała gazetka w holu (obok stołówki), prowadzone są pogadanki na godzinach wychowawczych, a w najbliższym czasie odbędzie się konkurs na najciekawszą gazetkę klasową na temat zagrożeń wynikających z korzystania z urządzeń elektronicznych.

Deklaracja z Nikozji dotycząca pól elektromagnetycznych

Międzynarodowy Apel Naukowców

Ulotka informacyjna Urzędu Miasta Krakowa

 

 


Dzisiaj jest: Wtorek
15 Października 2019
Imieniny obchodzą
Brunon, Gościsława, Jadwiga, Sewer,
Tekla, Teresa

Do końca roku zostało 78 dni.
Zodiak: Waga