Home

Wizyta przedstawicieli Policji w naszej szkole

Email Drukuj PDF

Na początku każdego roku szkolnego uczniowie z klas I poznają drogę do szkoły wraz ze znakami drogowymi i zasadami, które uczą jak należy zachować się w pobliżu ulic. W ramach edukacji związanej z bezpieczeństwem dzieci, zaprosiliśmy przedstawicieli Policji z Kalwarii Zebrzydowskiej oraz z Wydziału Ruchu Drogowego z Wadowic, którzy spotkali się z uczniami klas I -III naszej szkoły. Tematem spotkania było przede wszystkim bezpieczeństwo. Policjanci rozmawiali z uczniami o bezpiecznym poruszaniu się po ulicach miasta, a w szczególności omówili zasady bezpiecznej drogi do i ze szkoły oraz pokazali niektóre znaki drogowe. Wspomniano również o korzyściach noszenia elementów odblaskowych przy ubraniu bądź tornistrze oraz jak należy zachować się, gdy zaczepi nas obca osoba.

Największym jednak zainteresowaniem cieszyły się wśród uczniów opowiadania o codziennej pracy Policji. Dzieci czynnie uczestniczyły w spotkaniu, dzieliły się swoimi spostrzeżeniami i doświadczeniami oraz zadawały bardzo dużo pytań. Najprzyjemniejszą częścią spotkania było oglądanie przyniesionych przez  gości podstawowych akcesoriów policjanta. Uczniowie mogli przymierzyć czapkę, kamizelkę kuloodporną itp. oraz ćwiczenia praktyczne na ulicy, gdzie w obecności Policji prawidłowo przechodzili przez ulice.
Dzięki takim spotkaniom policjant będzie kojarzył się dzieciom jako osoba, której nie należy się bać, i do której, zawsze i w każdej sytuacji, można zwrócić się o pomoc.

 

 


Dzisiaj jest: Wtorek
15 Października 2019
Imieniny obchodzą
Brunon, Gościsława, Jadwiga, Sewer,
Tekla, Teresa

Do końca roku zostało 78 dni.
Zodiak: Waga