Home

„Nałogi - droga donikąd”. Spotkanie profilaktyczne

Email Drukuj PDF

W poniedziałek 24 lutego 2020 r. w Centrum Kultury, Sportu i Turystyki w Kalwarii Zebrzydowskiej uczniowie klas VII i VIII Zespołu Szkół nr 1 w Kalwarii Zebrzydowskiej, Zespołu Szkół nr 3 w Przytkowicach i Zespołu Szkolno – Przedszkolnego w Stanisławiu Dolnym Dolany, z inicjatywy pani pedagog mgr Anny Frasik, wzięli udział w programie profilaktycznym pt. ”Nałogi – droga donikąd”.

Spotkanie słowno – muzyczne prowadził wieloletni wokalista zespołu Dżem, pan Jacek Dewódzki, który jest gitarzystą, wokalistą, kompozytorem i autorem tekstów znanych przebojów zespołów Dżem, Revolucja, Big Cyc, Patchwork.

Pan Jacek opowiadał o zagrożeniach dzisiejszego świata, uzależnieniach od alkoholu, e-papierosów, środków psychoaktywnych (zwanych potocznie dopalaczami) czy też leków. Doprowadzają one młodych ludzi do ograniczenia ich wolności i podejmowania nieodpowiednich decyzji mających wpływ na ich przyszłość. Opowieści o uwikłaniu w nałogi przeplatał dobrze znanymi i wiele mówiącymi tekstami piosenek, m.in.: „W życiu piękne są tylko chwile”, „Sen o Viktorii”  „To ja złodziej”.
Spotkanie odbyło się dzięki wsparciu Komisji ds. Rozwiązywania Problemów Alkoholowych przy Urzędzie Miasta i Gminy Kalwaria Zebrzydowska.
Składamy serdeczne podziękowania.

 


Dzisiaj jest: Piątek
14 Sierpnia 2020
Imieniny obchodzą
Alfred, Atanazja, Dobrowój, Euzebiusz,
Kalikst, Kaliksta, Machabeusz

Do końca roku zostało 140 dni.
Zodiak: Lew