Home Przedszkole Aktualności
Przedszkole

Kosmiczny tydzień u Biedronek

Email Drukuj PDF

W ostatnim tygodniu lutego, w naszym przedszkolu panowała bardzo kosmiczna atmosfera. Dzieci miały okazję dowiedzieć się m.in. co to jest przestrzeń kosmiczna, niebo, kto to jest astronauta. Zastanawialiśmy się też, czy ufoludki naprawdę istnieją i czy mogą do nas przylecieć swoimi statkami kosmicznymi. Przez cały tydzień przedszkolaki wykonywały interesujące prace plastyczne związane z kosmosem.

Więcej…
 

Warsztaty dekorowania szklanych bombek

Email Drukuj PDF

W naszym przedszkolu odbyły się warsztaty dekorowania szklanych baniek. Podczas warsztatów nasi uczniowie poznali historię i etapy tworzenia ozdób choinkowych. Dowiedzieli się na czym polega technika dmuchania szklanych kul oraz etap srebrzenia bombek, które powstają w prawie magiczny sposób. Przedszkolaki z pięciu najstarszych oddziałów własnoręcznie wyczarowały piękne motywy na swojej bombce, a na koniec zapakowały swoje dzieła w eleganckie pudełka. Na szklanych kulach pojawiły się bałwanki, gwiazdki, domki, choinki i wiele innych świątecznych symboli. Malowidła na koniec zasypaliśmy kolorowym brokatem, by nabrały świątecznego blasku.

Więcej…
 

Przygotowania do Świąt Bożego Narodzenia

Email Drukuj PDF

Już początkiem grudnia było widać przygotowania do świąt Bożego Narodzenia w naszym przedszkolu. Ozdabianie kartek z życzeniami dla rodziców. Wykonane samodzielnie kartki świąteczne zostały zaniesione przez dzieci do Urzędu Poczty, gdzie Pan Naczelnik Piotr Hodurek oprowadził nas po urzędzie.

Więcej…
 

Warsztaty w Castoramie

Email Drukuj PDF

W listopadzie 2019 r. dzieci z grupy przedszkolnej 0 b z Kalwarii Zebrzydowskiej wzięły udział w warsztatach MAJSTERKOWO w Castoramie, w Krakowie. Celem zajęć było rozbudzanie w dzieciach pasji do majsterkowania, pobudzanie ich wyobraźni, rozwijanie umiejętności manualnych, a także zwiększanie wiedzy i świadomości ekologicznej.

Więcej…
 

Dzień Pluszowego Misia

Email Drukuj PDF

W listopadzie 2019 r. dzieci z Publicznego Przedszkola Nr 1 w Kalwarii Zebrzydowskiej uczestniczyły w obchodach Światowego Dnia Pluszowego Misia.

Więcej…
 


Strona 1 z 11


Dzisiaj jest: Sobota
28 Marca 2020
Imieniny obchodzą
Aniela, Antoni, Jan, Krzesisław,
Sykstus

Do końca roku zostało 279 dni.
Zodiak: Baran