Home Przedszkole Aktualności
Przedszkole

Pasowanie na przedszkolaka

Email Drukuj PDF

Pasowanie na przedszkolaka to wyjątkowa uroczystość. W naszym przedszkolu odbyła się 29 października 2019 r. Od samego rana trwały przygotowania. Uroczystość rozpoczęły występy dzieci z grupy „Biedronek”, a następnie „Motylków”. Mali artyści zaprezentowali przygotowane piosenki i tańce. Dla większości był to pierwszy i bardzo ważny występ.

Więcej…
 

Spektakl ekologiczny

Email Drukuj PDF

Dzieci z oddziału przedszkolnego wzięły udział we wrześniu w spektaklu ekologicznym. Wspaniale opowiedziana bajka o rzeczach ważnych na wesoło, w sposób dostosowany do wieku odbiorców. Dzieci brały czynny udział w przedstawieniu i dowiedziały się, dlaczego trzeba dbać o czystość naszej planety, jak segregować śmieci, jak dbać o środowisko i przyrodę.

Więcej…
 

Odblaskowa szkoła

Email Drukuj PDF

17 października 2019 r. w ramach podsumowania konkursu "Odblaskowa Szkoła", przeprowadzonego w Zespole Szkół nr 1 w Kalwarii Zebrzydowskiej, ulicami miasta przeszedł "Odblaskowy Marsz".

Więcej…
 

Dzień pieczonego ziemniaka

Email Drukuj PDF

W październiku grupa 0 b świętowała w przedszkolu Dzień Pieczonego Ziemniaka. Powodem do uhonorowania tego warzywa jest jego kulinarna popularność, możliwość przypomnienia tradycji ludowych odbywających się podczas jesiennych zbiorów ziemniaków, a przede wszystkim wywołanie radości ze wspólnej zabawy oraz udziału w konkurencjach, których bohaterem jest... ziemniak.

Więcej…
 

Wizyta w piekarni

Email Drukuj PDF

Dzieci z grupy 0 a i 0 b wraz z wychowawczyniami odwiedziły piekarnię "Złoty kłos" w Kalwarii. Dzieci zapoznały się z historią "Od ziarenka do bochenka". Przy wejściu do sklepu z pieczywem powitał nas niesamowity zapach świeżego chleba. Widzieliśmy wiele rodzajów pieczywa na półkach i w koszach. Była także najprzyjemniejsza chwila, czyli degustacja pysznego świeżego chleba pszennego.

Więcej…
 


Strona 1 z 35


Dzisiaj jest: Środa
29 Stycznia 2020
Imieniny obchodzą
Franciszek Salezy, Gilda, Hanna,
Walerian, Waleriana, Waleriusz,
Zdzisław

Do końca roku zostało 338 dni.
Zodiak: Wodnik