Home Przedszkole Aktualności
Przedszkole

Wycieczka do zoo – Kraków

Email Drukuj PDF

Wycieczka do krakowskiego zoo była kolejną ciekawą przygodą dla dzieci z naszego przedszkola.
Celem wycieczki było wzbogacenie wiadomości na temat zwierząt żyjących w różnych rejonach świata, poznawanie ich nazw, środowiska życia oraz nowych gatunków. Podczas wyjazdu dzieci uczyły się również grzecznego i kulturalnego zachowania w miejscach publicznych.
Bezpośredni kontakt ze zwierzętami sprawił, że wiadomości zdobyte podczas wycieczki na trwałe zapisały się w pamięci dzieci. Ogród zoologiczny jest uroczym miejscem do spędzania czasu wolnego na świeżym powietrzu. Przedszkolaki z Kalwarii mogły też zobaczyć jak karmione są foki i pingwiny.
Dzieci zmęczone, ale szczęśliwe wróciły do przedszkola.

 

Więcej…
 

„Fascynujący Świat Pszczół”

Email Drukuj PDF

18 i 19 czerwca 2018 r. odbyły się warsztaty edukacyjne „Fascynujący Świat Pszczół” realizowane w ramach projektu unijnego „Dać szansę przedszkolakom w Gminie Kalwaria Zebrzydowska”.
Warsztaty zorganizowane przez pasiekę „Boża Iskierka” przybliżyły dzieciom świat pszczół oraz pozwoliły im dowiedzieć się, jak ważną rolę w życiu człowieka odgrywają pszczoły.

Więcej…
 

Konferencja „Czysta Małopolska”

Email Drukuj PDF

14 czerwca 2018 r. w Centrum Kultury, Sportu i Turystyki w Kalwarii Zebrzydowskiej odbyła się konferencja podsumowująca V edycję projektu edukacyjnego „Czysta Małopolska”, na której zaprezentowane zostały przez laureatów dobre praktyki w zakresie promocji zdrowego odżywiania.

Więcej…
 

Urodziny Adriana z grupy 0 c

Email Drukuj PDF

Niech Ci słonko ciepło gra,
Niech Twój uśmiech długo trwa,
Nie trać swej wesołej minki
Dziś są Twoje urodzinki!

Kochanemu Adrianowi z okazji urodzin WSZYSTKIEGO NAJLEPSZEGO życzą koleżanki i koledzy z grupy 0 „C” oraz p. Kasia i p. Mira.

Więcej…
 

Wyjazd do Lalandii

Email Drukuj PDF

25, 29 i 30. 05. 2018 r. dzieci z naszego przedszkola wybrały się na wycieczkę do Sali Zabaw Fun Park Lalandia w Barwałdzie Górnym.
Celem wyjazdu było kształtowanie umiejętności działania w grupie poprzez zabawę. Dzieci mogły skorzystać z wielu atrakcji m.in. basenu z tysiącem kulek, zjazdu pontonowego i toru saneczkowego.

Więcej…
 


Strona 1 z 25


Dzisiaj jest: Poniedziałek
20 Sierpnia 2018
Imieniny obchodzą
Bernard, Jan, Sabin, Samuel, Samuela,
Sieciech, Szwieciech, Świeciech,
Sobiesław

Do końca roku zostało 134 dni.
Zodiak: Lew