Home Przedszkole Aktualności
Przedszkole

Narodowy Dzień Niepodległości

Email Drukuj PDF

W dniu 10 listopada w naszym przedszkolu  obchodziliśmy Narodowe Święto Niepodległości. Z tej okazji wszystkie dzieci przyszły ubrane na galowo i uroczyście świętowali ten wyjątkowy dla Nas – Polaków dzień. Dzieci wykonały na tę uroczystość kotyliony w kształcie kwiatka, serca lub słońca w barwach ojczystych. Uroczystości rozpoczęły się w grupach, gdzie panie zaznajamiały dzieci z historią dotyczącą Święta Niepodległości.

Więcej…
 

Dzień marchewki

Email Drukuj PDF

Dnia 06.11.2020 r. w naszym Przedszkolu świętowaliśmy "DZIEŃ MARCHEWKI". Jak sama nazwa wskazuje, tego dnia królowała marchewka. Był to bardzo zdrowy dzień pomarańczowy oraz wesołe i zdrowe święto. Chcąc wdrażać już od najmłodszych lat nasze dzieciaki do jedzenia zdrowych i bogatych w witaminy warzyw, Przedszkole postanowiło zorganizować właśnie taki dzień, który będzie uczył prozdrowotnych nawyków. We wszystkich grupach były prowadzone pogadanki na temat zdrowego odżywiania się i jedzenia warzyw.

Więcej…
 

Dzień Pieczonego Ziemniaka

Email Drukuj PDF

Jesień to czas zbiorów, a przy tym świetna okazja do wspólnej zabawy i bliższego poznania tego warzywa. Z tej okazji przedszkolaki z grupy „Biedronek” obchodziły  „Święto Pieczonego Ziemniaka”. Przedszkolaki zapoznały się z „Bajką o Ziemniaku”, z której w prosty sposób dowiedziały się skąd on pochodzi. Przyswoiły sobie wiele ciekawostek i informacji na temat ziemniaka. Gdy ziemniaki piekły się w piekarniku dzieci z twarzami pełnymi uśmiechów, brały udział w różnych zabawach. Były też zabawy ze śpiewem i integracyjne. Zakończeniem święta była degustacja pieczonych ziemniaków. Dziękujemy wszystkim za pomoc w przygotowaniu tego dnia!

Więcej…
 

Nadszedł czas na zaprawy!

Email Drukuj PDF

W październiku, podczas zajęć postanowiliśmy zakisić ogórki w słoikach. Dzieci najpierw dowiedziały się jakie produkty są nam do tego potrzebne. Każde z nich próbowało świeżego ogórka, aby za kilkanaście dni porównać ze smakiem ogórka ukiszonego.

Więcej…
 

Pszczółki poznają witaminy

Email Drukuj PDF

Głównym celem prowadzonych zajęć w grupie Pszczółki było uświadomienie dzieciom, że owoce i warzywa są niezbędne dla zdrowia, jako źródło cennych witamin  oraz zachęcanie do częstego ich spożywania. Naszą owocowo-warzywną przygodę rozpoczęliśmy od zorganizowania ekspozycji warzyw i owoców w kąciku przyrody. Dzieci oglądały je, rozpoznawały, nazywały sylwety warzyw i owoców, a także segregowały.

 


Strona 1 z 14


Dzisiaj jest: Sobota
28 Listopada 2020
Imieniny obchodzą
Gościrad, Grzegorz, Jakub, Lesław,
Lesława, Rufin, Zdzisław

Do końca roku zostało 34 dni.
Zodiak: Strzelec