Home Przedszkole Aktualności
Przedszkole

Tydzień artystyczny w zerówce

Email Drukuj PDF

W trakcie tego tygodnia dzieci z grup 0 a i 0 b wcieliły się w role małych artystów. Z zaangażowaniem tworzyły własne dzieła sztuki, korzystając z różnych technik np. lepienie z masy solnej, malowanie farbami. Największą jednak atrakcją była dla nich wizyta w kalwaryjskim CKSiT.

Więcej…
 

Certyfikat udziału w cyklu "Zdrowo jemy, zdrowo rośniemy"

Email Drukuj PDF

O zdrowiu dziecka oraz jego prawidłowym wzroście i rozwoju decyduje wiele czynników, wśród których bardzo istotne miejsce zajmuje prawidłowe żywienie. 
W trosce o swoich podopiecznych, Przedszkole przy Zespole Szkół nr 1  w Kalwarii Zebrzydowskiej wzięło udział w cyklu szkoleń w ramach ogólnopolskiego programu „ZDROWO JEMY, ZDROWO ROŚNIEMY” w roku 2016, jednak wyniki tego programu otrzymaliśmy teraz.

Więcej…
 

Dogoterapia

Email Drukuj PDF

10.11.2017 r. nasze przedszkole odwiedził specjalny gość - pies Colin wraz ze swoją opiekunką. W czasie tego spotkania dzieci miały okazję dowiedzieć się jaką rolę w społeczeństwie odgrywa pies. Uczyły się jak bezpiecznie i odpowiedzialnie postępować nie tylko z psem, ale także z innymi zwierzętami. Colin zaprezentował kilka sztuczek: podskakiwał, prosił o karmę, szczekał na komendę, wstydził się.

Więcej…
 

Wizyta w Bibliotece Publicznej w Kalwarii Zebrzydowskiej

Email Drukuj PDF

02.11 i 03.11 2017 r przedszkolaki miały przyjemność gościć  w Bibliotece Publicznej w Kalwarii Zebrzydowskiej. Wszystkie grupy spotkały się z ciepłym i życzliwym powitaniem przez pracujące tam Panie Bibliotekarki oraz Panią Dyrektor.
Podczas wizyty dzieci miały możliwość przejść  między regałami wypożyczalni oraz zwiedzić cały budynek. Przedszkolaki z zainteresowaniem przeglądały znajdujące się tam książki. Szczególnym powodzeniem, jak można się domyślać,  cieszył się dział dla dzieci.

Więcej…
 

Zwiedzanie „INKUBATORA KUCHENNEGO”

Email Drukuj PDF

W październiku wszystkie grupy  wraz z wychowawczyniami wyruszyły gimbusem na Bugaj, a wszystko po to, by wziąć udział w warsztatach kulinarnych w „INKUBATORZE KUCHENNYM”.  Zanim dzieci rozpoczęły warsztaty zostały oprowadzone po całym obiekcie, zapoznane zostały z obowiązującymi  zasadami bezpieczeństwa oraz mogły zobaczyć niemalże wszystkie sprzęty, urządzenia i przybory kuchenne. Następnie dzieci założyły fartuszki i wzięły się do pracy. Uczestnicy warsztatów potraktowali gotowanie, pieczenie i lepienie pierogów bardzo poważnie. Upieczone ciasteczka dzieci zjadły ze smakiem. Dodatkowo chętne dzieci mogły spróbować pysznej lemoniady z kwiatów czarnego bzu i pietruszki!

Więcej…
 


Strona 1 z 18


Dzisiaj jest: Środa
22 Listopada 2017
Imieniny obchodzą
Cecylia, Marek, Maur, Wszemiła
Do końca roku zostało 40 dni.
Zodiak: Skorpion