Home Przedszkole Aktualności
Przedszkole

I wizyta Policjantów w Publicznym Przedszkolu przy ZS nr 1 w Kalwarii Zeb. w roku szk. 2017/18

Email Drukuj PDF

W ubiegłą środę 20 września gościliśmy w trzech oddziałach naszego przedszkola Panią policjantkę st. sierż. Celinę Wróbel i Pana policjanta mł. asp. Przemysława Pasternaka. Dzieci z grup: „Motylki”, 0a oraz 0c z niecierpliwością od rana czekały na wyjątkowych gości. Młodsze przedszkolaki zapoznawały się, a starsze przypominały sobie zasady bezpiecznego poruszania się po drogach. Wizyta ta była więc idealnym dopełnieniem i uzupełnieniem tematu.

Więcej…
 

Dzień Mamy i Taty

Email Drukuj PDF

6,7 i 8-ego czerwca w naszym przedszkolu odbyły się uroczystości z okazji Dnia Mamy i Taty.
Dzieci zaprezentowały program artystyczny, na który składały się tańce, śpiewanie piosenek oraz recytacja wierszyków. Włożyły w niego ogrom wysiłku, co zostało nagrodzone uśmiechami i brawami mam i tatusiów. Na koniec przedszkolaki wręczyły swoim ukochanym rodzicom laurki i prezenciki oraz zaprosiły na słodki poczęstunek.

Więcej…
 

18 maja - wycieczka na lody

Email Drukuj PDF

Każdy przedszkolak nie mógł doczekać się tego wyjątkowego, słodkiego dnia. Z promiennymi uśmiechami wyruszyliśmy do kawiarnio-cukierni Pysia na pyszne lody! Ta słodka i jakże smaczna nagroda sprawiła dzieciom ogromną radość w słoneczny dzień.

Więcej…
 

Wycieczka do Fadolandii

Email Drukuj PDF

W kwietniu wybraliśmy się na długo oczekiwaną przez przedszkolaków wycieczkę. Celem była Kraina Zabaw Dziecięcych "Fadolandia" w Wadowicach.
Po śniadaniu przedszkolaki przypomniały sobie zasady bezpiecznego zachowania się w autokarze, a także w ruchu pieszym. Około godziny 930 wyjechaliśmy z przedszkola. Dzieci nie mogły doczekać się przybycia na miejsce. Gdy wreszcie nam się to udało, wszyscy z dużym entuzjazmem rozpoczęli zabawy. Przedszkolaki miały do dyspozycji basen z kulkami, domek, zjeżdżalnie, a także klocki, lalki, piłki, samochody oraz kąciki tematyczne.

Więcej…
 

Dzień ufoludka - 13.03

Email Drukuj PDF

W marcu w naszym przedszkolu panowała „nieziemska” atmosfera, a to za sprawą kosmicznej tematyki zajęć i założonym na tę okazję zielonym ubraniom oraz opaskom z oczkami. Nasze przedszkolaki zastawiały się czy ufoludki istnieją naprawdę i jak mogłyby wyglądać. Bawiliśmy się przy kosmicznej muzyce, śpiewaliśmy ufoludkowe piosenki i zajadaliśmy zielone smakołyki. Braliśmy też udział w licznych zabawach wymagających od naszych najmłodszych pomysłowości i kreatywności. Wymyślenie kosmicznego języka lub skonstruowanie rakiety to przecież nie lada wyzwanie.

Więcej…
 


Strona 1 z 14


Dzisiaj jest: Poniedziałek
25 Września 2017
Imieniny obchodzą
Aureli, Aurelia, Aurelian, Franciszek,
Gaspar, Herkulan, Kamil, Kleofas,
Kleopatra, Ładysław, Piotr, Rufus,
Świętopełk, Wincenty, Władysław,
Władysława, Włodzisław

Do końca roku zostało 98 dni.
Zodiak: Waga