Home Przedszkole Aktualności
Przedszkole

Tłusty czwartek - 24.02

Email Drukuj PDF

Tego dnia nasze przedszkolaki poznały tradycje i obrzędy związane z tym słodkim świętem. Zgodnie ze zwyczajem nie mogło zabraknąć poczęstunku w postaci faworków z cukrem pudrem i ciasteczek z marmoladą. Zostały one samodzielnie przygotowane przez naszych zdolnych kucharzy i przy niewielkiej pomocy pań. Własnoręcznie wałkowane, wykrawane i składane smakowały najlepiej!

Więcej…
 

Walentynki

Email Drukuj PDF

14 lutego, w dniu nazywanym Świętem Zakochanych, we wszystkich grupach odbyły się zajęcia na temat przyjaźni, miłości i sposobów ich wyrażania. Przedszkolaki uczestniczyły w zabawach ruchowych, dydaktycznych oraz plastycznych, a na salach dominował przez cały dzień kolor czerwony. Nie zabrakło również tematycznego poczęstunku. Serduszkowe ciasteczka i galaretki w mig zniknęły z talerzy naszych przedszkolaków.

Więcej…
 

22.02 BAL KARNAWAŁOWY

Email Drukuj PDF

W tym roku bal karnawałowy okazał się wyjątkowo kolorowy i radosny. Przybyły na niego przedszkolaki w pięknych, przyszykowanych wspólnie z rodzicami kostiumach. Pojawili się zarówno bohaterowie ukochanych bajek, zwierzątka, księżniczki, czarownice jak i wojownicy. Nie zabrakło muzyki, wspólnych tańców, animacji, zabaw i śpiewów, a na stoliczkach czekał na naszych najmłodszych karnawałowy poczęstunek. Niespodzianką okazała się wizyta naszego ukochanego misia - Kubusia Puchatka. Rodzicom składamy serdeczne podziękowania za pomoc w organizacji balu! To był niezapomniany dzień pełen uśmiechu.

Więcej…
 

Spotkanie wigilijne 20 XII

Email Drukuj PDF

Tradycyjnie jak co roku w naszym przedszkolu obchodziliśmy Wigilię. W tym dniu przedszkolaki przedstawiły Jasełka, do których z zapałem przygotowywały się od kilku tygodni ucząc się ról oraz pięknych kolęd i pastorałek. Recytacją wierszy i śpiewem opowiedziały historię narodzin Jezusa, która spotkała z dużym uznaniem zaproszonych do przedszkola gości – Pani Wicedyrektor Marii Mlak oraz Burmistrza Miasta Kalwaria Zebrzydowska – Augustyna Ormantego.

Więcej…
 

Wizyta u stomatologa

Email Drukuj PDF

Szczotka, pasta, kubek, ciepła woda,
Tak się zaczyna wielka przygoda...


W grudniu mieliśmy okazję odwiedzić gabinet stomatologiczny. Obejrzeliśmy dokładnie wnętrze i narzędzia a także poznaliśmy tajniki pracy stomatologa.
Miła Pani dentystka oraz Pan dentysta opowiedzieli przedszkolakom o tym, jak należy dbać o higienę jamy ustnej. Pod okiem specjalisty wykonaliśmy ćwiczenie w myciu zębów, a każdy przedszkolak zapewniał, że chętnie i systematycznie szczotkuje zęby w domu.

Więcej…
 


Strona 1 z 13


Dzisiaj jest: Wtorek
30 Maja 2017
Imieniny obchodzą
Andonik, Feliks, Ferdynand, Joanna,
Sulimir

Do końca roku zostało 216 dni.
Zodiak: Bliźnięta