Home Przedszkole Aktualności
Przedszkole

21 stycznia 2015 r.

Email Drukuj PDF

21 stycznia w naszym przedszkolu miało miejsce bardzo ważne wydarzenie. Jak wszyscy wiemy 21 i 22 stycznia obchodzimy w Polsce Dzień Babci i Dziadka. Z tej okazji dzieci zaprosiły swoje kochane babcie i dziadków do przedszkola na wspólne świętowanie. Goście zgromadzili się licznie na sali gimnastycznej i w skupieniu oczekiwali na występ. Wreszcie nadszedł czas, gdy przedszkolaczki mogły przedstawić jasełka.

Więcej…
 

9 I 2015 r.

Email Drukuj PDF

Zapowiedź wizyty pana górnika wywołała na naszych twarzach uśmiech, a w sercach radość. Od samego rana oczekiwaliśmy w napięciu na przybycie niezwykłego gościa. W ramach przygotowań do wizyty, każdy z nas wykonał dla siebie górniczą czapkę. I tak oto około godziny 10-tej progi naszego przedszkola przekroczył pan górnik. Nasz wspaniały gość był ubrany w górniczy strój galowy, w skład którego wchodził mundur, a także czapka z pióropuszem. Dzieci dostrzegły również błyszczące w słońcu, zdobiące pierś medale. Pan górnik opowiedział nam na czym polega praca górnika i jak bardzo jest niebezpieczna.

Więcej…
 

19 XII 2014 r.

Email Drukuj PDF

Tego dnia wszyscy zgromadziliśmy się przy wspólnym wigilijnym stole. Swoją obecnością zaszczycili nas ks. proboszcz Wiesław Cygan, burmistrz Kalwarii Zebrzydowskiej pan Augustyn Ormanty, pani dyrektor Bożena Kołodziej, a także pani wicedyrektor Maria Mlak. Dzieci przygotowały specjalnie na ten dzień krótki program słowno-muzyczny. Recytowanie wierszy przeplatało radosne śpiewanie kolęd w wykonaniu dzieci, nauczycieli oraz gości. Po złożeniu sobie życzeń i podzieleniu się opłatkiem nasze panie zaprosiły wszystkich do stołu na świąteczny poczęstunek. Sala napełniła się ciepłą i miłą atmosferą, dzięki czemu każdy z nas poczuł magię Świąt Bożego Narodzenia.


 

11 XII 2014 r.

Email Drukuj PDF

Tego dnia w przedszkolu zapachniało sadem, a to z racji zorganizowanego przez Nasze Panie Festiwalu Jabłka. Wydarzenie to miało na celu zachęcenie nas do spożywania jabłek, a także uświadomienie wartości odżywczych owoców dla prawidłowego rozwoju. W czasie zajęć mieliśmy okazję spróbować różnych gatunków jabłek pokrojonych na ćwiartki i tartych, oraz napić się kompotu jabłkowego.

Więcej…
 

4 XII 2014 r.

Email Drukuj PDF

Dnia 4 grudnia nasze przedszkole odwiedził Święty Mikołaj. Wszystkie dzieci oczekiwały z niecierpliwością na przybycie gościa. Kiedy tylko pojawił się wśród nas, na twarzach dzieci pojawił się uśmiech, a w małych serduszkach zapanowała radość. Święty Mikołaj przybył do nas ze swoimi pomocnikami: aniołkiem i diabełkiem, którzy pomagali mu wręczać prezenty. Przedszkolaczki przygotowały dla gości wspaniałą niespodziankę.

Więcej…
 


Strona 23 z 25


Dzisiaj jest: Wtorek
14 Sierpnia 2018
Imieniny obchodzą
Alfred, Atanazja, Dobrowój, Euzebiusz,
Kalikst, Kaliksta, Machabeusz

Do końca roku zostało 140 dni.
Zodiak: Lew