Home Przedszkole Aktualności
Przedszkole

Warsztaty cukiernicze w Stryszowie

Email Drukuj PDF

5 i 6 października 2015r. po śniadaniu wyruszyliśmy w podróż „gimbusem” do Stryszowskiej piekarni. Na miejscu, każde dziecko zapoznało się z tajnikami cukiernictwa na przygotowanych specjalnie dla dzieci warsztatach cukierniczych. Podczas prawie dwugodzinnych zajęć dzieci z naszego przedszkola poznały sposób przygotowania ciasta, własnoręcznie rozwałkowywały ciasto, wycinały ciasteczka różnymi foremkami, odkładały gotowe wycięte ciastka do pieczenia na specjalnie przygotowane blaszki. Wypiek ciastek w dużym piecu mogliśmy obserwować z bezpiecznej odległości.

Więcej…
 

Wizyta Pana Policjanta

Email Drukuj PDF

W poniedziałek 28.09.2015 r. nasze przedszkole odwiedził Pan Policjant, dzielnicowy Dominik Ochman, aby porozmawiać z dziećmi na temat ruchu drogowego. Nasz Gość wytłumaczył dzieciom jak należy bezpiecznie zachowywać się na jezdni, jak przechodzić przez ulicę i na jakim świetle oraz zadawał dzieciom różne pytania o przepisach ruchu drogowego, na które nasze przedszkolaki chętnie odpowiadały.

Więcej…
 

Dzień Marchewki

Email Drukuj PDF

23 września obchodziliśmy w przedszkolu Dzień Marchewki. Przez cały tydzień uczyliśmy się o zdrowym odżywianiu. Celem tego dnia było przedstawienie i promowanie spożywania warzyw i owoców jako darów natury na przykładzie marchewki, rozwijanie umiejętności współdziałania w zespole oraz zapoznanie dzieci z używaniem sokowirówki.

Więcej…
 

Dzień dziecka

Email Drukuj PDF

Jakie święto obchodzimy 1 czerwca, chyba każde dziecko i każdy rodzic wie.

O Dniu Dziecka pamiętaliśmy również w naszym przedszkolu. Piękna pogoda dopisywała już od rana, więc prosto po zajęciach dydaktycznych udaliśmy się na nasz plac przedszkolny, by tam wspólnie świętować. Na każdego przedszkolaka czekał mały, słodki upominek, po którym już po chwili nie było śladu.

Więcej…
 

Piknik Rodzinny

Email Drukuj PDF

Pierwszy raz w historii naszego przedszkola wzięliśmy udział w Pikniku Rodzinnym pt. „Mama Tata i Ja” zorganizowanym z okazji Dnia Matki oraz zbliżającego się Dnia Ojca. Dzieci zaprosiły swoich kochanych rodziców na salę widowiskową w CKSiT. Na deskach tamtejszej sceny wystawiono przedstawienie, podczas którego przedszkolaki recytowały wiersze, śpiewały piosenki, a następnie rozdały rodzicom drobne upominki. Po występie dzieci z przedszkola, na scenie pojawiła się grupa taneczna „Skaczące fasolki”, która działa w naszej szkole pod opieką p. mgr Jolanty Studnickiej, ze swoim układem tanecznym przygotowanym specjalnie dla przedszkolaków i ich rodziców. Następnie swoje słowo skierowali do nas biorący udział w uroczystości szanowni goście: Burmistrz Miasta Kalwarii Zebrzydowskiej dr hab. inż. Augustyn Ormanty oraz Dyrekcja Zespołu Szkół nr 1 im. Mikołaja Zebrzydowskiego.

Więcej…
 


Strona 23 z 28


Dzisiaj jest: Sobota
20 Października 2018
Imieniny obchodzą
Budzisława, Irena, Jan Kanty,
Kleopatra, Wendelin, Witalis

Do końca roku zostało 73 dni.
Zodiak: Waga