Home Przedszkole Aktualności
Przedszkole

Wizyta w piekarni

Email Drukuj PDF

Dzieci z grupy 0 a i 0 b wraz z wychowawczyniami odwiedziły piekarnię "Złoty kłos" w Kalwarii. Dzieci zapoznały się z historią "Od ziarenka do bochenka". Przy wejściu do sklepu z pieczywem powitał nas niesamowity zapach świeżego chleba. Widzieliśmy wiele rodzajów pieczywa na półkach i w koszach. Była także najprzyjemniejsza chwila, czyli degustacja pysznego świeżego chleba pszennego.

Więcej…
 

Wyjazd na Wawel - warsztaty „Legendy wawelskie”

Email Drukuj PDF

Przedszkolaki z grupy 0 b wybrały się do Zamku Królewskiego, na warsztaty muzealne pt. "Legendy wawelskie". Podczas spaceru w kierunku Wawelu, dzieci podziwiały Kraków w jesiennej porze.

Więcej…
 

Wizyta przedszkolaków na Komisariacie Policji

Email Drukuj PDF

Dzieci z Publicznego Przedszkola przy Zespole Szkół nr 1 w Kalwarii Zeb. odwiedziły Panów policjantów z miejscowego komisariatu. W trakcie odwiedzin przedszkolaki miały okazję porozmawiać z funkcjonariuszami oraz zobaczyć, jak wygląda ich miejsce pracy. Przedszkolaki zostały oprowadzone po budynku Komisariatu.

Więcej…
 

Przedszkolaki w „Wioskach świata”

Email Drukuj PDF

W dniu 19 września br. dzieci z grupy 0b pojechały na wycieczkę do Centrum Edukacji Globalnej – „Wioski Świata” w Krakowie. W podróż po Parku zabrała dzieci pani przewodnik, z którą podróżowały po całym świecie. Zwiedziły chatę peruwiańską, papuaski dom na palach, wioskę indiańską, jurtę mongolską, igloo, wioskę afrykańską.

Więcej…
 

Wizyta Policjantów w Publicznym Przedszkolu w Kalwarii

Email Drukuj PDF

W dniu 5 września gościliśmy w naszym przedszkolu Panów policjantów: st. sierż. Sebastiana Janusa i sierż. szt. Krystiana Habrzyka. Dzieci z grup: 0a, 0b, 0c i Pszczółki z niecierpliwością od rana czekały na wyjątkowych gości. Funkcjonariusze przybyli do nas w stroju służbowym, co już na wstępie wywołało dużo emocji u dzieci. Chłopcy uważnie przyglądali się odznace i wielce interesowała ich kabura oraz jej zawartość.

Więcej…
 


Strona 4 z 12


Dzisiaj jest: Środa
30 Września 2020
Dzień chłopaka i Światowy Dzień
Serca
Imieniny obchodzą
Grzegorz, Hieronim, Honoriusz, Imisław,
Leopard, Sofia, Wera, Wiera, Wiktor,
Wiktoriusz, Zofia

Do końca roku zostało 93 dni.
Zodiak: Waga