Home Przedszkole Aktualności
Przedszkole

Wrzesień w 0 a

Email Drukuj PDF

Walizki rozpakowane, sale przedszkolne wysprzątane, akumulatory po wakacjach naładowane.
Grupa 0 a z przytupem rozpoczęła nowy rok szkolny, a już we wrześniu działo się bardzo dużo.

Więcej…
 

Pyszna i zdrowa sałatka owocowa w grupie Motylki

Email Drukuj PDF

Sezon na pyszne owoce trwa! Nie zapominamy o tym także w naszym przedszkolu. Każdy przedszkolak już wie, jak ważne są dla nas owoce – nie tylko dlatego, że są smaczne, ale przede wszystkim – zawierają mnóstwo witamin, które chronią i wzmacniają nasz organizm. Dlatego też dzieci postanowiły zrobić pyszną i zdrową sałatkę owocową. Były przygotowania: umyliśmy owoce, przybory kuchenne, a także nasze ręce. Kiedy wszystko już było gotowe, przystąpiliśmy do krojenia owoców, mieszania i … degustacji. Ach, co to była za uczta! Sałatka smakowała wyśmienicie.
Już planujemy kolejną zdrową i smaczną potrawę.

 

Przedszkole na owocowo

Email Drukuj PDF

Kto powiedział, że przedszkolak nie potrafi?
Najmłodsza grupa przedszkolna Biedronki przygotowała pyszny owocowy soczek. Świeża pokrojona marchewka, jabłuszka, trochę hałasu i gotowe. Mniam, to jest to, co lubimy i chętnie to robimy.
Radości nie ma końca, gdy dziecko może wykonać coś samo. Tak było i tym razem.

Więcej…
 

Wycieczka do Mini Zoo oraz Apilandii

Email Drukuj PDF

W ostatnim czasie grupy: „Biedronki” oraz „Pszczółki” wybrały się na dwie wycieczki. Pierwsza odbyła się 21.05, przedszkolaki pojechały do Mini Zoo Zwierzyniec Kopytkowo w Inwałdzie. Celem wycieczki była obserwacja i czerpanie pozytywnych wrażeń w kontakcie z przyrodą, zainteresowanie przedszkolaków światem zwierząt.

Więcej…
 

Wycieczka na lotnisko

Email Drukuj PDF

Przedszkolaki z grup 0 a, 0 b, 0 c oraz 0 d miały okazję zwiedzić port lotniczy Kraków - Balice. Celem wycieczki było poznanie ogólnych zasad bezpieczeństwa obowiązujących na lotnisku, obserwacja odprawy bagażu i pobrania kart pokładowych, oraz obserwacja kontroli bezpieczeństwa. Starszaki miały okazję dowiedzieć się, czego nie należy wnosić na pokład samolotu, co zrobić, aby odprawa przebiegała szybko i sprawnie. Szybko mijały chwile, aż w końcu nadszedł czas powrotu do przedszkola. Jeszcze długo po wycieczce dzieci rozmawiały o samolotach oraz podejmowały zabawy tematyczne inspirowane tym wyjazdem. To była niesamowita przygoda dla naszych podopiecznych!

Więcej…
 


Strona 5 z 12


Dzisiaj jest: Środa
30 Września 2020
Dzień chłopaka i Światowy Dzień
Serca
Imieniny obchodzą
Grzegorz, Hieronim, Honoriusz, Imisław,
Leopard, Sofia, Wera, Wiera, Wiktor,
Wiktoriusz, Zofia

Do końca roku zostało 93 dni.
Zodiak: Waga