Home Przedszkole Aktualności
Przedszkole

Urodziny w Przedszkolu zapamięta każdy przedszkolak!

Email Drukuj PDF

Dzień urodzin dla każdego dziecka jest dniem szczególnie ważnym. Jest to „Jego Dzień”. To właśnie ten mały człowiek w tym dniu znajduje się w centrum uwagi. Jest najważniejszy, a inni zastanawiają się, w jaki sposób mogą mu sprawić radość i przyjemność.

Więcej…
 

Pierwsza wizyta najmłodszych przedszkolaków w bibliotece publicznej

Email Drukuj PDF

W dniach 29-30 listopada, dzieci z grupy „Biedronki” i „Motylki" odwiedziły bibliotekę publiczną. Przedszkolaki z zainteresowaniem zapoznały się z nowym dla nich miejscem. Kilkoro z nich, było wcześniej w bibliotece ze swoimi rodzicami, ale dla zdecydowanej większości była to pierwsza wizyta wśród tylu książek.

Więcej…
 

Spotkanie z górnikami z kopalni „Mysłowice”

Email Drukuj PDF

Chcąc przybliżyć dzieciom trudną i odpowiedzialną pracę w kopalni, zaprosiliśmy do grupy „Motylków” górników z kopalni „Mysłowice”. Poznaliśmy z czego się składa galowy strój górniczy. Jest koloru czarnego, posiada pelerynkę i aksamitne paski z guzikami po obu stronach. Czapka górnicza nosi nazwę czako. Czako zaopatrzone jest z przodu w godło górnicze, na które składa się perlik (młot) i żelazko (krótki kilof). Narzędzia te służyły górnikom do rozbijania i urabiania rud węgla i drążenia szybów.

Więcej…
 

Magiczny dywan i tablica interaktywna w przedszkolu

Email Drukuj PDF

Z radością informujemy, że do naszego przedszkola zostały zakupione: „MAGICZNY DYWAN” i TABLICA INTERAKTYWNA.
Magiczny dywan to niesamowita, nowoczesna, interaktywna pomoc dydaktyczna dedykowana do ćwiczeń, nauki, gier i zabaw ruchowych. Obraz wyświetlany ze specjalnie zaprojektowanego rzutnika tworzy wirtualny, magiczny dywan, na którym dzieci przeżywają magiczne przygody, począwszy od gier i zabaw ruchowych po edukację poznawczą ze wszystkich dziedzin wiedzy.

Więcej…
 

24.11.2017 r. DZIEŃ PLUSZOWEGO MISIA

Email Drukuj PDF

Mały, duży, bury, kolorowy, milutki czy z kokardką… Każdy z nas posiada bądź posiadał własnego ulubionego misia pluszowego.
Dzień Pluszowego Misia obchodzimy w listopadzie. Święto to jest bardzo sympatyczne i coraz powszechniej obchodzone na całym świecie.

Więcej…
 


Strona 7 z 25


Dzisiaj jest: Piątek
21 Września 2018
Imieniny obchodzą
Bożeciech, Bożydar, Hipolit, Hipolita,
Ifigenia, Jonasz, Laurenty, Mateusz,
Mira

Do końca roku zostało 102 dni.
Zodiak: Panna