Home Przedszkole Aktualności
Przedszkole

Królewna o złotym sercu

Email Drukuj PDF

28.03.2019 r. dzieci z naszego przedszkola obejrzały spektakl teatralny pt.: "Królewna o złotym sercu" w wykonaniu teatru z Krakowa. Dzieci miały okazję przekonać się, jak niesprawiedliwe bywa ocenianie ludzi tylko na podstawie ich wyglądu, a także uczyły się tolerancji i otwartości wobec drugiego człowieka. Dziękujemy za niesamowitą lekcję empatii!

Więcej…
 

Powitanie wiosny

Email Drukuj PDF

Marzanno, Marzanno, ty zimowa panno, Ciebie pożegnamy, wiosnę powitamy!”

W dniu 21 marca  dzieci z naszego przedszkola wzięły udział w tradycyjnym obrzędzie "pożegnania zimy - powitania wiosny". Powitanie wiosny to dla każdego przedszkolaka wyjątkowe wydarzenie. Ogromne emocje wśród naszych przedszkolaków wzbudziły już same przygotowania. Dzieci z wielkim zaangażowaniem pomagały w wykonaniu kukły „Marzanny” oraz kolorowych, wiosennych „Gaików”.

Więcej…
 

Bal karnawałowy

Email Drukuj PDF

Karnawał to miła tradycja przepełniona muzyką i zabawą, gdzie ważnym elementem tego okresu są bale karnawałowe. Bal karnawałowy dla  przedszkolaków to dzień niezwykły, często wyczekiwany przez wiele tygodni. Jest atrakcją bardzo lubianą przez dzieci, dostarczającą im wielu przeżyć i radości. Tak też było u nas. Księżniczki, spidermani, batmani, kowboje, stróże prawa na nasz bal przybyli i wspólnie się bawili.

Więcej…
 

Fascynujący świat mrówek

Email Drukuj PDF

Przedszkolaki uczestniczyły w warsztatach prowadzonych przez Aleksandra Rębacza, mistrza pszczelarstwa z pasieki Boża Iskierka, z Męciny Małej, niedaleko Krynicy Zdrój. Była to już kolejna wizyta mistrza w naszym przedszkolu.

Więcej…
 

Zimowe zabawy

Email Drukuj PDF

Nareszcie zawitała do nas prawdziwa zima ze śniegiem i lekkim mrozem. W pierwszym tygodniu stycznia spadł śnieg. Dorośli narzekają, a dzieci cieszą się z zimy. Biały puch pozwolił na kreatywne zabawy w naszym przedszkolnym ogrodzie.  To świetna okazja, aby zażyć ruchu na świeżym powietrzu. Wreszcie można poszaleć na sankach, ulepić bałwana, rzucać śnieżkami, budować  śniegowe figurki, chodzić po śladach, otrzepywać ze śniegu obwisłe gałęzie. Dzieci miały ogromną frajdę i wiele radości.

Więcej…
 


Strona 7 z 12


Dzisiaj jest: Środa
30 Września 2020
Dzień chłopaka i Światowy Dzień
Serca
Imieniny obchodzą
Grzegorz, Hieronim, Honoriusz, Imisław,
Leopard, Sofia, Wera, Wiera, Wiktor,
Wiktoriusz, Zofia

Do końca roku zostało 93 dni.
Zodiak: Waga