Home Przedszkole Aktualności
Przedszkole

18 maja - wycieczka na lody

Email Drukuj PDF

Każdy przedszkolak nie mógł doczekać się tego wyjątkowego, słodkiego dnia. Z promiennymi uśmiechami wyruszyliśmy do kawiarnio-cukierni Pysia na pyszne lody! Ta słodka i jakże smaczna nagroda sprawiła dzieciom ogromną radość w słoneczny dzień.

Więcej…
 

Wycieczka do Fadolandii

Email Drukuj PDF

W kwietniu wybraliśmy się na długo oczekiwaną przez przedszkolaków wycieczkę. Celem była Kraina Zabaw Dziecięcych "Fadolandia" w Wadowicach.
Po śniadaniu przedszkolaki przypomniały sobie zasady bezpiecznego zachowania się w autokarze, a także w ruchu pieszym. Około godziny 930 wyjechaliśmy z przedszkola. Dzieci nie mogły doczekać się przybycia na miejsce. Gdy wreszcie nam się to udało, wszyscy z dużym entuzjazmem rozpoczęli zabawy. Przedszkolaki miały do dyspozycji basen z kulkami, domek, zjeżdżalnie, a także klocki, lalki, piłki, samochody oraz kąciki tematyczne.

Więcej…
 

Dzień ufoludka - 13.03

Email Drukuj PDF

W marcu w naszym przedszkolu panowała „nieziemska” atmosfera, a to za sprawą kosmicznej tematyki zajęć i założonym na tę okazję zielonym ubraniom oraz opaskom z oczkami. Nasze przedszkolaki zastawiały się czy ufoludki istnieją naprawdę i jak mogłyby wyglądać. Bawiliśmy się przy kosmicznej muzyce, śpiewaliśmy ufoludkowe piosenki i zajadaliśmy zielone smakołyki. Braliśmy też udział w licznych zabawach wymagających od naszych najmłodszych pomysłowości i kreatywności. Wymyślenie kosmicznego języka lub skonstruowanie rakiety to przecież nie lada wyzwanie.

Więcej…
 

Tłusty czwartek - 24.02

Email Drukuj PDF

Tego dnia nasze przedszkolaki poznały tradycje i obrzędy związane z tym słodkim świętem. Zgodnie ze zwyczajem nie mogło zabraknąć poczęstunku w postaci faworków z cukrem pudrem i ciasteczek z marmoladą. Zostały one samodzielnie przygotowane przez naszych zdolnych kucharzy i przy niewielkiej pomocy pań. Własnoręcznie wałkowane, wykrawane i składane smakowały najlepiej!

Więcej…
 

Walentynki

Email Drukuj PDF

14 lutego, w dniu nazywanym Świętem Zakochanych, we wszystkich grupach odbyły się zajęcia na temat przyjaźni, miłości i sposobów ich wyrażania. Przedszkolaki uczestniczyły w zabawach ruchowych, dydaktycznych oraz plastycznych, a na salach dominował przez cały dzień kolor czerwony. Nie zabrakło również tematycznego poczęstunku. Serduszkowe ciasteczka i galaretki w mig zniknęły z talerzy naszych przedszkolaków.

Więcej…
 


Strona 7 z 20


Dzisiaj jest: Niedziela
21 Stycznia 2018
Dzień Babci
Imieniny obchodzą
Agnieszka, Epifani, Jarosław,
Jarosława, Jerosława, Marcela

Do końca roku zostało 345 dni.
Zodiak: Wodnik