Home Przedszkole Aktualności
Przedszkole

22.02 BAL KARNAWAŁOWY

Email Drukuj PDF

W tym roku bal karnawałowy okazał się wyjątkowo kolorowy i radosny. Przybyły na niego przedszkolaki w pięknych, przyszykowanych wspólnie z rodzicami kostiumach. Pojawili się zarówno bohaterowie ukochanych bajek, zwierzątka, księżniczki, czarownice jak i wojownicy. Nie zabrakło muzyki, wspólnych tańców, animacji, zabaw i śpiewów, a na stoliczkach czekał na naszych najmłodszych karnawałowy poczęstunek. Niespodzianką okazała się wizyta naszego ukochanego misia - Kubusia Puchatka. Rodzicom składamy serdeczne podziękowania za pomoc w organizacji balu! To był niezapomniany dzień pełen uśmiechu.

Więcej…
 

Spotkanie wigilijne 20 XII

Email Drukuj PDF

Tradycyjnie jak co roku w naszym przedszkolu obchodziliśmy Wigilię. W tym dniu przedszkolaki przedstawiły Jasełka, do których z zapałem przygotowywały się od kilku tygodni ucząc się ról oraz pięknych kolęd i pastorałek. Recytacją wierszy i śpiewem opowiedziały historię narodzin Jezusa, która spotkała z dużym uznaniem zaproszonych do przedszkola gości – Pani Wicedyrektor Marii Mlak oraz Burmistrza Miasta Kalwaria Zebrzydowska – Augustyna Ormantego.

Więcej…
 

Wizyta u stomatologa

Email Drukuj PDF

Szczotka, pasta, kubek, ciepła woda,
Tak się zaczyna wielka przygoda...


W grudniu mieliśmy okazję odwiedzić gabinet stomatologiczny. Obejrzeliśmy dokładnie wnętrze i narzędzia a także poznaliśmy tajniki pracy stomatologa.
Miła Pani dentystka oraz Pan dentysta opowiedzieli przedszkolakom o tym, jak należy dbać o higienę jamy ustnej. Pod okiem specjalisty wykonaliśmy ćwiczenie w myciu zębów, a każdy przedszkolak zapewniał, że chętnie i systematycznie szczotkuje zęby w domu.

Więcej…
 

Spotkanie ze Świętym Mikołajem

Email Drukuj PDF

Święty Mikołaj jak co roku w grudniu wybrał się w podróż po całym świecie, aby dostarczyć dzieciom wymarzone prezenty. Do Przedszkola w Kalwarii Zebrzydowskiej zawitał 5 grudnia. Dzień ten był niezwykle radosny i pełen wrażeń. Dzieci od samego rana w napięciu oczekiwały na przybycie tego wyjątkowego gościa, a kiedy tylko się zjawił przywitały go repertuarem mikołajkowych piosenek. Wzruszony Święty oprócz pełnego worka prezentów podarował przedszkolakom mnóstwo uśmiechu. Zachęcał dzieci, aby były grzeczne i słuchały rodziców oraz Pań w przedszkolu. Obiecał, że u naszych milusińskich pojawi się także za rok!

Więcej…
 

Wycieczka do Urzędu Pocztowego

Email Drukuj PDF

Dnia 1 grudnia przedszkolaki z grupy Biedronki, Motylki oraz Pszczółki wraz z paniami wybrały się na wycieczkę do Urzędu Pocztowego w Kalwarii Zebrzydowskiej. Celem naszego wyjścia było poznanie sekretów pracy na poczcie i przyjrzenie się jej z bliska. Dzieci z wielkim przejęciem i zainteresowaniem oglądały kolejne pomieszczenia (hol z okienkami pocztowymi oraz sortownię, w której listy są segregowane, aby mogły dotrzeć w te bliskie i te najdalsze zakątki świata). Jednymi z największych atrakcji wyjścia było przymierzenie czapki listonosza a także stemplowanie prawdziwą pieczęcią pocztową. Wszyscy bardzo dobrze poradzili sobie z tym zadaniem, a ostemplowane kartki wraz z życzeniami wysłane zostały do naszych domów. Wróciliśmy do Przedszkola z bagażem miłych wrażeń i wspomnień. Teraz na temat pracy Urzędu Pocztowego przedszkolaki wiedzą już prawie wszystko.

Więcej…
 


Strona 8 z 20


Dzisiaj jest: Czwartek
18 Stycznia 2018
Imieniny obchodzą
Bogumił, Jaropełk, Krystyna, Liberata,
Małgorzata, Piotr, Pryska

Do końca roku zostało 348 dni.
Zodiak: Koziorożec