Home Przedszkole Aktualności
Przedszkole

Zwiedzanie „INKUBATORA KUCHENNEGO”

Email Drukuj PDF

W październiku wszystkie grupy  wraz z wychowawczyniami wyruszyły gimbusem na Bugaj, a wszystko po to, by wziąć udział w warsztatach kulinarnych w „INKUBATORZE KUCHENNYM”.  Zanim dzieci rozpoczęły warsztaty zostały oprowadzone po całym obiekcie, zapoznane zostały z obowiązującymi  zasadami bezpieczeństwa oraz mogły zobaczyć niemalże wszystkie sprzęty, urządzenia i przybory kuchenne. Następnie dzieci założyły fartuszki i wzięły się do pracy. Uczestnicy warsztatów potraktowali gotowanie, pieczenie i lepienie pierogów bardzo poważnie. Upieczone ciasteczka dzieci zjadły ze smakiem. Dodatkowo chętne dzieci mogły spróbować pysznej lemoniady z kwiatów czarnego bzu i pietruszki!

Więcej…
 

Wizyta Pana Policjanta

Email Drukuj PDF

Początek roku szkolnego to okres, w którym szczególny nacisk kładzie się na bezpieczeństwo. Dlatego przedszkolaki z grupy Biedroneczki odwiedził Pan Policjant.
Pan Policjant st. sierż. Michał Biela, a jednocześnie tatuś jednego z naszych przedszkolaczków przeprowadził rozmowę na temat bezpieczeństwa, która miała na celu kształtowanie prawidłowych zachowań wśród naszych maluchów. Spotkanie przebiegało w bardzo miłej atmosferze, dzieci z zainteresowaniem słuchały i chętnie odpowiadały na pytania Policjanta.
Biedroneczki zapoznały się z zasadami bezpiecznego przechodzenia przez jezdnię oraz sposobem zachowania się w jej pobliżu. Pan Policjant zwrócił uwagę na bezpieczeństwo podczas zabaw w przedszkolu i w domu, a także ograniczone zaufanie w stosunku do obcych.

Więcej…
 

Biedroneczki odwiedziły gabinet weterynaryjny

Email Drukuj PDF

18 października Biedroneczki wybrały się z wizytą do gabinetu weterynaryjnego. Przedszkolaki dowiedziały się na czym polega praca weterynarza, obejrzały gabinet, poznały narzędzia do badania zwierząt. Pani weterynarz opowiedziała dzieciom jak się bada zwierzęta oraz jak należy pielęgnować nasze domowe pupile. Zwróciła również uwagę na to jak zachować się podczas kontaktu z obcymi zwierzętami. Dzieci z wielkim zaciekawieniem słuchały i chętnie opowiadały o swoich pupilach.
Przedszkolaki bardzo dziękują za miłe przyjęcie:)

Więcej…
 

Tydzień owocowo – warzywny w grupie BIEDRONECZEK

Email Drukuj PDF

W trakcie trwania tygodnia owocowo  - warzywnego Biedroneczki poznały sezonowe owoce i warzywa. Miały okazję porównać ich smak, zapach, kształt, wielkość i twardość. Dowiedziały się jakie znaczenie dla zdrowia ma ich spożywanie. Dzieci podczas zajęć z pomocą nauczyciela przygotowały pyszny i zdrowy sok marchewkowo – jabłkowy. Soczek wszystkim bardzo smakował! Przy okazji Biedroneczki z zaciekawieniem obserwowały jak działa sokowirówka.

Więcej…
 

Marchewka!

Email Drukuj PDF

W październiku przedszkolaki z grup Motylki i 0 „C” poznawały walory smakowe i zdrowotne warzyw, a szczególnie marchewki. A to wszystko podczas obchodów „Święta Marchewki”. Tego dnia w przedszkolu dominował kolor pomarańczowy, a marchewka została wybrana przez dzieci „królową warzyw”. Dziewczynki i chłopcy z grupy 0 „C” wraz z paniami zrobili pyszny sok marchewkowy, a Motylki upiekły marchewkowe ciasteczka, którymi zostały poczęstowane wszystkie dzieci. Nie zabrakło zabaw ruchowych ze śpiewem, czytania wierszy i prac plastycznych. Po takiej dawce witamin na pewno wszystkie przedszkolaki będą zdrowe i uśmiechnięte.

Więcej…
 


Strona 9 z 25


Dzisiaj jest: Piątek
21 Września 2018
Imieniny obchodzą
Bożeciech, Bożydar, Hipolit, Hipolita,
Ifigenia, Jonasz, Laurenty, Mateusz,
Mira

Do końca roku zostało 102 dni.
Zodiak: Panna