Home Przedszkole Aktualności
Przedszkole

Dzień Pluszowego Misia

Email Drukuj PDF

Dnia 25 listopada 2016 roku przedszkolaki świętowały międzynarodowy Dzień Pluszowego Misia. Z tej okazji do przedszkola wraz z dziećmi przybyli również ich najrozmaitsi pluszowi ulubieńcy. Ci wyjątkowi goście, więksi i mniejsi, jednokolorowi oraz pstrokaci wraz z Pszczółkami, Biedronkami i Motylkami dzielnie uczestniczyli w licznych zabawach oraz konkursach. Wspólnie śpiewaliśmy misiowe piosenki, poznaliśmy historię Pluszowego Misia, przypomnieliśmy sobie o misiowych bohaterach ulubionych bajek i zajadaliśmy się misiowymi smakołykami.

Więcej…
 

Fadolandia 9, 10 XI

Email Drukuj PDF

Przedszkolaki z niecierpliwością wyczekiwały dnia wyjazdu do Fadolandii. Po zjedzeniu śniadania ruszyliśmy autokarem do miejsca docelowego - krainy zabaw dziecięcych, w której nie ma czasu na nudę! Dzieci ochoczo wspinały się po torze przeszkód, by za chwilę zjechać do basenu z kolorowymi kulkami, bawiły się w dwupoziomowym domku, grały w piłkę. Śmiechom nie było końca. Zmęczeni, ale pełni pozytywnych wrażeń wróciliśmy do przedszkola, aby zdążyć na pyszny obiad. Ten dzień na długo pozostanie w naszej pamięci!

Więcej…
 

Wizyta u weterynarza

Email Drukuj PDF

W pogodny październikowy dzień, zaraz po śniadaniu udaliśmy się na wycieczkę do pobliskiego gabinetu weterynarii, w którym pani weterynarz w ciekawy sposób zaprezentowała nam swoją pracę. Mogliśmy poznać i zobaczyć sposoby badania i leczenia naszych czworonożnych pupili, potrzebny sprzęt oraz specjalistyczne narzędzia. Dowiedzieliśmy się jak dbać o zwierzęta w naszych domach i jak rozpoznać, że coś im dolega. Po długim spacerze powrotnym zjedliśmy ze smakiem pyszny obiad, który czekał już na nas w przedszkolu.

Więcej…
 

Pasowanie na przedszkolaka i starszaka 26 X

Email Drukuj PDF

Dzień 26 października na długo pozostanie w pamięci dzieci z grupy Biedronek, Motylków i Pszczółek oraz ich rodziców.
Tego dnia w przedszkolu przy Z.S. nr 1 im. Mikołaja Zebrzydowskiego w Kalwarii Zebrzydowskiej odbyła się uroczystość pasowania na przedszkolaka i starszaka.
W tym ważnym wydarzeniu udział wzięli Wicedyrektor Szkoły - Maria Mlak oraz Burmistrz Miasta Kalwarii Zebrzydowskiej - Augustyn Ormanty.

Więcej…
 

Dogoterapia 20 X

Email Drukuj PDF

Przedszkolaków odwiedził wyjątkowy, czworonożny gość – Collin wraz ze swoją opiekunką - panią Magdą, która opowiedziała nam o tym, dlaczego pies jest przyjacielem człowieka, jakie role może spełniać w społeczeństwie, co lubi, a czego nie oraz jak bezpiecznie i odpowiedzialnie postępować z psem. Dzieci miały okazję przełamać własne lęki i nieśmiałość, nauczyć się delikatności i wyczucia, budować poczucie bezpieczeństwa. Collin pozwolił przedszkolakom się czesać, częstować karmą, a na końcu zajęć cierpliwie aportował rzucane zabawki i zaprezentował kilka sztuczek takich jak szczekanie oraz podskakiwanie na komendę. Było miło i wesoło, jednak wizyta ta nauczyła nas przede wszystkim empatii w stosunku do zwierząt.

Więcej…
 


Strona 9 z 20


Dzisiaj jest: Niedziela
21 Stycznia 2018
Dzień Babci
Imieniny obchodzą
Agnieszka, Epifani, Jarosław,
Jarosława, Jerosława, Marcela

Do końca roku zostało 345 dni.
Zodiak: Wodnik