Home Przedszkole Aktualności
Przedszkole

Urodziny w grupie 0 c

Email Drukuj PDF

13 kwietnia w grupie 0 „C” urodziny obchodzili Filip, Ksawery i Dawid. Na takie potrójne urodziny postanowiliśmy zaprosić  kolegów z innych grup i ugościć ich najlepiej, jak to tylko możliwe. Na taką wyjątkową okazję Panie przygotowały dla wszystkich dzieci watę cukrową.  Radości dzieci nie było końca, ale oczywiście jako pierwsi watę otrzymali nasi jubilaci. Nie zabrakło życzeń i uścisków oraz głośnego STO LAT. Filip, Ksawery i Dawid z okazji urodzin otrzymali laurki. Takich urodzin nie da się zapomnieć! STO LAT CHŁOPAKI!

Więcej…
 

Żegnaj zimo! Witaj wiosno!

Email Drukuj PDF

Wiosna to najbardziej oczekiwana pora roku. Srogie mrozy i opady śniegu wreszcie odchodzą w zapomnienie, a cała przyroda budzi się do życia.
21 marca tradycyjnie w naszym Przedszkolu na pożegnanie Zimy „topiliśmy” Marzannę. Wszystkie grupy przedszkolne zebrały się razem i rozpoczęły marsz ku wiośnie, oczywiście na czele z Marzanną. Udaliśmy się nad rzekę, gdzie wierszami i piosenkami z wielką radością pożegnaliśmy kukłę wrzucając ją do rzeki i prosząc, aby już nie wracała. Do przedszkola wróciliśmy z gaikiem zielonym.

Więcej…
 

Przedstawienie pt. „Arka Noego”

Email Drukuj PDF

W naszym przedszkolu 14.03.2018 r. po raz kolejny gościli aktorzy. Tym razem przyjechali z przedstawieniem pt. „Arka Noego”.  W czasie spektaklu dzieci miały możliwość występowania na scenie razem z aktorami, przez co współtworzyły przedstawienie.

Więcej…
 

Wiosna w przedszkolu

Email Drukuj PDF

Już od pierwszych dni marca całe przedszkole przygotowywało się na przyjście wiosny. Cykl zajęć przeprowadzonych w marcu przybliżył dzieciom świat roślin, ich potrzeby i zasady pielęgnacji. Przedszkolaki dowiedziały się, jakich warunków potrzebują rośliny do tego aby rosnąć i z taką wiedzą przystąpiły do zakładania wiosennych hodowli. Dzieci zamieniły się w małych ogrodników, samodzielnie sadziły cebulki, z których wyrosną  szczypiorek oraz krokusy. Siały także owies.  Samodzielne sadzenie roślin było bardzo cennym doświadczeniem. Już wkrótce nasz kącik przyrody się pięknie zazieleni.

Więcej…
 

Ferie w Publicznym Przedszkolu w Kalwarii Zebrzydowskiej

Email Drukuj PDF

W okresie ferii zimowych na nasze dzieciaki w przedszkolu czekało sporo atrakcji. Wtorkowa wizyta w Komisariacie Policji to jedna z nich. Podczas spotkania z policjantami przedszkolaki zostały oprowadzone po budynku komisariatu. Zobaczyły wyposażenie policjanta i zapoznały się z jego pracą. Policjanci starali się przekazać dzieciom jak reagować w sytuacjach zagrożenia, do kogo zwrócić się o pomoc. Przedszkolaki miały również możliwość obejrzenia różnego rodzaju pojazdów będących na wyposażeniu policji. Policjant przeprowadził rozmowę na temat ich przeznaczenia.

Więcej…
 


Strona 9 z 30


Dzisiaj jest: Sobota
19 Stycznia 2019
Imieniny obchodzą
Andrzej, Bernard, Erwin, Erwina,
Eufemia, Henryk, Kanut, Mariusz, Marta,
Matylda, Mechtylda, Pia, Racimir, Sara

Do końca roku zostało 347 dni.
Zodiak: Koziorożec