Home Półkolonie
Półkolonie

Półkolonia w czasie ferii 2019

Email Drukuj PDF

Ferie zimowe to wymarzony czas dla dzieci i młodzieży. Ważne, by ta oczekiwana chwila odpoczynku od nauki nie zmieniła się w nudę i bezczynność. O tym właśnie pomyśleli organizatorzy półkolonii zimowej w naszej szkole. W pierwszym tygodniu ferii tj. od 14.01. do 18.01.2019 r. 40 - osobowa grupa dzieci z klas I - III, w godzinach od 9.00 do 13.00 aktywnie i ciekawie spędzała czas.

Więcej…
 

Zimowisko w czasie ferii 2017

Email Drukuj PDF

W dniach od 30.01.2017 do 3.02.2017 w naszej szkole zorganizowane zostało zimowisko, w którym uczestniczyło 40 uczniów z klas I-III.
Pierwszego dnia pojechaliśmy do Krainy Zabaw „Fadolandia” w Wadowicach. We wtorek wybraliśmy się do Muzeum Przyrodniczego w Krakowie, gdzie mogliśmy oglądać spreparowane,  zachowane w idealnym stanie prehistoryczne zwierzęta, takie jak np.: nosorożec włochaty - jedyny na świecie zachowany w całości okaz wymarłego zwierzęcia. Mogliśmy podziwiać żywe okazy fauny i flory z odległych zakątków świata, jak również liczne skamieniałości i minerały.

Więcej…
 

Zimowisko w czasie ferii 2014

Email Drukuj PDF

Od 3.02 do 7.02.2014 r. w naszej szkole został zorganizowany zimowy wypoczynek dla uczniów kl. I-III SP. Zajęcia odbywały się w godz. od 900 do 1300. W czasie tych zajęć uczniowie uczestniczyli w grach i zabawach zorganizowanych zarówno w sali gimnastycznej, jak i lodowisku. Zorganizowano także wyprawy do Klasztoru OO. Bernardynów, wyjazd na basen do Wadowic oraz wyjazd do kina Cinéma City Zakopianka na film pt. "Robaki z zaginionej doliny". Największą frajdą była wizyta w komisariacie policji. Tam dzieci poznały tajniki pracy policjantów. Na zakończenie odwiedziliśmy pizzerię, gdzie wszyscy uczestnicy otrzymali dyplomy.

Więcej…
 

Półkolonia 2013

Email Drukuj PDF

W okresie od 01.07 do 12.07.2013 r.  odbyła się w naszej szkole półkolonia letnia, sfinansowana przez Urząd Gminy w Kalwarii Zebrzydowskiej. Wzięły w niej udział dwie - liczące po 20 osób - grupy uczniów ze Szkoły Podstawowej. W pierwszym tygodniu dzieci wyjechały na basen "Delfin" w Wadowicach, który sprawił im jak zawsze wiele frajdy, a dodatkowo również wiele ochłody, gdyż pogoda nam dopisywała. Ponadto obejrzały w kinie Cinema City Zakopianka w Krakowie film pt. "Tedi i poszukiwacze zaginionego miasta". Miały okazję zapoznać się ze specyfika pracy policji, zwiedzając Komisariat Policji w Kalwarii Zebrzydowskiej. W ramach poznawania naszej "Małej ojczyzny" spacerowaliśmy dróżkami kalwaryjskimi. Nie mogło również zabraknąć gier i zabaw organizowanych przez opiekunów na Orliku. Drugi tydzień półkolonii rozpoczęliśmy od wyjazdu do Gospodarstwa Agroturystycznego "Kopytkowo" w Izdebniku, gdzie dzieci z wielkim zainteresowaniem i radością karmiły przebywające tam zwierzęta. W kolejnych dniach zabraliśmy naszych podopiecznych do Ogrodu Doświadczeń w Krakowie, umożliwiliśmy im przejazd ciuchcią do Stryszowa i pieczenie kiełbasek. Nie zabrakło konkursów plastycznych, zabaw zespołowych w Radosnej Szkole. Uwieńczeniem wspólnie spędzonych dwóch tygodni był pokaz talentów, dyskoteka i wyjście do pizzerii.

Więcej…
 

Zimowisko w czasie ferii 2013

Email Drukuj PDF

W dniach 14 – 18 stycznia 2013 r. zostało zorganizowane zimowisko w ZS nr 1 w Kalwarii Zeb. Uczestniczyło w nim 40 uczniów naszej szkoły z klas I – IV. W czasie zajęć zorganizowano gry i zabawy, konkursy plastyczne, wyjście na lodowisko oraz wyjazdy na basen „Delfin” w Wadowicach, do kina Cinema-City na film pt. "Asterix i Obelix w służbie jej Królewskiej Mości". Na zakończenie uczniowie zostali zaproszeni do pizzerii "19", gdzie otrzymali dyplomy uczestników zimowiska.

Więcej…
 
Więcej artykułów…


Strona 1 z 2


Dzisiaj jest: Niedziela
19 Stycznia 2020
Imieniny obchodzą
Andrzej, Bernard, Erwin, Erwina,
Eufemia, Henryk, Kanut, Mariusz, Marta,
Matylda, Mechtylda, Pia, Racimir, Sara

Do końca roku zostało 348 dni.
Zodiak: Koziorożec