Home Półkolonie
Półkolonie

Zimowisko w czasie ferii 2017

Email Drukuj PDF

W dniach od 30.01.2017 do 3.02.2017 w naszej szkole zorganizowane zostało zimowisko, w którym uczestniczyło 40 uczniów z klas I-III.
Pierwszego dnia pojechaliśmy do Krainy Zabaw „Fadolandia” w Wadowicach. We wtorek wybraliśmy się do Muzeum Przyrodniczego w Krakowie, gdzie mogliśmy oglądać spreparowane,  zachowane w idealnym stanie prehistoryczne zwierzęta, takie jak np.: nosorożec włochaty - jedyny na świecie zachowany w całości okaz wymarłego zwierzęcia. Mogliśmy podziwiać żywe okazy fauny i flory z odległych zakątków świata, jak również liczne skamieniałości i minerały.

Więcej…
 

Zimowisko w czasie ferii 2014

Email Drukuj PDF

Od 3.02 do 7.02.2014 r. w naszej szkole został zorganizowany zimowy wypoczynek dla uczniów kl. I-III SP. Zajęcia odbywały się w godz. od 900 do 1300. W czasie tych zajęć uczniowie uczestniczyli w grach i zabawach zorganizowanych zarówno w sali gimnastycznej, jak i lodowisku. Zorganizowano także wyprawy do Klasztoru OO. Bernardynów, wyjazd na basen do Wadowic oraz wyjazd do kina Cinéma City Zakopianka na film pt. "Robaki z zaginionej doliny". Największą frajdą była wizyta w komisariacie policji. Tam dzieci poznały tajniki pracy policjantów. Na zakończenie odwiedziliśmy pizzerię, gdzie wszyscy uczestnicy otrzymali dyplomy.

Więcej…
 

Półkolonia 2013

Email Drukuj PDF

W okresie od 01.07 do 12.07.2013 r.  odbyła się w naszej szkole półkolonia letnia, sfinansowana przez Urząd Gminy w Kalwarii Zebrzydowskiej. Wzięły w niej udział dwie - liczące po 20 osób - grupy uczniów ze Szkoły Podstawowej. W pierwszym tygodniu dzieci wyjechały na basen "Delfin" w Wadowicach, który sprawił im jak zawsze wiele frajdy, a dodatkowo również wiele ochłody, gdyż pogoda nam dopisywała. Ponadto obejrzały w kinie Cinema City Zakopianka w Krakowie film pt. "Tedi i poszukiwacze zaginionego miasta". Miały okazję zapoznać się ze specyfika pracy policji, zwiedzając Komisariat Policji w Kalwarii Zebrzydowskiej. W ramach poznawania naszej "Małej ojczyzny" spacerowaliśmy dróżkami kalwaryjskimi. Nie mogło również zabraknąć gier i zabaw organizowanych przez opiekunów na Orliku. Drugi tydzień półkolonii rozpoczęliśmy od wyjazdu do Gospodarstwa Agroturystycznego "Kopytkowo" w Izdebniku, gdzie dzieci z wielkim zainteresowaniem i radością karmiły przebywające tam zwierzęta. W kolejnych dniach zabraliśmy naszych podopiecznych do Ogrodu Doświadczeń w Krakowie, umożliwiliśmy im przejazd ciuchcią do Stryszowa i pieczenie kiełbasek. Nie zabrakło konkursów plastycznych, zabaw zespołowych w Radosnej Szkole. Uwieńczeniem wspólnie spędzonych dwóch tygodni był pokaz talentów, dyskoteka i wyjście do pizzerii.

Więcej…
 

Zimowisko w czasie ferii 2013

Email Drukuj PDF

W dniach 14 – 18 stycznia 2013 r. zostało zorganizowane zimowisko w ZS nr 1 w Kalwarii Zeb. Uczestniczyło w nim 40 uczniów naszej szkoły z klas I – IV. W czasie zajęć zorganizowano gry i zabawy, konkursy plastyczne, wyjście na lodowisko oraz wyjazdy na basen „Delfin” w Wadowicach, do kina Cinema-City na film pt. "Asterix i Obelix w służbie jej Królewskiej Mości". Na zakończenie uczniowie zostali zaproszeni do pizzerii "19", gdzie otrzymali dyplomy uczestników zimowiska.

Więcej…
 

Półkolonia 2012

Email Drukuj PDF

 

Pokaz talentówW dniach od 2 do 13.07.2012 r. w naszej szkole miała miejsce półkolonia letnia. W godzinach od 900 do 1300 czterdzieścioro dzieci z klas 0-VI spędzało czas pod opieką 4 wychowawców.

W ramach zajęć dzieci brały udział w pięciu wycieczkach autokarowych do: Studia Filmów Rysunkowych w Bielsku Białej, ZOO w Krakowie, kina Cinema City Zakopianka na film pt. "Goryl Śnieżek w Barcelonie" i dwa razy na basen „Delfin” w Wadowicach. Poza tym uczniowie zwiedzali najbliższą okolicę, w tym Bazylikę O.O. Bernardynów, bawili się na placu zabaw i w „Radosnej szkole”, brali udział w zawodach sportowych na kompleksie boisk „Orlik”, uczestniczyli w zajęciach plastyczno – manualnych (konkurs Bezpieczne wakacje). Na zakończenie półkolonii odbyła się dyskoteka, pokaz talentów i wyjście do restauracji na pizzę. W trakcie zajęć dzieci otrzymywały napoje i słodycze.

Uczniowie aktywnie i chętnie uczestniczyli w półkolonii.

 

Zobacz zdjęcia

 
Dzisiaj jest: Wtorek
20 Listopada 2018
Imieniny obchodzą
Anatol, Edmund, Feliks, Jeron,
Oktawiusz, Sędzimir

Do końca roku zostało 42 dni.
Zodiak: Skorpion