Konkurs "Do hymnu"

niedziela, 30 września 2018 18:13 Administrator
Drukuj

25 września 2018 r.  nasza Szkoła brała udział w Ogólnopolskim konkursie dla szkół podstawowych „Do Hymnu” organizowanym przez Narodowe Centrum Kultury w 100 rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości. W ramach przesłuchania konkursowego uczniowie wykonali: „Hymn Państwowy, „Rotę” i „Marsz Polonia”, a nie było to rzeczą prostą, gdyż utworzony specjalnie na tę uroczystość chór składał się z 216 osób - uczniów z klas od I do VIII.

Wykonawcy oceniani byli przez profesjonalne jury pod kierunkiem prof. dr hab. Barbary Sobolczyk i prof. Krzysztofa Kozłowskiego. Ogłoszenie wyników konkursu nastąpi do dnia 20 listopada 2018 r.

W tym uroczystym dniu swoją obecnością zaszczycili nas przedstawiciele władz miasta:  Burmistrz Miasta Kalwarii Zebrzydowskiej - dr hab. inż. Augustyn Ormanty wraz z Radnymi Miasta, dyrektorzy szkół i placówek oświatowych, rodzice, nauczyciele i zaproszeni goście.
Atmosfera w tym dniu była podniosła i można było odczuć ducha patriotyzmu. Uczniowie stanęli na wysokości zadania i w sposób godny prezentowali naszą szkołę. Pięknie wykonali pieśni patriotyczne, za co otrzymali gromkie brawa i liczne pochwały od gości i publiczności.