Aktualności

"...Dzisiaj wielka jest rocznica, 11 Listopada..."

Email Drukuj PDF

Z okazji Święta Niepodległości klasa III b wraz z wychowawczynią p. S. Koczur-Ziębą przygotowała patriotyczny apel w najmłodszej grupie wiekowej. Zanim w uroczysty poranek pojawił się komendant J. Piłsudski (Bartosz), o trudnych czasach 123-letniej niewoli opowiadali: rodzic (Julka), nauczycielka (Zuzia), ksiądz (Nikodem), oraz żołnierz (Antek). O los dziecka w czasach zaborów troszczyła się M. Konopnicka (Olka), recytując wiersz pt. "Rota". Świetność oręża polskiego w pięknych strojach przypomnieli: T. Kościuszko (Misiek) oraz gen. J.H. Dąbrowski (Michał). Niezwykłą i podniosłą atmosferę podkreślały pieśni patriotyczne, m. in. "Pierwsza Brygada", "Piechota", "Kadrówka", Warczą karabiny", "Ułani, ułani" oraz "Marsz, marsz Polonia".

Więcej…
 

Dzień Czystego Powietrza

Email Drukuj PDF

 

Upowszechniaj Dzień Czystego Powietrza!

Smog  w szkole.
Scenariusze zajęć.

 

Dołączamy do ambasadorów czystego powietrza

Email Drukuj PDF

Dzieci szybko przyswajają sobie nie tylko wiedzę, ale i wzorce zachowania. Biorąc to pod uwagę już od najmłodszych lat powinny być uwrażliwione na potrzebę dbania o środowisko, w którym żyją.
Podnoszeniu świadomości ekologicznej i propagowaniu odpowiednich postaw służy przede wszystkim właściwa edukacja. Dlatego też w dniu 14 listopada obchodzonym w naszym kraju jako "Dzień czystego powietrza" gościliśmy w szkole przedstawicieli nieformalnego jeszcze stowarzyszenia "Kalwaryjski Alarm Smogowy"- Aleksandrę i Wojciecha Ślusarczyków.

Więcej…
 

Kolejne spotkanie z Filharmonią Krakowską

Email Drukuj PDF

9 listopada uczniowie klas 4-5 SP oraz klas 1-2 gimnazjum uczestniczyli w kolejnym spotkaniu z filharmonikami krakowskimi. Zaprezentowano śpiew polifoniczny charakterystyczny dla wykonania średniowiecznych pieśni religijnych, głównie sławiących Matkę Boską. Wszyscy podziwiali stroje dworskie z okresu odrodzenia. Aksamitna ciężka suknia tancerki, bogato zdobiona, w kolorze burgunda pięknie harmonizowała z czerwonym strojem tancerza.

Więcej…
 

Talenty 2016/17

Email Drukuj PDF

W naszej szkole daje się zauważyć liczną grupę uczniów wykazujących wyjątkowe zdolności w różnych dziedzinach. Już od najmłodszych lat  wychowawcy i nauczyciele w porozumieniu z rodzicami starają się tak kierować edukacją tych dzieci, aby ich talenty, zainteresowania i pasje były rozwijane. Właśnie w dniach 25-26 października  uczniowie  ci mieli możliwość zaprezentowania się na  XVI Festiwalu Artystycznym "Talenty 2016". Wyniki w poszczególnych kategoriach  i grupach wiekowych prezentujemy poniżej.

Więcej…
 


Strona 4 z 34

ONLINE

Naszą witrynę przegląda teraz 24 gości 
logo.jpg

Dzisiaj jest: Wtorek
28 Lutego 2017
Imieniny obchodzą
Chwalibóg, Józef, Makary, Nadbor,
Roman

Do końca roku zostało 307 dni.
Zodiak: Ryba

PRZYDATNE LINKI

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama