Aktualności

Informacje dotyczące rekrutacji do szkół ponadpodstawowych i ponadgimnazjalnych na rok szkolny 2019/20

Email Drukuj PDF

Komunikat MEN na temat rekrutacji na rok szkolny 2019/2020

List Minister Edukacji do Rodziców

Ulotka dotycząca rekrutacji do szkół ponadpodstawowych i ponadgimnazjalnych na rok szkolny 2019/2020

 

Nasz "Nauczyciel na medal"

Email Drukuj PDF

Miło nam poinformować, że 29 listopada w auli Uniwersytetu Pedagogicznego w Krakowie odbyła się uroczysta gala na zakończenie akcji „Nauczyciel na medal”, organizowana przez Dziennik Polski i Gazetę Krakowską pod honorowym patronatem Jacka Krupy, marszałka województwa małopolskiego i profesora Kazimierza Karolczaka, rektora Uniwersytetu Pedagogicznego w Krakowie. Zostały na niej wręczone medale, dyplomy i nagrody dla najbardziej cenionych nauczycieli w Małopolsce.
Wśród elity znakomitych pedagogów znalazła się nauczycielka ZS nr 1 im. Mikołaja Zebrzydowskiego w Kalwarii Zebrzydowskiej - pani Renata Biela.
Z rąk organizatorów odebrała medal za zwycięstwo wśród nominowanych nauczycieli klas I-III w powiecie wadowickim oraz dyplom i nagrodę za miejsce wśród finalistów województwa małopolskiego.

Więcej…
 

Wycieczka do KL Auschwitz - Birkenau

Email Drukuj PDF

Dnia 19 XI 2018 r. klasy III gimnazjum pojechały na wycieczkę. Celem podróży był obóz koncentracyjny Auschwitz – Birkenau, znajdujący się w Oświęcimiu. Gdy dojechaliśmy na miejsce podzieliliśmy się na dwie grupy, a następnie otrzymaliśmy słuchawki, dzięki którym mogliśmy bez problemu słyszeć pana przewodnika. O godzinie 8.00 mieliśmy początek zwiedzania, które rozpoczęliśmy od części Auschwitz. Przewodnik prowadził nas pomiędzy blokami i opowiadał historie poszczególnych więźniów. W trakcie zwiedzania mieliśmy okazję zobaczyć wiele wystaw, zdjęć, dokumentów i rekonstrukcji obozowego życia oraz codzienności Żydów przywożonych tu niemal z całego świata. Słuchaliśmy opowieści bazujących na wspomnieniach byłych więźniów obozu, a także na dokumentacji prowadzonej przez esesmanów.

Więcej…
 

Góra Grosza

Email Drukuj PDF

Co roku, na przełomie  listopada i grudnia, w szkołach i przedszkolach odbywa się wielka zbiórka monet, pn. Góra Grosza.
Celem, na który zbierane są te drobne monety, jest pomoc dzieciom, które wychowują się poza swoją rodziną – w domach dziecka czy rodzinach zastępczych. Pośrednim, ale najważniejszym celem akcji jest działanie edukacyjne – pokazanie najmłodszym, jaką siłę stanowić może niewielka pomoc wielu ludzi i wspólne działanie dla dobra potrzebujących.
Uczniowie i przedszkolaki  nie zawodzą, każdy przynosi tyle, ile może – w myśl zasady: Jeden grosz znaczy niewiele, ale Góra Grosza jest największa na świecie.

http://towarzystwonaszdom.pl/gora-grosza/

Również w tym roku nasza szkoła przyłącza się do tej szlachetnej inicjatywy. Pomóc może każdy przynosząc monety o nominałach 1, 2 i 5 groszy, które będą zbierane w klasach od 26 listopada 2018 roku do 2 stycznia 2019 roku. Zebrane monety będą odesłane do Towarzystwa Nasz Dom.
Zachęcamy do wzięcia udziału w akcji i z góry dziękujemy.

Samorząd Uczniowski wraz z opiekunami.

 

Dla Ciebie Polsko

Email Drukuj PDF

8 listopada uczniowie klasy II a pod kierunkiem pani Renaty Bieli w sali widowiskowej CKSiT przedstawili program słowno-muzyczny „Dla Ciebie Polsko” koleżankom i kolegom z klas I – III. Dzieci zaprezentowały poezję patriotyczną oraz pieśni, które w trudnych dla naszej Ojczyzny czasach podnosiły na duchu żołnierzy i motywowały do walki o odzyskanie upragnionej wolności.

Więcej…
 


Strona 4 z 65

ONLINE

Naszą witrynę przegląda teraz 117 gości 
logo.jpg

Dzisiaj jest: Wtorek
22 Stycznia 2019
Dzień Dziadka
Imieniny obchodzą
Anastazy, Dobromysł, Gaudencjusz,
Gaudenty, Marta, Wincenty

Do końca roku zostało 344 dni.
Zodiak: Wodnik
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama