Aktualności

Sukcesy sportowe naszych uczniów

Email Drukuj PDF

Osiągnięcia naszych uczniów w rozgrywkach międzyszkolnych w minipiłkę ręczną chłopców w ramach Igrzysk Dzieci w roku szkolnym 2017/18:

I miejsce w gminie

I miejsce w półfinale powiatu wadowickiego

I miejsce w powiecie wadowickim

IV miejsce w półfinale wojewódzkim

Więcej…
 

Igraszki z diabłem

Email Drukuj PDF

Dnia 26 kwietnia 2018 roku szkolne kółko teatralne „Gim-Te-Dra” z ZS nr 1 w Kalwarii Zebrzydowskiej pod okiem pani Bernadetty Słoniny po raz kolejny wystawiło sztukę. Tym razem uczniowie zagrali komedię Jana Drdy pod tytułem „Igraszki z diabłem”.

Więcej…
 

Dzień Ziemi

Email Drukuj PDF

Dnia 25 kwietnia 2018 r. klasa II b przedstawiła apel z okazji Dnia Ziemi. W programie słowno-muzycznym mali ekolodzy przypomnieli jak należy dbać o naszą planetę Ziemię, aby żyło się nam lepiej.

Więcej…
 

Spotkanie ze Szkołą Muzyczną

Email Drukuj PDF

24 kwietnia uczniowie klas I - IV uczestniczyli w audycji muzycznej zorganizowanej przez Szkołę Muzyczną I stopnia w Kalwarii Zebrzydowskiej. Przybyłych przywitał Dyrektor p. Bogusław Ciapa i przekazał prowadzenie spotkania p. Elwirze Dąbrowskiej, nauczycielce zajęć teoretycznych i pianistce. 
Zaprezentowano możliwości i częściowo budowę: fletu poprzecznego, skrzypiec, gitary, fortepianu koncertowego, wiolonczeli, akordeonu i saksofonu. Uczniom prezentującym różnorodne utwory na fortepianie akompaniowała p. Aleksandra Sadowska. Wszystkim najbardziej podobał się utwór „Różowa pantera” zagrany na saksofonie przez Wiktora Porzyckiego i wykonanie „Concertino” na skrzypcach przez Franciszka Wolaka. Na uwagę zasługuje fakt, że nawet najmłodsi potrafili się skoncentrować na słuchanej muzyce, a wielu z nich planuje zapisanie się do Szkoły Muzycznej od nowego roku szkolnego.

 

Promocja zdrowego żywienia w Publicznym Przedszkolu przy ZS nr 1 w Kalwarii Zeb.

Email Drukuj PDF

Przez cały rok w  Publicznym Przedszkolu przy Zespole Szkól nr 1 w Kalwarii Zeb. podejmowane były działania promujące zdrowe żywienie. Dzieci uczestniczyły w licznych zabawach i warsztatach, które przybliżyły im rolę witamin oraz minerałów w prawidłowym funkcjonowaniu organizmu człowieka. Teraz przyszedł czas na podsumowanie w kronice, ukazującej działania w zakresie promocji zdrowego żywienia. Kronika żywieniowa ma formę piramidy żywieniowej i stała się fantastyczną pomocą dydaktyczną dla najmłodszych.

Więcej…
 


Strona 4 z 53

ONLINE

Naszą witrynę przegląda teraz 85 gości 
logo.jpg

Dzisiaj jest: Poniedziałek
23 Lipca 2018
Imieniny obchodzą
Apolinary, Bogna, Żelisław
Do końca roku zostało 162 dni.
Zodiak: Lew
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama