Aktualności

Najważniejsza jest ostrożność

Email Drukuj PDF

Apel podsumowujący akcję „Odblaskowa Szkoła” w kl. IV- VIII
29 października 2019 r. klasa V b zaprezentowała apel, w którym przypomniała swoim kolegom zasady ruchu drogowego. Najważniejsza z nich to ostrożność. W sugestywnej scence piątoklasiści pokazali, co może się stać, gdy uczestnik ruchu zachowuje się jak dumny paw, kroczący środkiem drogi. Może się to zakończyć nie tylko utratą ogona…
W drugiej części apelu wystąpił gość specjalny – mł. asp. Krzysztof Żmuda, który przedstawił dzieciom najważniejsze zagrożenia i zaznaczył, jak należy się przed nimi chronić.

Więcej…
 

Odblaskowe quizowanie

Email Drukuj PDF

Kim był Percy Shaw i skąd się wzięły odblaski?
W dniach 23.10 – 25.10 w korytarzu na I piętrze pojawiły się: instrukcja i skrzynka. Z kolei na drzwiach sal lekcyjnych i szatni zostały umieszczone zadania. Zabawa polegała na przejściu zgodnie ze wskazówkami przez szkołę, rozwiązaniu zadań i zapisaniu odpowiedzi, a następnie wrzuceniu ich do skrzynki. Wszystkie pytania dotyczyły bezpieczeństwa na drodze, ale związane były z różnymi dziedzinami.

Więcej…
 

Konkurs wiedzy „Bądź bezpieczny na drodze”

Email Drukuj PDF

Czy rowerzysta musi nosić kask? Kto musi nosić odblaski?
25 października br. w bibliotece szkolnej został zorganizowany konkurs wiedzy „Bądź bezpieczny na drodze”. Koordynatorki akcji „Odblaskowa szkoła” (p. M. Kubata, p. M. Turaj) zaprosiły uczniów klas IV - VIII do sprawdzenia swojej wiedzy w zakresie znajomości zasad ruchu drogowego.

Więcej…
 

Odblaskowe biegi sztafetowe

Email Drukuj PDF

21.10.2019 r. nauczyciele wychowania fizycznego, włączając się w akcję „Odblaskowa Szkoła”, zorganizowali biegi sztafetowe dla starszych klas szkoły podstawowej. W tym roku piękna, październikowa aura pozwoliła na zorganizowanie biegu na zewnątrz. Uczniowie klas IV - VIII ubrani w kamizelki odblaskowe przeszli na stadion Kalwarianki. W rywalizacji wzięli udział najlepsi biegacze klas VI, VII i VIII, a żywo dopingowali ich rówieśnicy i młodsi koledzy. Trzeba przyznać, że najbardziej rozemocjonowane były klasy IV.

Więcej…
 

Kartki dla Powstańców Warszawskich

Email Drukuj PDF

W październiku poznawaliśmy historię i losy bohaterów Powstania Warszawskiego.
Dziękujemy klasie V c i wolontariuszom ze Szkolnego Koła Wolontariatu za pięknie wykonane kartki, które zostały przesłane do Powstańców.

Więcej…
 


Strona 4 z 79

ONLINE

Naszą witrynę przegląda teraz 13 gości 
logo.jpg

Dzisiaj jest: Niedziela
19 Stycznia 2020
Imieniny obchodzą
Andrzej, Bernard, Erwin, Erwina,
Eufemia, Henryk, Kanut, Mariusz, Marta,
Matylda, Mechtylda, Pia, Racimir, Sara

Do końca roku zostało 348 dni.
Zodiak: Koziorożec
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama