Aktualności

Po polsku o historii

Email Drukuj PDF

Po raz kolejny uczniowie naszej szkoły wzięli udział w VII Ogólnopolskim Dyktandzie Niepodległościowym „Po polsku o historii”, którego głównym celem jest popularyzacja wiedzy na temat poprawnej polszczyzny oraz wiedzy z zakresu kultury i historii narodowej.

Więcej…
 

Kolejne spotkanie z Filharmonią

Email Drukuj PDF

 

16 października w CKSiT uczniowie naszej szkoły kolejny raz mieli okazję posłuchać muzyki w wykonaniu krakowskich filharmoników. Tym razem przygotowano program prezentujący muzykę etniczną i charakterystyczne dla niej instrumenty. Pokazano możliwości, m.in.: bułgarskiej gadułki i tara buka (rodzaj bębna), ormiańskiego duduka (przypominającego flet), hinduskiej sarangi o kilkudziesięciu strunach. Uczniowie podziwiali taniec orientalny, wyciszali złe emocje słuchając hinduskiej ragi. Na koniec obejrzeli efektowny chiński taniec z wachlarzami.

 

Drodzy Uczniowie!

Email Drukuj PDF

Po 3 latach przerwy wznawiamy wydawanie gazetki szkolnej ”Co w szkole piszczy…”. Ukazywała się ona od 2003 do 2016 roku. Chcemy znowu w niej publikować Wasze ciekawe teksty, komiksy, rysunki, zdjęcia. Dlatego zachęcamy do kontaktu z Redakcją oraz nauczycielami opiekującymi się pismem. Gazetka będzie wydawana w wersji tradycyjnej oraz online. Zachęcamy do czytania oraz współpracy.
Dzisiaj prezentujemy na stronie szkoły wywiad z Panią Dyrektor, która opowiada o realiach współczesnej szkoły i wspomina... Przeczytajcie, bo warto.

Więcej…
 

Jestem uczestnikiem ruchu drogowego

Email Drukuj PDF

 

W ramach projektu „Odblaskowa szkoła” uczniowie klas drugich i trzecich zaprezentowali swoja wiedzę dotyczącą bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Rozwiązywali zagadki, krzyżówki, rebusy, układali puzzle i rozsypanki wyrazowe. Wykazali się dużą znajomością znaków drogowych i celująco zdali egzamin na wzorowego pieszego. Gratulujemy!

Więcej…
 

Przyłącz się do Akcji!

Email Drukuj PDF

 

 

W naszej szkole trwa akcja „Opatrunek na ratunek”.
Zbieramy: bandaże, rękawiczki jednorazowe, igły, strzykawki, plastry.
Akcja trwa do końca października.

 


Strona 4 z 76

ONLINE

Naszą witrynę przegląda teraz 40 gości 
logo.jpg

Dzisiaj jest: Czwartek
21 Listopada 2019
Światowy Dzień Życzliwości
Imieniny obchodzą
Albert, Alberta, Albertyna, Janusz,
Konrad, Konrada, Maria, Piotr, Regina,
Rena, Rufus, Twardosław, Wiesław

Do końca roku zostało 41 dni.
Zodiak: Skorpion
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama