Aktualności

Uzależnienia i ich skutki

Email Drukuj PDF

Dnia 26.10.2015 r. w naszej szkole przeprowadzona została prelekcja dotycząca "Uzależnień i ich skutków". Prelegentami byli przedstawiciele Żandarmerii Wojskowej w Krakowie: chorąży Andrzej Łakomy i chorąży Kamila Augustyn. W spotkaniu brali udział rodzice uczniów ZS nr 1, dyrekcja, nauczyciele i wychowawcy. Zostały przybliżone problemy uzależnień od narkotyków, dopalaczy oraz przedstawione sposoby rozpoznawania w przypadku podejrzeń o używanie tych środków.

Więcej…
 

Konkurs "Moje ulubione książęczki"

Email Drukuj PDF

Biblioteka szkolna w ramach programu „Książki naszych marzeń” organizuje w klasach I-III konkurs na najładniejszy dzienniczek przeczytanych książek pt. ”Moje ulubione książeczki”.
Konkurs trwa od listopada do końca maja.
Regulamin konkursu:

  1. W dzienniczku powinny znaleźć się następujące informacje: autor, tytuł, bohaterowie, rysunek (w klasach I może być tylko rysunek)
  2. Nie wpisywać lektur szkolnych, które są omawiane na lekcji
  3. W jednym miesiącu umieścić 2 z przeczytanych książeczek
  4. Dzienniczek należy prowadzić na bieżąco.

Autorzy najpiękniejszych dzienniczków zostaną nagrodzeni na koniec roku szkolnego.

 

Pokaz walk szermierczych

Email Drukuj PDF

26 września w hali sportowej odbył się pokaz walk szermierczych w wykonaniu członków Klubu Sportowego Grass-Hopper  adresowany do uczniów klas 4-6.  Na pokazie był obecny założyciel klubu, p. B. Biela, trener p. B. Język, a także prezentujący podstawowe działania szermiercze zawodnicy:  K. Biela, D. Dębicki, M. Radosz, J. Łukasiak, I. Filek i M. Płaczek.

Więcej…
 

Żywa lekcja historii

Email Drukuj PDF

W czwartek 21.10.2015 do szkoły przybyli dwaj rycerze aby zaprezentować uczniom w ramach żywej lekcji historii kilka ciekawostek na  temat ich życia.
Opowiedzieli nam o tym, co musiał zrobić chłopak aby zostać rycerzem. Dowiedzieliśmy się że droga była długa. Chłopiec zaczynał jako paź, później był giermkiem, a po pasowaniu mógł wreszcie zostać rycerzem. Zaprezentowali replikę Szczerbca, miecza koronacyjnego królów Polski.

Więcej…
 

Odblaskowa Szkoła IV-VI

Email Drukuj PDF

W akcji Odblaskowa Szkoła uczestniczyły również klasy 4-6. Dnia 20 października 2015 odbył się konkurs wiedzy o bezpieczeństwie i przepisach ruchu drogowego, a także o zasadach udzielania pierwszej pomocy. Uczniowie licznie i z entuzjazmem wzięli w nim udział. Ponadto, uczniowie wykonywali  rysunki na zajęciach plastycznych na konkurs plastyczny pt.: Odblaskowa Szkoła. Zwycięzcom obu konkursów zostały wręczone dyplomy i nagrody.
W ramach rozwijania umiejętności udzielania pierwszej pomocy w naszej szkole odbyły się zajęcia praktyczne z pierwszej pomocy: Zabija ludzka obojętność, a nie niewłaściwie udzielona pomoc, podczas których uczniowie pod okiem pani higienistki byli instruowani  o sposobach udzielania pierwszej pomocy, np. przechodniowi.

Więcej…
 


Strona 49 z 68

ONLINE

Naszą witrynę przegląda teraz 143 gości 
logo.jpg

Dzisiaj jest: Poniedziałek
20 Maja 2019
Imieniny obchodzą
Anastazy, Asteriusz, Bazyli, Bazylid,
Bazylis, Bernardyn, Bernardyna,
Bronimir, Iwo, Sawa, Teodor, Wiktoria

Do końca roku zostało 226 dni.
Zodiak: Byk
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama