Aktualności

Apel z okazji święta Komisji Edukacji Narodowej

Email Drukuj PDF

Aby podziękować nauczycielom za ich trud i ogrom pracy jaki wkładają w wychowanie i wykształcenie dzieci i młodzieży, uczniowie klasy VI a przygotowali uroczysty apel, na którym przypomnieli też historię powstania w 1773 roku Komisji Edukacji Narodowej – pierwszego w Europie  Ministerstwa Oświaty.

Więcej…
 

Bezpieczeństwo seniorów na drodze

Email Drukuj PDF

Akcja promująca bezpieczeństwo pieszych skierowana do seniorów

17 października 2019 r. uczniowie klas I i III pojawili się na ul. Jana Pawła II pod Ośrodkiem Zdrowia i rozdawali seniorom własnoręcznie wykonane elementy odblaskowe.
Informowali ich o zasadach bezpiecznego poruszania się zarówno pieszo jak i podczas jazdy rowerem. Dzieci rozdały około 100 sztuk elementów odblaskowych mających na celu zwiększenie bezpieczeństwa na drodze.

Więcej…
 

Pochód "Odblaskowej szkoły"

Email Drukuj PDF

17 października 2019 r. odbył się pochód uczniów naszej szkoły w ramach X edycji "Odblaskowej szkoły". Brały w nim udział zarówno przedszkolaki,  jak i uczniowie z klas I - III.
Wszyscy zgromadzeni przy szkole uczniowie, ubrani w kamizelki odblaskowe i wyposażeni we własnoręcznie wykonane odblaski oraz znaki drogowe, wyruszyli pod eskortą miejscowej Policji dookoła naszego miasta. Akcja miała na celu uświadomienie lokalnej społeczności oraz młodym ludziom, jak ważne jest odpowiednie oznaczenie każdego pieszego.
Coroczny udział uczniów w "Odblaskowej szkole" nie tylko sprawia im radość, ale także uświadamia im, że noszenie odblasków może uratować życie lub ochronić przed innymi tragediami na drodze.

Więcej…
 

Po polsku o historii

Email Drukuj PDF

Po raz kolejny uczniowie naszej szkoły wzięli udział w VII Ogólnopolskim Dyktandzie Niepodległościowym „Po polsku o historii”, którego głównym celem jest popularyzacja wiedzy na temat poprawnej polszczyzny oraz wiedzy z zakresu kultury i historii narodowej.

Więcej…
 

Kolejne spotkanie z Filharmonią

Email Drukuj PDF

 

16 października w CKSiT uczniowie naszej szkoły kolejny raz mieli okazję posłuchać muzyki w wykonaniu krakowskich filharmoników. Tym razem przygotowano program prezentujący muzykę etniczną i charakterystyczne dla niej instrumenty. Pokazano możliwości, m.in.: bułgarskiej gadułki i tara buka (rodzaj bębna), ormiańskiego duduka (przypominającego flet), hinduskiej sarangi o kilkudziesięciu strunach. Uczniowie podziwiali taniec orientalny, wyciszali złe emocje słuchając hinduskiej ragi. Na koniec obejrzeli efektowny chiński taniec z wachlarzami.

 


Strona 6 z 79

ONLINE

Naszą witrynę przegląda teraz 15 gości 
logo.jpg

Dzisiaj jest: Niedziela
26 Stycznia 2020
Dzień Transplantologii
Imieniny obchodzą
Paula, Paulina, Polikarp, Skarbimir,
Wanda

Do końca roku zostało 341 dni.
Zodiak: Wodnik
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama