Aktualności

Mistrz Pięknego Czytania

Email Drukuj PDF

Dnia 9 maja 2019r., w naszej bibliotece odbyły się szkolne eliminacje do I edycji Gminnego Konkursu "Mistrz Pięknego Czytania", którego celem jest doskonalenie umiejętności pięknego czytania, kształtowanie kultury czytelniczej oraz rozwijanie twórczych talentów. Komisja w składzie : p. Renata Serwin, p. Marzena Żeglińska, p. Karolina Luzarowska szczególną uwagę zwracała na dykcję, odpowiednie tempo czytania, interpretację tekstu oraz na ogólny wyraz artystyczny. W konkursie wzięło udział siedem uczennic z klas IV. Poziom prezentacji uczestników był bardzo wysoki. Do etapu gminnego zakwalifikowały się dwie osoby: Oliwia Dostal (kl. IV a) oraz Aleksandra Pilch (kl. IV c). Wszystkim uczestnikom serdecznie dziękujemy, a laureatom życzymy powodzenia na przesłuchaniu finalistów w Bibliotece Publicznej w Kalwarii Zebrzydowskiej, które odbędzie się 23 maja 2019 r.

 

Gminny Konkurs Ortograficzny

Email Drukuj PDF

Dnia 27 III 2019 r. w Zespole Szkół nr 1 w Kalwarii Zebrzydowskiej odbyła się XVIII edycja Gminnego Konkursu Ortograficznego. Był on przeznaczony  dla uczniów klas II i III Szkoły Podstawowej. Jego celem było doskonalenie kompetencji językowych uczniów, pobudzenie zainteresowań oraz kontynuacja procesu osiągania sukcesów w edukacji wczesnoszkolnej.
W konkursie brało udział 36 uczniów z naszej gminy - z klas II: 22 osoby, z klas III: 14 osób.

Więcej…
 

Sportowy sukces ucznia naszej szkoły

Email Drukuj PDF

W sobotę 13 kwietnia w Hali sportowej przy Zespole Szkół nr 1 w Kalwarii Zebrzydowskiej odbył się V Ogólnopolski Turniej Kyokushin-kan o Puchar Burmistrza Kalwarii Zebrzydowskiej. Turniej zgromadził aż 321 karateków z całej Polski.
Organizatorem Turnieju był Kalwaryjski Klub Kyokushin-kan KIZUNA prowadzony przez Sensei Romana Kruszeckiego 4 dan.

Więcej…
 

Gminny Konkurs Ekologiczny

Email Drukuj PDF

Dnia 9 kwietnia 2019 r. w Zespole Szkół nr 1 w Kalwarii Zebrzydowskiej odbyła się już XVII edycja Gminnego Konkursu Ekologicznego dla klas II-III edukacji wczesnoszkolnej z Gminy Kalwaria pod hasłem "Dbajmy i Szanujmy Przyrodę''.

Więcej…
 

Wycieczka klasy III a

Email Drukuj PDF

Uczniowie  klasy III a uczestniczyli w ciekawej wycieczce - niespodziance. Było to 15 marca 2019 roku.
Pod opieką wychowawczyni p. J. Studnickiej, p. A. Olszewskiej oraz p. G Rojka klasa wyruszyła do Krakowa, do parku trampolin. Wycieczka była formą nagrody, jaką uczniowie otrzymali od p. Burmistrza Augustyna Ormantego za przedstawienie pięknych Jasełek, oglądanych przez licznych zaproszonych gości.

Więcej…
 


Strona 6 z 72

ONLINE

Naszą witrynę przegląda teraz 115 gości 
logo.jpg

Dzisiaj jest: Środa
18 Września 2019
Imieniny obchodzą
Dobrowit, Irena, Irma, Józef, Ryszarda,
Stefania, Tytus, Zachariasz

Do końca roku zostało 105 dni.
Zodiak: Panna
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama