Aktualności

Odpoczynku nadszedł czas

Email Drukuj PDF

W dniu 27 listopada 2018 r. w naszej szkole pożegnaliśmy p. Alicję Łopatę, która odeszła na zasłużoną emeryturę. Pracowała jako pomoc nauczyciela w przedszkolu od 2011 r. Na uroczystym apelu w obecności uczniów, nauczycieli oraz pracowników obsługi, pani dyrektor podziękowała pani Alicji za jej sumienność, obowiązkowość i życzliwy uśmiech. Pani dyrektor życzyła także dobrego zdrowia, radości i czasu na podróże i prawdziwy wypoczynek.

Więcej…
 

Wycieczka do kopalni soli w Bochni

Email Drukuj PDF

3 grudnia uczniowie klasy II a i II c pod opieką wychowawczyń: pani Beaty Moskały i pani Renaty Bieli oraz Rodziców, byli na wycieczce w kopalni soli w Bochni. Zwiedzili kopalnię, poznali jej historię. Obejrzeli animacje multimedialne, które przybliżyły im pracę górników oraz niebezpieczeństwa i żywioły z jakimi zmagali się każdego dnia pracujący w niej górnicy. Poznali dawne narzędzia i urządzenia, które służyły do urobku i transportu soli.

Więcej…
 

Informacje dotyczące rekrutacji do szkół ponadpodstawowych i ponadgimnazjalnych na rok szkolny 2019/20

Email Drukuj PDF

Komunikat MEN na temat rekrutacji na rok szkolny 2019/2020

List Minister Edukacji do Rodziców

Ulotka dotycząca rekrutacji do szkół ponadpodstawowych i ponadgimnazjalnych na rok szkolny 2019/2020

 

Nasz "Nauczyciel na medal"

Email Drukuj PDF

Miło nam poinformować, że 29 listopada w auli Uniwersytetu Pedagogicznego w Krakowie odbyła się uroczysta gala na zakończenie akcji „Nauczyciel na medal”, organizowana przez Dziennik Polski i Gazetę Krakowską pod honorowym patronatem Jacka Krupy, marszałka województwa małopolskiego i profesora Kazimierza Karolczaka, rektora Uniwersytetu Pedagogicznego w Krakowie. Zostały na niej wręczone medale, dyplomy i nagrody dla najbardziej cenionych nauczycieli w Małopolsce.
Wśród elity znakomitych pedagogów znalazła się nauczycielka ZS nr 1 im. Mikołaja Zebrzydowskiego w Kalwarii Zebrzydowskiej - pani Renata Biela.
Z rąk organizatorów odebrała medal za zwycięstwo wśród nominowanych nauczycieli klas I-III w powiecie wadowickim oraz dyplom i nagrodę za miejsce wśród finalistów województwa małopolskiego.

Więcej…
 

Wycieczka do KL Auschwitz - Birkenau

Email Drukuj PDF

Dnia 19 XI 2018 r. klasy III gimnazjum pojechały na wycieczkę. Celem podróży był obóz koncentracyjny Auschwitz – Birkenau, znajdujący się w Oświęcimiu. Gdy dojechaliśmy na miejsce podzieliliśmy się na dwie grupy, a następnie otrzymaliśmy słuchawki, dzięki którym mogliśmy bez problemu słyszeć pana przewodnika. O godzinie 8.00 mieliśmy początek zwiedzania, które rozpoczęliśmy od części Auschwitz. Przewodnik prowadził nas pomiędzy blokami i opowiadał historie poszczególnych więźniów. W trakcie zwiedzania mieliśmy okazję zobaczyć wiele wystaw, zdjęć, dokumentów i rekonstrukcji obozowego życia oraz codzienności Żydów przywożonych tu niemal z całego świata. Słuchaliśmy opowieści bazujących na wspomnieniach byłych więźniów obozu, a także na dokumentacji prowadzonej przez esesmanów.

Więcej…
 


Strona 6 z 68

ONLINE

Naszą witrynę przegląda teraz 26 gości 
logo.jpg

Dzisiaj jest: Niedziela
19 Maja 2019
Międzynarodowy Dzień Pamięci
Zmarłych na AIDS
Imieniny obchodzą
Augustyn, Celestyn, Iwo, Mikołaj,
Pękosław, Piotr, Potencjana

Do końca roku zostało 227 dni.
Zodiak: Byk
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama