Aktualności

Listy do przyszłości już w Wawelskiej Kapsule Czasu

Email Drukuj PDF

Zuzanna Łukasiak, Laureatka Konkursu „Listy do przyszłości” wraz z dyrektorem szkoły, p. Marią Mlak i opiekunem, p. Marzeną Żeglińską wzięły udział w uroczystość złożenia Wawelskiej Kapsuły Czasu, która odbyła się 7 listopada 2018 r. na Zamku Królewskim na Wawelu. Stu Laureatów konkursu, których prace wyłoniono spośród ponad 12000 listów, otrzymało nagrody i dyplomy z rąk organizatorów. Następnie oficjalnie zamknięto Kapsułę Czasu i zakopano na Wzgórzu.

Więcej…
 

Podsumowanie IX edycji „Odblaskowej Szkoły”

Email Drukuj PDF

Pamiętaj!

Gdy wieczorem idziesz drogą, noś się żółto, odblaskowo!

Wraz z końcem października dobiegła końca IX edycja „Odblaskowej Szkoły” - konkursu, do którego przystąpiła po raz kolejny nasza szkoła.

Więcej…
 

Rekord dla Niepodległej

Email Drukuj PDF

 

W odpowiedzi na zaproszenie Ministra Edukacji Narodowej uczniowie i nauczyciele Zespołu Szkół nr 1 w Kalwarii Zebrzydowskiej przyłączą się do akcji bicia "Rekordu dla Niepodległej" śpiewając wspólnie hymn narodowy 9 listopada 2018 r. o godz. 1111.

 

Pamiętamy o tych, którzy odeszli...

Email Drukuj PDF

Dnia 1 i 2 listopada wszyscy pamiętamy o zmarłych. W związku z tym, dnia 31.10.2018 r. klasy III a i III b wraz z wychowawczyniami: p. J. Studnicką oraz p. K. Daniel, udały się na Cmentarz Nieznanego Żołnierza, by tam wspólnie pomodlić się i zapalić znicze. Na bezimiennych mogiłach, w ciszy i z zachowaniem powagi, uczniowie uczcili pamięć tych, którzy oddali życie za nasz kraj.

Więcej…
 

Człowiek nie może żyć bez miłości

Email Drukuj PDF

„Człowiek nie może żyć bez miłości”
spektakl upamiętniający 40. rocznicę wyboru kard. Wojtyły na papieża

Nie w tym rzecz, by odejść (…)
rzecz w tym, by wrócić i na dawnym miejscu
odnaleźć siebie.

W piątek 26.10.2018 r. uczniowie naszej szkoły, a w niedzielę 28.10.2018 r. również mieszkańcy Kalwarii i zaproszeni goście mieli okazję bliżej poznać naukę papieża Polaka poprzez obejrzenie impresji teatralnej „Człowiek nie może żyć bez miłości” opartej na motywach utworu „Przed sklepem jubilera” - medytacji o sakramencie małżeństwa, napisanej przez młodego Karola Wojtyłę.

Więcej…
 


Strona 6 z 65

ONLINE

Naszą witrynę przegląda teraz 42 gości 
logo.jpg

Dzisiaj jest: Wtorek
22 Stycznia 2019
Dzień Dziadka
Imieniny obchodzą
Anastazy, Dobromysł, Gaudencjusz,
Gaudenty, Marta, Wincenty

Do końca roku zostało 344 dni.
Zodiak: Wodnik
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama