Aktualności

Kolejne spotkanie z muzykami Filharmonii Krakowskiej

Email Drukuj PDF

13 grudnia uczniowie klas czwartych naszej szkoły uczestniczyli kolejny raz w spotkaniu z muzykami Filharmonii Krakowskiej i mieli okazję usłyszeć i zobaczyć instrumenty dzisiaj już bardzo rzadko używane, ale wywodzące się ze średniowiecza. Fidel kłodzka i suka biłgorajska to egzotycznie brzmiące nazwy niemal archaicznych instrumentów, które wykorzystano do ukazania brzmienia pastorałek i muzyki dworskiej. Lira korbowa datująca swą historię przed 1000 lat pięknie zabrzmiała jako akompaniament do kolędy „Jezus malusieńki”.

Więcej…
 

Mikołajki na kresach

Email Drukuj PDF

 

Podziel się dobrem

Email Drukuj PDF

11 grudnia w sali gimnastycznej naszej szkoły odbyły się warsztaty profilaktyczne pod hasłem „Podziel się dobrem”. Prowadził je Wiesław Błażkiewicz, muzyk, ale też człowiek, który poznał wiele odcieni życia. Rozpoczął od prezentacji możliwości podstawowego zestawu perkusyjnego. Następnie przeszedł do meritum spotkania, czyli do rozmowy o emocjach.

Więcej…
 

Konkurs Ortograficzny "Andrzejki z ortografią"

Email Drukuj PDF

30 listopada w CKSiT w Kalwarii Zebrzydowskiej odbyła się już szósta edycja Konkursu Ortograficznego "Andrzejki z ortografią" organizowanego przez Zespół Szkół z Przytkowic. Uczniowie ze szkół podstawowych, gimnazjum i szkół średnich z terenu gminy ubiegali się o tytuł Mistrza Ortografii na danym poziomie kształcenia. Organizatorzy zadbali także o zachowanie tradycji andrzejkowej - każdy otrzymał słodkie ciasteczko z wróżbą. Czas oczekiwania na werdykt jury szybko upłynął, bo przygotowano również program artystyczny skłaniający do refleksji. Uczennica klasy II a gimnazjum - Martyna Żak została zwyciężczynią ortograficznych zmagań i uzyskała tytuł Mistrza Ortografii. Natomiast w kategorii szkół podstawowych tytuł wicemistrza uzyskała Julia Kozieł z klasy VII b. Serdecznie gratulujemy!

 

Szkolny konkurs recytatorski dla kl. I - III

Email Drukuj PDF

Dnia 28 listopada 2017 r. odbyła się kolejna edycja SZKOLNEGO KONKURSU RECYTATORSKIEGO dla klas I - III SP przygotowanego przez p. K. Daniel, p. J. Studnicką i p. B. Moskałę.
Uczennice i uczniowie, którzy zostali wybrani z klas przez wychowawców, recytowali tym razem fragmenty prozy różnych autorów. W drodze eliminacji, jury wyłoniło następujących zwycięzców:

Więcej…
 


Strona 6 z 51

ONLINE

Naszą witrynę przegląda teraz 34 gości 
logo.jpg

Dzisiaj jest: Sobota
26 Maja 2018
Dzień Matki
Imieniny obchodzą
Beda, Filip, Marianna, Paulina,
Więcemił, Wilhelmina

Do końca roku zostało 220 dni.
Zodiak: Bliźnięta
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama