Aktualności

Lekcja z ortografią

Email Drukuj PDF

Dnia 23 listopada uczniowie z klas IV – VI  brali udział w przedstawieniu edukacyjnym pt. „Ortografia polska”, w trakcie którego w przystępny, a zarazem humorystyczny sposób zostały zaprezentowane podstawowe zasady poprawnej pisowni. Przybliżenie reguł ortograficznych i interpunkcyjnych w formie rymowanek, dowcipnych dialogów oraz  piosenek  przyniosło efekty, gdyż uczniowie nie mieli trudności z rozwiązaniem ortograficznych zadań, które pojawiały się w trakcie i na zakończenie spotkania.

Więcej…
 

Spotkanie z filharmonią

Email Drukuj PDF

Dnia 22 listopada 2017 r. uczniowie kl. V a i V b  uczestniczyli  w kolejnym koncercie edukacyjnym w ramach cyklu „Spotkania z Filharmonią Krakowską”, które co miesiąc odbywają się w CKSiT.

Więcej…
 

Podziękowania

Email Drukuj PDF

 

Święto Niepodległości

Email Drukuj PDF

W tym roku szkolnym uczniowie Zespołu Szkół Nr 1 im. Mikołaja Zebrzydowskiego w Kalwarii Zebrzydowskiej przez dwa dni świętowali 99. rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości. W piątek, 10.11.2017 odbyły się dwie uroczyste akademie: uczniowie kl. V b przygotowali program artystyczny dla uczniów szkoły podstawowej, a uczniowie klas III a i III b dla gimnazjum. Natomiast w poniedziałek, 13.11.2017 r. odbył się Przegląd Pieśni Patriotycznych.

Więcej…
 

Uroczyste otwarcie

Email Drukuj PDF

Dnia 6 listopada 2017 roku w Zespole Szkół nr 1 w Kalwarii Zebrzydowskiej odbyło się uroczyste otwarcie i poświęcenie nowo wybudowanej klatki schodowej, trzech sal lekcyjnych w Szkole Podstawowej oraz nowej części przedszkola (tj. szatni i 5 sal). W sumie w części przedszkolnej funkcjonuje 7 oddziałów, w tym jeden integracyjny. W uroczystości tej brała udział między innymi pani Halina Cimer, Małopolski Wicekurator Oświaty.

Więcej…
 


Strona 7 z 51

ONLINE

Naszą witrynę przegląda teraz 31 gości 
logo.jpg

Dzisiaj jest: Sobota
26 Maja 2018
Dzień Matki
Imieniny obchodzą
Beda, Filip, Marianna, Paulina,
Więcemił, Wilhelmina

Do końca roku zostało 220 dni.
Zodiak: Bliźnięta
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama