Aktualności

Drodzy Uczniowie!

Email Drukuj PDF

Po 3 latach przerwy wznawiamy wydawanie gazetki szkolnej ”Co w szkole piszczy…”. Ukazywała się ona od 2003 do 2016 roku. Chcemy znowu w niej publikować Wasze ciekawe teksty, komiksy, rysunki, zdjęcia. Dlatego zachęcamy do kontaktu z Redakcją oraz nauczycielami opiekującymi się pismem. Gazetka będzie wydawana w wersji tradycyjnej oraz online. Zachęcamy do czytania oraz współpracy.
Dzisiaj prezentujemy na stronie szkoły wywiad z Panią Dyrektor, która opowiada o realiach współczesnej szkoły i wspomina... Przeczytajcie, bo warto.

Więcej…
 

Jestem uczestnikiem ruchu drogowego

Email Drukuj PDF

 

W ramach projektu „Odblaskowa szkoła” uczniowie klas drugich i trzecich zaprezentowali swoja wiedzę dotyczącą bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Rozwiązywali zagadki, krzyżówki, rebusy, układali puzzle i rozsypanki wyrazowe. Wykazali się dużą znajomością znaków drogowych i celująco zdali egzamin na wzorowego pieszego. Gratulujemy!

Więcej…
 

Przyłącz się do Akcji!

Email Drukuj PDF

 

 

W naszej szkole trwa akcja „Opatrunek na ratunek”.
Zbieramy: bandaże, rękawiczki jednorazowe, igły, strzykawki, plastry.
Akcja trwa do końca października.

 

Wizyta przedstawicieli Policji w naszej szkole

Email Drukuj PDF

Na początku każdego roku szkolnego uczniowie z klas I poznają drogę do szkoły wraz ze znakami drogowymi i zasadami, które uczą jak należy zachować się w pobliżu ulic. W ramach edukacji związanej z bezpieczeństwem dzieci, zaprosiliśmy przedstawicieli Policji z Kalwarii Zebrzydowskiej oraz z Wydziału Ruchu Drogowego z Wadowic, którzy spotkali się z uczniami klas I -III naszej szkoły. Tematem spotkania było przede wszystkim bezpieczeństwo. Policjanci rozmawiali z uczniami o bezpiecznym poruszaniu się po ulicach miasta, a w szczególności omówili zasady bezpiecznej drogi do i ze szkoły oraz pokazali niektóre znaki drogowe. Wspomniano również o korzyściach noszenia elementów odblaskowych przy ubraniu bądź tornistrze oraz jak należy zachować się, gdy zaczepi nas obca osoba.

Więcej…
 

Telefon zaufania

Email Drukuj PDF

 

1 X 2019 r. została uruchomiona całodobowa bezpłatna infolinia dla dzieci, młodzieży, rodziców i nauczycieli. Każda młoda osoba, która zechce porozmawiać o swoich problemach, może zadzwonić pod bezpłatny numer 800 080 222 i uzyskać pomoc od doświadczonych psychologów, pedagogów i prawników.
Infolinię prowadzi Fundacja ITAKA – Centrum Poszukiwań Ludzi Zaginionych, na zlecenie Ministerstwa Edukacji Narodowej. Organizacja ta została wybrana w konkursie MEN, realizowanym w ramach Narodowego Programu Zdrowia.

 


Strona 7 z 79

ONLINE

Naszą witrynę przegląda teraz 26 gości 
logo.jpg

Dzisiaj jest: Niedziela
26 Stycznia 2020
Dzień Transplantologii
Imieniny obchodzą
Paula, Paulina, Polikarp, Skarbimir,
Wanda

Do końca roku zostało 341 dni.
Zodiak: Wodnik
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama