Aktualności

Rekrutacja do przedszkola i oddziałów przedszkolnych na rok szk. 2018/19

Email Drukuj PDF

Informacja dla Rodziców w sprawie rekrutacji do przedszkola i oddziałów przedszkolnych
na rok szkolny 2018/19

Dyrektor Zespołu Szkół Nr 1 w Kalwarii Zebrzydowskiej informuje, że od dnia 12.03.2018 r. do dnia 30.03.2018 r. do godz. 15.00 prowadzone będzie postępowanie rekrutacyjne na wolne miejsca do przedszkola i oddziału przedszkolnego w szkole podstawowej na rok szkolny 2018/2019.
Rodzice kandydatów do przedszkola i oddziału przedszkolnego w szkole podstawowej mogą składać wnioski wraz z dodatkowymi dokumentami w sekretariacie Zespołu Szkół nr 1 w Kalwarii Zebrzydowskiej.

Więcej…
 

Zimowa półkolonia

Email Drukuj PDF

W dniach 12 -16.02.2018 r. w naszej szkole została zorganizowana półkolonia zimowa dla uczniów klas I -III (40 osób). Program dla uczestników był ciekawy i urozmaicony. Dzieci uczestniczyły w następujących wyjazdach: na krytą pływalnię Delfin, do Centrum Zabaw Dziecięcych Fadolandia, do kina w Wadowicach na film pt. "O czym szumi las".

Więcej…
   

Kontrowersyjny spektakl w Teatrze im. J. Słowackiego - 2 recenzje

Email Drukuj PDF

11 stycznia 2018 r. wszyscy uczniowie klas gimnazjalnych i siódmych naszej szkoły wraz z wychowawcami udali się do Teatru im. J. Słowackiego, aby obejrzeć spektakl  „Zemsta” w reżyserii Anny Augustynowicz.

Scenografia przedstawienia była uboga: skrzynia, kilka krzeseł, pośrodku stół. Po lewej stronie znajdował się zestaw perkusyjny, za którym siedział jeden aktor - Daniel Malchar  odtwarzający kilka ról (w zależności od potrzeb). Wszystko utrzymano w czarnej kolorystyce. Tylko ramy w stanowiące tło sceny obszyto brązową siatką. Kostiumy natomiast to niewymyślne kreacje, nie rażące swą „codziennością” tylko ze względu na resztę scenografii. Tworzyło to klimat „zawsze i nigdzie”. Element „wszędzie” tutaj nie pomagał w odbiorze sztuki, bo „Zemsta” A. Fredry jest  mocno osadzona w polskich realiach. Tekst komedii został zachowany w całości, ale niestety gdzieniegdzie „podniszczony” przez manieryczną szybką wymowę, do tego bełkotliwą. W uszach widza brzmi właśnie niezrozumiały bełkot.

Więcej…
 

Karnawałowy koncert

Email Drukuj PDF

17 stycznia uczniowie klas czwartych i piątych po raz kolejny uczestniczyli w spotkaniu z filharmonikami krakowskimi. Zaprezentowano pieśni i muzykę charakterystyczną dla krajów bałkańskich: Bułgarii, Macedonii, Serbii, Grecji. Przedstawiono także możliwości puzonu, którym można naśladować odgłosy zwierząt, motorówki itp.

Więcej…
 


Strona 7 z 53

ONLINE

Naszą witrynę przegląda teraz 87 gości 
logo.jpg

Dzisiaj jest: Poniedziałek
23 Lipca 2018
Imieniny obchodzą
Apolinary, Bogna, Żelisław
Do końca roku zostało 162 dni.
Zodiak: Lew
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama