Aktualności

VIII Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia

Email Drukuj PDF

W dniu 28.09.2018 r. w Zespole Szkół nr 1 w Kalwarii Zebrzydowskiej odbyła się VIII edycja Światowego Dnia Tabliczki Mnożenia. Szkoła została oplakatowana informacjami o akcji, a w klasach 4-6 zostały przeprowadzone lekcje w oparciu o scenariusze związane z tabliczką mnożenia. W skład programu zajęć wchodziło:
-omówienie z uczniami zasad akcji,
-zabawy i konkursy w grupach,
-indywidualny test sprawdzający umiejętności z zakresu tabliczki mnożenia.

Więcej…
 

Droga Krzyżowa klas III

Email Drukuj PDF

05.10.2018 r. klasy III a i III b wraz z wychowawczyniami: p. J. Studnicką i p. K. Daniel oraz Ks. J. Warzechą udały się na Drogę Krzyżową po kalwaryjskich dróżkach.
Pogoda w tym dniu była piękna :). Do kaplicy II Upadku podwieźli nas rodzice, natomiast dalej szliśmy o własnych siłach. Wszystkie stacje Drogi Krzyżowej czytaliśmy sami. Natomiast Ks. Jarosław wzbogacał je własnymi wskazówkami, nauką i rozmyślaniem, jakie powinny trafić do naszych serc - serc najmłodszych pielgrzymów. Wszystko to miało na celu dobre przygotowanie do I Komunii św., która czeka nas w nadchodzącym roku kalendarzowym.

Więcej…
 

Listy do przyszłości

Email Drukuj PDF

Uczniowie naszej szkoły wzięli udział w konkursie “Listy do przyszłości”, który organizowany jest w ramach projektu “Wawelska Kapsuła Czasu z okazji obchodów 100-lecia odzyskania niepodległości przez Polskę”. Konkurs przeznaczony jest dla uczniów klas 4-8  z województw: dolnośląskiego, małopolskiego, opolskiego oraz śląskiego. 100 najlepszych listów wyłonionych w konkursie umieszczonych zostanie w Kapsule Czasu na Wawelu – zostaną odczytane za 100 lat.

Więcej…
 

Spotkanie z policjantami

Email Drukuj PDF

Mając na uwadze bezpieczeństwo najmłodszych uczestników ruchu drogowego z Zespołu Szkół nr 1 im. Mikołaja Zebrzydowskiego w Kalwarii Zebrzydowskiej, policjanci odwiedzili najmłodszych uczniów z klas I i II. Podczas pogadanki przypomnieli dzieciom o podstawowych zasadach bezpieczeństwa oraz prawidłowym poruszaniu się po drogach. Funkcjonariusze podkreślali jak ważne jest noszenie elementów odblaskowych i jak duży wpływ mają one na naszą widoczność na drodze. Pod okiem policjantów i pod opieką nauczycieli dzieci sprawdziły zdobytą wiedzę i umiejętności w praktyce, bezpiecznie przechodząc przez przejście dla pieszych.

Więcej…
 

Pożegnanie Pani Halinki

Email Drukuj PDF

Dnia 27 września 2018r. w naszej szkole odbył się uroczysty apel, na którym pożegnaliśmy odchodzącą na zasłużoną emeryturę p. Halinę Baran, która od 29 lat pracowała jako kucharka. Pani Dyrektor w imieniu całego Grona Pedagogicznego, wszystkich pracowników obsługi przekazała podziękowania i złożyła życzenia: dobrego zdrowia, uśmiechu, wszelkiego dobra i wypoczynku. Do podziękowań dołączyli się również uczniowie. Przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego przekazali jako życzenia ułożony przez siebie poniżej prezentowany tekst.

Więcej…
 


Strona 7 z 62

ONLINE

Naszą witrynę przegląda teraz 86 gości 
logo.jpg

Dzisiaj jest: Wtorek
20 Listopada 2018
Imieniny obchodzą
Anatol, Edmund, Feliks, Jeron,
Oktawiusz, Sędzimir

Do końca roku zostało 42 dni.
Zodiak: Skorpion
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama