Aktualności

Rekrutacja w roku szkolnym 2020/2021

Email Drukuj PDF

Informacja dla Rodziców ubiegających się o przyjęcie dziecka do przedszkola i do klasy I w roku szkolnym 2020/2021

Więcej…
 

Zmiana harmonogramu konkursów

Email Drukuj PDF

400 – lecie śmierci Mikołaja Zebrzydowskiego – zmiana harmonogramu konkursów organizowanych przez Zespół Szkół nr 1 w Kalwarii Zebrzydowskiej

Szanowni Państwo,
W związku z zamknięciem placówek oświatowych zostanie zmieniony harmonogram konkursów. Po wznowieniu zajęć zostaną ustalone nowe terminy.
Zmiany zostaną uwzględnione w regulaminie, a po ustaleniu nowych terminów, harmonogram  zostanie opublikowany na stronie internetowej ZS 1 w Kalwarii Zebrzydowskiej.

 

Światowy Dzień Świadomości o Autyzmie

Email Drukuj PDF

Drodzy Rodzice, Uczniowie i Nauczyciele!

2 kwietnia obchodzony jest na całym świecie Światowy Dzień Świadomości o Autyzmie. Co roku uczestniczyliśmy w Happeningu przeprowadzonym przez Specjalny Ośrodek Szkolno – Wychowawczy w Kalwarii Zebrzydowskiej. Przechodziliśmy ulicami naszego miasta w korowodzie na stadion MKS Kalwarianka i wypuszczaliśmy w niebo niebieskie balony. W tym roku jest to niemożliwe z powodu epidemii koronawirusa. Możemy jednak włączyć się w obchody święta, ubierając się na niebiesko, dając tym samym wyraz naszej solidarności. Kolor niebieski dla osób z autyzmem i ich rodzin daje nadzieję na lepsze życie. Niechaj w ten jeden dzień w roku będzie nam niebiesko. Jesteśmy z Wami w tym dniu :)

Anna Frasik – pedagog szkolny

 

„Koronawirus”. Książka dla dzieci i ich rodziców

Email Drukuj PDF

Biblioteka szkolna poleca dzieciom do przeczytania  ilustrowaną książeczkę. Natomiast wielu dorosłych również zaczerpnie z niej cenną wiedzę. Książeczka pomoże tym, którzy chcą wytłumaczyć najmłodszym w spokojny i zrozumiały sposób, czym jest koronawirus i jak przed nim się ustrzec. Pomysłodawczynią, autorką i ilustratorką książeczki jest Ewa Podleś. Twórcom książki bardzo zależy na tym, żeby wyszła ona w świat i trafiła do jak największej ilości osób. A naszym zadaniem, jako edukatorów, bibliotekarzy, nauczycieli, rodziców, wujków, cioć i czytelników jest rozprzestrzenić tę wiedzę i poinformować ludzi, że jest taka inicjatywa. Przekazujemy tę książeczkę i zachęcamy do przesłania jej do jak największej ilości osób, a szczególnie do tych, którzy pracują z dziećmi na co dzień. Dzieciaki zasługują na to, żeby otrzymać wiedzę o krążącej teraz pandemii w jasny sposób. Można ją pobrać na każdym urządzeniu – plik do pobrania jest poniżej.

Koronawirus

 

Informacja

Email Drukuj PDF

W związku z wprowadzeniem zdalnego nauczania dyrekcja  przypomina o warunkach pracy uczniów  i ich bezpieczeństwie  w sieci, które są bardzo ważnymi elementami podczas ich pracy każdego dnia.

Rodzice odpowiadają za bezpieczeństwo swoich dzieci w internecie podczas pracy online w domu.

Najważniejsze zasady bezpiecznego korzystania z internetu dla uczniów:

  1. Korzystaj z oprogramowania antywirusowego, dbaj by baza wirusów była aktualna.
  2. Otwieraj wiadomości tylko od znajomych osób.
  3. Możesz bezpiecznie korzystać z linków umieszczonych w dzienniku elektronicznym przez nauczycieli. Unikaj natomiast klikania w nieznane linki i załączniki w wiadomościach e-mail od nieznanych osób.
  4. Nie podawaj w sieci danych osobowych ani haseł, nie wysyłaj swoich zdjęć,
  5. Stosuj trudne do odgadnięcia hasła. Hasło powinno zawierać nie mniej niż 8 znaków, w tym cyfry oraz wielkie litery. W różnych serwisach posługuj się różnymi hasłami.
  6. Nie pozwalaj na zapamiętywanie przez przeglądarkę haseł do poczty elektronicznej i serwisów, z których korzystasz. Po skończonej pracy wyloguj się.
  7. Na forach dyskusyjnych czy blogach posługuj się nickiem (pseudonimem), a nie swoim imieniem i nazwiskiem. Unikaj publikowania informacji o sobie w sieci.
  8. Nie ufaj osobom poznanym przez Internet.
  9. Gdy coś w Internecie Cię zaniepokoi, poproś o radę swoich rodziców lub innych dorosłych, którym ufasz.
  10. Bądź kulturalnym użytkownikiem internetu, stosuj się do zasad netykiety.
 


Strona 7 z 35

ONLINE

Naszą witrynę przegląda teraz 21 gości 
logo.jpg

Dzisiaj jest: Poniedziałek
3 Sierpnia 2020
Imieniny obchodzą
August, Augusta, Krzywosąd, Lidia,
Nikodem, Symeon, Szczepan

Do końca roku zostało 151 dni.
Zodiak: Lew
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama