Aktualności

Konkurs wiedzy pod hasłem "Ostrożnie - rozważnie - bezpiecznie"

Email Drukuj PDF

W ramach akcji „ODBLASKOWA SZKOŁA”, dnia 15 października 2015 r. odbył się konkurs wiedzy o bezpieczeństwie w ruchu drogowym pod hasłem „Ostrożnie – rozważnie – bezpiecznie”. Do konkursu przystąpili uczniowie klas drugich i trzecich szkoły podstawowej. Głównym celem konkursu  było zapobieganie ryzykownym zachowaniom uczniów na jezdni oraz zwiększenie ich bezpieczeństwa.

Więcej…
 

Konkurs Plastyczny "Odblaskowo i wesoło, znaczy też bezpiecznie"

Email Drukuj PDF

Dnia 15 X 2015 r. został rozstrzygnięty Konkurs Plastyczny dla klas 0 - III, który był zorganizowany przez p. K. Daniel i p. J. Studnicką w ramach Małopolskiego projektu pt. "Odblaskowa Szkoła".
Temat konkursu plastycznego brzmiał "Odblaskowo i wesoło, znaczy też  bezpiecznie".
Spośród wielu prac, jakie napłynęły do organizatorów, jury przyznało  następujące nagrody:

Więcej…
 

Ślubowanie pierwszoklasistów

Email Drukuj PDF

8 października w Zespole Szkół nr 1 w Kalwarii Zebrzydowskiej miała miejsce doniosła uroczystość przyjęcia 56 pierwszoklasistów w poczet uczniów tej placówki. W ceremonii brały udział panie: dyrektor Bożena Kołodziej i w-ce dyrektor Maria Mlak, rodzice, przedstawiciele samorządu uczniowskiego i sami zainteresowani ze swoimi wychowawczyniami – kl. I a z p. Ireną Moskwą, kl. I b z p. Izabelą Pawlikowską oraz kl. I c z p. Marią Dźwierzyńską.

Więcej…
 

Wycieczka klas II do Wrocławia

Email Drukuj PDF

W dniach 22 i 23 września klasy II a i b G. wybrały się na wycieczkę do Wrocławia.
Wyjechaliśmy z Kalwarii ok. godz. 700 i po czterech godzinach byliśmy już na miejscu. Na początku udaliśmy się do „Ogrodu Japońskiego”, gdzie widzieliśmy azjatyckie rośliny, oczka wodne, a także „herbaciarnię”. Jednak główną atrakcją okazały się wielkie, pływające, kolorowe karpie. Następnie oglądaliśmy wspaniały pokaz fontanny multimedialnej. Oczywiście w dzień nie ma takiego efektu jak w nocy, ale i tak było pięknie. Po pokazie zaczęliśmy zwiedzać Halę Stulecia. Wewnątrz budynku znajdowała się wystawa, dzięki której zobaczyliśmy jak powstawała ta budowla, a także dowiedzieliśmy się wielu rzeczy na jej temat. Gdy przeszliśmy do głównej części hali, mogliśmy podziwiać dużą kopułę, która zrobiła na nas naprawdę duże wrażenie.

Więcej…
 

Możliwości naszego ciała

Email Drukuj PDF

Dnia 28 września 2015 r. gościliśmy w naszej szkole kaskadera, artystę cyrkowego  oraz mistrza szkoły Karate-Do Black Combat - Jurija Ziniewicza. Nie bez powodu jest on nazywany człowiekiem- rekordem, gdyż ma na swoim koncie kilka rekordów zapisanych w Księdze Rekordów Guinnessa związanych z poddawaniem własnego organizmu ekstremalnym przeciążeniom fizycznym.

Więcej…
 


Strona 62 z 79

ONLINE

Naszą witrynę przegląda teraz 17 gości 
logo.jpg

Dzisiaj jest: Sobota
25 Stycznia 2020
Światowy Dzień Środków Masowego
Przekazu
Imieniny obchodzą
Miłosz, Miłowan, Miłowit, Paweł,
Tatiana, Tacjanna

Do końca roku zostało 342 dni.
Zodiak: Wodnik
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama