Aktualności

Galeria kartek świątecznych

Email Drukuj PDF

Okolicznościowe kartki świąteczne zostały wykonane na zajęciach komputerowych przez uczniów klas V.

Więcej…
 

Talenty 2014

Email Drukuj PDF

W Centrum Kultury, Sportu i Turystyki  odbyły się gminne eliminacje XIV Festiwalu Artystycznego „Talenty 2014″. Laureaci konkursu, którzy otrzymali nominacje do konkursu powiatowego (8 uczniów z naszej szkoły!)  zaprezentują się  w Wadowickim Centrum Kultury podczas Finału XIV Festiwalu Artystycznego „Talenty 2014″. Oto nagrodzeni i nominowani z naszej szkoły:

Więcej…
 

Pokaz muszli

Email Drukuj PDF

20 listopada uczniowie SP mieli okazję zobaczyć bogatą kolekcję muszli, pereł, rozgwiazd, gąbek, pąkli  i ryb pochodzących głównie z Ameryki Południowej i Afryki. Szczególne zainteresowanie  wzbudziły ryby- najeżki, które swymi ostrymi kolcami mogą spowodować nawet śmierć rekina, gdy dostana się do jego paszczy w charakterze pokarmu. Osobliwa papugoryba wysysająca rafy koralowe, kostera rogata zbudowana z łusek kostnych i fragment ryby piły to eksponaty, które większość uczniów widziała po raz pierwszy w życiu.

Więcej…
 

Program artystyczno-edukacyjny "Rodzaje i gatunki literackie"

Email Drukuj PDF

13 listopada 2014 r. w naszej szkole dla uczniów klas 4-6 aktorzy z Krakowa zaprezentowali program artystyczno-edukacyjny „Rodzaje i gatunki  literackie. Epika, liryka i dramat”. Na przykładzie fragmentu „Szatana z siódmej klasy” K. Makuszyńskiego przeanalizowano funkcję narratora i bohaterów. Natomiast fragment „Pana Tadeusza” posłużył jako przykład epopei narodowej. Ponadto aktorzy recytowali wiersze Jana Brzechwy i Jana Twardowskiego zwracając uwagę na postać mówiącą, czyli podmiot liryczny wyrażający uczucia i refleksje.

Więcej…
 

Uczniowie naszej szkoły świecą przykładem … na drodze

Email Drukuj PDF

Dnia  12 XI 2014 r. gościliśmy w naszej szkole pana Burmistrza Zbigniewa Stradomskiego oraz przedstawiciela Policji.  W spotkaniu uczestniczyli uczniowie klas 0 – IV. Zostali oni uwrażliwieni na potrzebę bycia widocznym na drodze po zmierzchu, czemu służyć mają elementy odblaskowe, które wręczono każdemu uczniowi. Są one wymagane od niedawna i zapewnią naszym podopiecznym  bezpieczeństwo w ruchu drogowym. Pozostali uczniowie naszej szkoły zostali również nimi obdarowani.

Więcej…
 


Strona 62 z 72

ONLINE

Naszą witrynę przegląda teraz 31 gości 
logo.jpg

Dzisiaj jest: Czwartek
18 Lipca 2019
Imieniny obchodzą
Arnold, Arnolf, Erwin, Erwina, Kamil,
Karolina, Robert, Roberta, Szymon,
Unisław, Wespazjan

Do końca roku zostało 167 dni.
Zodiak: Rak
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama