Aktualności

Pokaz mody ekologicznej

Email Drukuj PDF

Dnia 2 kwietnia 2014 r.w naszej szkole odbył się POKAZ MODY EKOLOGICZNEJ.  Była to świetna zabawa promująca wykorzystanie materiałów ekologicznych do stworzenia wspaniałych kreacji. Uczniowie z klas 0 - III przygotowali się bardzo starannie. Pomocni okazali się również jak zawsze rodzice. Podczas pokazu mody, który odbył się na sali gimnastycznej, brawom i radości nie było końca. Opiekunkami imprezy były : p. Katarzyna Daniel oraz p. Jolanta Studnicka. Taka forma nauki podobała się również naszym Paniom Dyrektorkom, które w nagrodę poczęstowały wszystkich słodyczami :)
Za rok powtórzymy tę zabawę z pewnością. A oto zdjęcia. Obejrzyjcie sami.

Więcej…
 

"Nie dajmy zgasnąć światłu, które On zapalił..."

Email Drukuj PDF

12 kwietnia 2014 roku władze Kalwarii i mieszkańcy zostali zaproszeni do sali widowiskowej CKSiT  na program artystyczny „Nie dajmy zgasnąć światłu, które On zapalił…” przygotowany przez uczniów naszej szkoły pod kierunkiem p. Renaty Bieli i wicedyrektora, p. Bogdana Oczkowskiego, aby uczcić Błogosławionego Jana Pawła II w przededniu jego kanonizacji. Honorowy patronat nad przedsięwzięciem objął Urząd Miasta.  Uczniowie klasy III a oraz chór szkolny wzruszyli zebranych już na wstępie instrumentalną wersją „Barki”, ukochanej przez Papieża pieśni. Sylwetkę wkrótce Świętego prezentowali Patrycja Moskała i Dorian Oczkowski, przypominając jak wielkim jest autorytetem nie tylko dla nas, Polaków, ale dla wszystkich ludzi. Papież-Pielgrzym, człowiek ogromnej wiary, ceniący młodych i przez nich szanowany. Dlatego dzisiaj o młodych ludziach uczestniczących w spotkaniach z Janem Pawłem II mówi się, że jest to pokolenie JP II. Nauka głoszona przez Papieża stała się dla nich życiową wskazówką. Zebrani usłyszeli także pieśni poświęcone Wielkiemu Polakowi zaśpiewane przez chór szkolny i Michalinę Porzycką.

Więcej…
 

XII Gminny Konkurs Ekologiczny "Ratujmy naszą planetę"

Email Drukuj PDF

Dnia 10 kwietnia 2014 r. w naszej szkole odbył się już po raz 12. Gminny Konkurs Ekologiczny pod hasłem "Ratujmy naszą planetę". W konkursie wzięli udział uczniowie klas II -III  edukacji wczesnoszkolnej ze szkół z gminy Kalwaria Zebrzydowska. Uczestnicy wykazali się szeroką wiedzą na temat potrzeby ochrony zasobów przyrody ożywionej i nieożywionej. Poziom wiedzy był bardzo wyrównany. Łącznie w konkursie uczestniczyło 33 uczniów. Uczniowie z naszej szkoły zajęli następujące miejsca:

Więcej…
 

XV Rajd Wagabunda

Email Drukuj PDF

Nasza szkoła była współorganizatorem XV Rajdu Wagabunda "Kalwaryjskie ślady Jana Pawła II" wraz ze szkołami w Brodach i Barwałdzie Średnim oraz władzami gminy. Rajd ten został zorganizowany z okazji kanonizacji błogosławionego Jana Pawła II.
21 marca o godz. 830 z naszej szkoły (podobnie jak młodzież z pozostałych szkół w gminie) na wybraną trasę wyruszyła 22-osobowa grupa pod opieką p. S. Sarapaty i p. I. Steli-Maliny. Trasa wędrówki prowadziła przez miejsca upamiętniające pobyt Jana Pawła II na terenie Kalwarii Zebrzydowskiej: MKS Kalwarianka, Przychodnia Zdrowia, Klasztor O.O. Bernardynów (pokój papieski, Cudowna Kaplica). Meta rajdu była wyznaczona na Rynku w Kalwarii przy pomniku Jana Pawła II, gdzie każdy uczestnik otrzymał pamiątkowy znaczek i poczęstunek. Na mecie przekazaliśmy (wrzucając je do symbolicznej tuby) intencje do błogosławionego Jana Pawła II wypisane przez uczniów naszej szkoły.

Więcej…
 

Zwolnienie ucznia z lekcji

Email Drukuj PDF

Dyrekcja Zespołu Szkół informuje, że od dnia 11 marca 2014 roku zwolnienie z lekcji będzie możliwe wyłącznie po złożeniu załączonego druku (wypełnionego przez rodzica) u wychowawcy, nauczyciela przedmiotu bądź dyrektora.
W razie wątpliwości dyrektor bądź wychowawca zastrzega sobie prawo do potwierdzenia w/w druku w rozmowie telefonicznej.
W sytuacjach nagłych uczeń może być zwolniony tylko osobiście przez rodzica lub osobę pełnoletnią, upoważnioną przez niego.

Dokument jest przygotowany do pobrania w sekcji DLA RODZICÓW.

 


Strona 63 z 65

ONLINE

Naszą witrynę przegląda teraz 69 gości 
logo.jpg

Dzisiaj jest: Środa
20 Lutego 2019
Imieniny obchodzą
Euchariusz, Eustachy, Eustachiusz, Leon,
Ludmiła, Ludomiła, Ostap, Siestrzewit

Do końca roku zostało 315 dni.
Zodiak: Ryba
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama