Aktualności

Program artystyczno-edukacyjny "Rodzaje i gatunki literackie"

Email Drukuj PDF

13 listopada 2014 r. w naszej szkole dla uczniów klas 4-6 aktorzy z Krakowa zaprezentowali program artystyczno-edukacyjny „Rodzaje i gatunki  literackie. Epika, liryka i dramat”. Na przykładzie fragmentu „Szatana z siódmej klasy” K. Makuszyńskiego przeanalizowano funkcję narratora i bohaterów. Natomiast fragment „Pana Tadeusza” posłużył jako przykład epopei narodowej. Ponadto aktorzy recytowali wiersze Jana Brzechwy i Jana Twardowskiego zwracając uwagę na postać mówiącą, czyli podmiot liryczny wyrażający uczucia i refleksje.

Więcej…
 

Uczniowie naszej szkoły świecą przykładem … na drodze

Email Drukuj PDF

Dnia  12 XI 2014 r. gościliśmy w naszej szkole pana Burmistrza Zbigniewa Stradomskiego oraz przedstawiciela Policji.  W spotkaniu uczestniczyli uczniowie klas 0 – IV. Zostali oni uwrażliwieni na potrzebę bycia widocznym na drodze po zmierzchu, czemu służyć mają elementy odblaskowe, które wręczono każdemu uczniowi. Są one wymagane od niedawna i zapewnią naszym podopiecznym  bezpieczeństwo w ruchu drogowym. Pozostali uczniowie naszej szkoły zostali również nimi obdarowani.

Więcej…
 

Żywa lekcja historii

Email Drukuj PDF

Dnia 7 XI 2014 roku odbyła się w naszej szkole żywa lekcja historii. Jej tematem była Polska pierwszych Piastów. Na lekcji obecni byli wszyscy gimnazjaliści wraz z nauczycielami, a także uczniowie klas IV-VI SP.
Przedstawienie prowadziło dwóch mężczyzn, którzy opowiadali o Polsce za czasów panowania pierwszych Piastów. Nie zabrakło także "scen" bitewnych i opisu życia codziennego.

Więcej…
 

Podziękowanie

Email Drukuj PDF

"Jest na świecie tyle rzeczy,
za które nie można zapłacić
żadnymi pieniędzmi,
tylko radością, pamięcią
i słowem - dziękuję."

Dyrekcja, grono pedagogiczne, pracownicy i uczniowie
Zespołu Szkół nr 1 im. Mikołaja Zebrzydowskiego w Kalwarii Zebrzydowskiej
składają serdeczne podziękowania wszystkim, którzy świętowali z nami
Jubileusz 50 - lecia naszej szkoły.
Dziękujemy za udział w uroczystej mszy świętej oraz akademii.
Jesteśmy niezmiernie wdzięczni za życzenia, kwiaty, upominki, miłe słowa, okazane serce oraz wsparcie rzeczowe i finansowe.

Więcej…
 

Spotkania absolwentów

Email Drukuj PDF

W sobotę, tj. 18.10. 2014 r. odbyły się w szkole spotkania Absolwentów przy kawie i cieście podawanym przez nasze uprzejme gimnazjalistki. Wszyscy mieli również okazję obejrzeć wystawę zdjęć i pamiątek zgromadzonych na górnym holu budynku gimnazjum.

Więcej…
 


Strona 63 z 72

ONLINE

Naszą witrynę przegląda teraz 60 gości 
logo.jpg

Dzisiaj jest: Niedziela
22 Września 2019
Imieniny obchodzą
Joachim, Joachima, Maurycy, Prosimir,
Tomasz

Do końca roku zostało 101 dni.
Zodiak: Panna
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama