Aktualności

Zielona Szkoła w Łebie

Email Drukuj PDF

W dniach od  6 - 15 maja 2015 r. uczniowie klasy II a oraz II b szkoły podstawowej, wraz z wych. - p. K. Daniel, p.  J. Studnicką oraz p. M. Mlak wyruszyli  autokarem na Zieloną Szkołę do Łeby. Punktem noclegowym był ośrodek wczasowo - kolonijny "Słoneczko". Dzięki sponsorom oraz zebranym środkom finansowym uczniowie mogli skorzystać z dodatkowych atrakcji i poznać wiele  ciekawych  miejsc nad morzem.

Więcej…
 

Wycieczka do Warszawy

Email Drukuj PDF

28 kwietnia 2015 r. o szóstej rano pod opieką naszych wychowawczyń, p. Ewy Lei  i p. Marty Stanowskiej-Zaremby, wicedyrektora p. Bogdana Oczkowskiego oraz p. Łukasza Karelusa wyruszyliśmy na trzydniową wycieczkę do Warszawy. Już w drodze mogliśmy podziwiać przez szyby autokaru piękne widoki. Podróż minęła bardzo szybko.
Zwiedzanie stolicy rozpoczęliśmy od wizyty w Pałacu Kultury i Nauki. Panorama Warszawy roztaczająca się z 30. piętra wprawiła nas w zachwyt.

Więcej…
 

Wkręć się w pomaganie

Email Drukuj PDF

 

 

Od kilku lat w naszej szkole zbieramy plastikowe zakrętki. W ten sposób pomagamy nie tylko przyrodzie, ale przede wszystkim wspieramy leczenie i rehabilitację Pana Leszka Koska. Wszystkim WKRĘCONYM dziękujemy i wkręcamy innych, bo…


"Nie jest trudno być dobrym, wystarczy tylko chcieć…"

 

Spotkanie z żandarmerią

Email Drukuj PDF

27 kwietnia 2015 r. uczniowie klas trzecich gimnazjum uczestniczyli w spotkaniu z przedstawicielami żandarmerii wojskowej. Tematem wiodącym były zagrożenia wynikające z zażywania narkotyków i tzw. dopalaczy. Zaprezentowano próbki najczęściej spotykanych narkotyków, m. in.: marihuany, kokainy, haszyszu, LSD, grzybków halucynogennych, polskiej heroiny produkowanej ze słomy makowej.

Więcej…
 

XIII Gminny Konkurs Ekologiczny

Email Drukuj PDF

16 kwietnia 2015 r w Zespole Szkół nr 1 w Kalwarii Zebrzydowskiej odbyła się XIII edycja Gminnego Konkursu Ekologicznego dla klas II - III edukacji wczesnoszkolnej, która przebiegała pod hasłem ''MOJA ZIEMIA, CZYSTY ŚWIAT". Celem konkursu było pogłębienie wiedzy na temat form ochrony przyrody, kształtowanie poczucia odpowiedzialności za stan środowiska przyrodniczego i troski o najbliższe otoczenie, promowanie i rozwijanie nawyku segregacji odpadów i możliwości ich powtórnego wykorzystania. Uczniowie zmagali się z pytaniami dotyczącymi ochrony środowiska i jego zasobów (wody, powietrza, roślin, zwierząt).

Więcej…
 


Strona 66 z 79

ONLINE

Naszą witrynę przegląda teraz 84 gości 
logo.jpg

Dzisiaj jest: Niedziela
26 Stycznia 2020
Dzień Transplantologii
Imieniny obchodzą
Paula, Paulina, Polikarp, Skarbimir,
Wanda

Do końca roku zostało 341 dni.
Zodiak: Wodnik
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama